بازی جیمز باند سازندگان هیتمن زودتر از ۲۰۲۵ عرضه نخواهد شد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
hitman 3

برای مدت زیادی است که ما شاهد یک بازی جدید از مجموعه جیمز باند (James Bond) نبوده‌ایم. معروف‌ترین بازی ساخته شده از مأمور ۰۰۷، چشم طلایی (Golden Eye) بود. تا الان عناوین زیادی از این مجموعه ساخته شده که اکثراً چندان موفق نبودند. با این حال دنیای بازی جیمز باند پتانسیل زیادی داشته و به زودی از آن استفاده خواهد شد.

شرکت آی‌او (IO Interactive) اعلام کرد که بازی جیمز باند ساخته شده توسط این شرکت تا قبل از اواسط سال ۲۰۲۵ عرضه نخواهد شد. آی‌او از شرکت‌های بسیار خوب در دنیای بازی‌سازی بوده و از کارهای آن می‌توان به مجموعه هیتمن (Hitman) اشاره کرد. شرکت آی‌او به شکل رسمی این موضوع را اعلام نکرد. بلکه در گزارش مالی‌ای که اخیراً منتشر کرد این موضوع دریافت می‌شود.

آی‌او انتظار دارد تا انتهای سال مالی جاری، نزدیک به ۶۰ تا ۶۷ میلیون دلار درآمد داشته باشد. البته در این گزارش ذکر شده که انتظار می‌رود در سال‌های آینده این درآمد کاهش پیدا کند. دلیل آن هم کمبود عرضه عناوین جدید در سال‌های بعدی است. در این چند سال اخیر به دلیل عرضه هیتمن ۳ شرکت آی‌او درآمد بسیار خوبی داشت.

جیمز باند IO

بازی هیتمن ۳ را می‌توان موفق‌ترین عنوان شرکت آی‌او دانست.

در گزارش مالی اعلام شده که سال‌های بعدی برای شرکت دشوار خواهند بود. به دلیل اینکه روند ساخت عنوان بعدی طولانی بوده و به همین دلیل عناوینی در این مدت عرضه نخواهند شد. در اصل پیش‌بینی می‌شود که سال مالی ۲۰۲۴ و ۲۰۲۵ میلادی برای این شرکت سال‌های دشواری باشند. در بیانیه دقیقاً ذکر شده که تا انتهای سال مالی ۲۰۲۵ یعنی ۱۱ فروردین سال ۱۴۰۴ ما شاهد بازی جدیدی از این شرکت نخواهیم بود!

پروژه جیمز باند شرکت آی‌او در سال ۲۰۲۰ معرفی شد. از آن زمان تا الان دیگر خبری از این بازی منتشر نشده است. تنها اتفاقی که برای شرکت آی‌او افتاد این بود که افراد زیادی را برای کار روی این پروژه استخدام کرد. طبق چیزی که اعلام شده بازی بعدی جیمز باند ارتباطی به فیلم‌ها و بازیگران قبلی مجموعه جیمز باند ندارد. این شرکت در اصل قصد دارد تا جیمز باند را از نو طراحی کند.

در کنار بازی جیمز باند، آی‌او در حال کار روی یک عنوان جدید با زمینه اژدها است. اینطور که شایعات می‌گویند، این بازی قرار است به صورت انحصاری برای ایکس‌باکس عرضه شود. با توجه به چیزی که در گزارش مالی نوشته شده، آی‌او در حال کار روی چند عنوان مختلف است. حال امکان دارد که این بازی‌ها قبل از سال ۲۰۲۵ میلادی معرفی شوند اما قطعاً عرضه نخواهند شد.

البته شرکت آی‌او کاملاً بدون عرضه محتوا نخواهد بود. به دلیل اینکه این شرکت همچنان به پشتیبانی از هیتمن ۳ ادامه خواهد داد و محتوای اضافی برای آن عرضه خواهد کرد. آخرین مورد اضافه شده به بازی هم حالت Freelancer بوده که عرضه آن تا نیمه دوم سال ۲۰۲۲ با تأخیر مواجه شد. هنوز اطلاعات چندانی از حالت Freelancer عرضه نشده ولی اینطور که به نظر می‌رسد حالت روگ لایک (Rogue Like) خواهد داشت.

منبع: VideoGamesChronicle.com

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما