دموی ماتریکس آنریل انجین ۵ از فردا در دسترس نخواهد بود

۱۹ تیر ۱۴۰۱ | ۰۰:۳۷ ۱۸ تیر ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
دموی The Matrix Awakens

دموی فنی The Matrix Awakens در دسامبر ۲۰۲۱ در مراسم The Game Awards عرضه شد و قدرت موتور جدید کمپانی اپیک گیمز (Epic Games) یعنی آنریل انجین ۵ را به نمایش گذاشت. با این حال به نظر می‌رسد که به زودی از فروشگاه‌های ایکس‌باکس سری و پلی‌استیشن ۵ کنار گذاشته خواهد شد.

وبسایت رسمی آنریل انجین اعلام کرده است که این دمو تنها تا ۹ جولای ۲۰۲۲ (۱۸ تیر ۱۴۰۱) در فروشگاه‌های مربوطه در دسترس خواهد بود. کسانی که اکنون آن را دانلود کنند، همچنان می‌توانند پس از تاریخ ذکر شده به آن دسترسی داشته باشند. البته اگر قبلا این دمو را به لیست بازی‌های خود اضافه کرده‌اید، می‌توانید آن را حتی بعد از ۱۸ تیر، بدون هیچ مشکلی دوباره دریافت کنید.

از نظر جلوه‌های بصری، به راحتی می‌توان ادعا کرد که The Matrix Awakens واقعی‌ترین بازی موجود در حال حاضر است. این دمو در زمانی که چهارمین فیلم ماتریکس به نمایش درآمد، ویترینی از قابلیت‌های موتور آنریل انجین ۵ را به نمایش گذاشت. اگرچه این دمو کوتاه بود با این حال تعریفی جدید از عبارت فوتورئالیسم را ارائه داد.

دموی ماتریکس

از چهره‌های مشهور درون بازی می‌توان به ستاره‌های مجموعه‌ی ماتریکس یعنی کیانو ریوز و کری آن ماس در نقش‌های نئو و ترینیتی اشاره کرد. مدل سه‌بعدی آن‌ها به طرز خیره‌کننده‌ای کار شده و تشخیص آن با واقعیت دشوار است. از طرفی قدم زدن در خیابان‌های مگاسیتی مانند قدم زدن در منطقه‌های کلان شهر‌های بزرگ آمریکا است. شما همچنین می‌توانید از ماشین‌ها استفاده کرده و سطح تخریب آن‌ها را هنگام تصادف مشاهده کنید. حتی می‌توانید تراکم جمعیت و شب و روز را تغییر دهید. هرچند این دمو را نمی‌توان سرگرم‌کننده شمرد و با داستان فیلم‌های ماتریکس چندان مرتبط نیست، با این حال آینده‌ی بازی‌های ویدیویی را به ما نشان می‌دهد.

بیشتر بخوانید: دموی The Matrix Awakens آینده‌ی داستان‌سرایی را در آنریل انجین ۵ نشان می‌دهد

گفتنی است که آنریل انجین ۵ هم اکنون در دسترس توسعه‌دهندگان مختلف قرار گرفته و از بازی‌های جدیدی که با آن در دست ساخت هستند، می‌توان به نسخه‌های جدید سری توم ریدر و ویچر اشاره کرد.

منبع: Kotaku

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما