اینتر میلان انحصاری eFootball خواهد شد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
inter milan pes 2021

طبق اعلام رسمی شرکت کونامی، تیم فوتبال اینتر میلان از ژوئیه سال ۲۰۲۴ به‌صورت انحصاری در بازی فوتبالی eFootball این شرکت حضور خواهد داشت و دیگر بازی‌های فوتبالی حق استفاده از نام، لوگو و لباس‌های واقعی این باشگاه را ندارند.

این یعنی، در فصل فوتبالی سال بعد که از ژوئیه ۲۰۲۴ شروع خواهد شد، باشگاه فوتبال اینتر میلان ایتالیا در بازی ورزشی الکترونیک آرتس یعنی بازی EA Sports FC (نام فیفا از سال آینده به EA Sports FC تغییر خواهد کرد) حضور نخواهد داشت. به این خاطر، باید این باشگاه را که اخیراً برای رقابت قهرمانی در سال آینده روملو لوکاکو را به‌صورت قرضی از چلسی گرفته، با یک نام جعلی در بازی قرار دهد.

به‌صورت خلاصه، اینتر میلان از نسخه ۲.۰.۰ بازی eFootball در این بازی حضور خواهد داشت. این به این معنی است که بازی دارای لوگو و نام اصلی باشگاه، لباس‌های اصلی و لباس‌های تمرین باشگاه و همچنین استادیوم معروف سن‌ سیرو خواهد بود.

طرفداران بازی‌های فوتبالی احتمالاً می‌دانند که این اولین باری نیست که یک باشگاه ایتالیایی معروف قرارداد انحصاری با کونامی انعقاد می‌کند. در گذشته هم باشگاه یوونتوس قراردادی انحصاری را با کونامی امضا کرد که در اثر آن الکترونیک آرتس مجبور شد این باشگاه پرطرفدار را با نام پیمونته کالچو (Piemonte Calcio) در نسخه‌های اخیر بازی FIFA قرار دهد. البته، نام و هویت اصلی بازیکنان این باشگاه‌ تغییر نکرد.

inter milan fifa 21

اینتر میلان در فیفا ۲۱. از فیفای دو سال آینده یعنی EA Sports FC دیگر اینتر میلان به شکل رسمی در بازی حضور نخواهد داشت.

پس از آن، الکترونیک آرتس مجوز انحصاری ۱۴ تیم لیگ سری آ ایتالیا از جمله اینترمیلان را در قراردادی که در سال گذشته با FIFA 22 آغاز شد، تضمین کرد. البته، در سال جاری هم باشگاه ناپولی در انحصار eFootball خواهد بود و با نام واقعی در بازی فوتبالی الکترونیک آرتس حضور نخواهد داشت.

در حالی که کونامی در اینجا با اینتر میلان برای eFootball یک برد را به دست آورده است، در مقابل الکترونیک آرتس در مجوز تمام لیگ‌های بزرگ فوتبال، از جمله مجوز مهم لیگ برتر انگلیس، تسلط دارد. برای سال‌های نسبتاً زیادی است که قضیه‌ی مجوزهای انحصاری در بازی‌های فوتبالی هم برای طرفداران و هم برای خود این دو بازی به یک معضل بزرگ تبدیل شده است. در عوض آنکه شرکت‌ها به بهبود اساسی بازی‌ها بپردازند و سعی کنند با ارائه‌ی تحولات اساسی و رو‌به‌جلو در گیم‌پلی طرفداران را به خود جذب کنند، به کسب این مجوزهای انحصاری تکیه کرده‌اند. به‌خصوص EA که عملاً مجوز کامل چند لیگ فوتبالی را در اختیار دارد.

بیشتر بخوانید: نسخه‌ی موبایل eFootball به همراه آپدیت جدید آن عرضه خواهد شد

پس از عملکرد فاجعه‌بار eFootball در سال گذشته، باید ببینیم کونامی برای سال آینده و ادامه‌ی حیات این بازی چه برنامه‌هایی دارد و می‌خواهد با آپدیت‌های مختلف این بازی را به چه وضعیتی برساند. اخیراً با آپدیت‌های جدید وضعیت بازی کمی بهتر شده اما همچنان eFootball از یک بازی فوتبالی خوب و چیزی که از سری PES انتظار داشتیم، بسیار فاصله دارد.

منبع: Eurogamer

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما