iOS و ویندوز فون زیر سایه اندروید

اسماعیل دلخموش ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۱۰:۰۰ ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

تحلیل‌گران شرکت Kantar Worldpanel دست به بررسی بازار سیستم عامل‌های موبایل در فصل اول سال ۲۰۱۶ زده‌اند و بررسی‌های آنها نشان می‌دهد در دوسال گذشته سهم بازار سیستم عامل اندروید بیشترین رشد را از خود نشان داده است. سیستم عامل موبایل شرکت گوگل در کشورهای EU5 (انگلستان، آلمان، فرانسه، ایتالیا و اسپانیا) ۷.۱ درصد رشد داشته و به ۷۵.۶ درصد از سهم بازار رسیده است. در چین، سیستم عامل اندروید ۶ درصد رشد سهم بازار داشته و به ۷۷ درصد رسیده و در ایالات متحده آمریکا هم سهم بازار این سیستم عامل با ۷.۳ درصد افزایش عدد ۶۵.۵ درصد را نشان می‌دهد.

رشد سهم بازار سیستم عامل اندروید صرفا از یک عامل ناشی نشده و در هر منطقه به فاکتورهای متعددی بستگی دارد.

اما وضعیت شرکت اپل و سیستم عامل‌اش چندان مطلوب نیست. سهم بازار این شرکت در سه ماهه منتهی به ماه مارس سال ۲۰۱۶ در کشورهای EU5 از ۲۰.۲ درصد به ۱۸.۹ درصد رسید. در واقع ۳.۳ درصد از کاربران جدید اندروید از iOS به اندروید کوچ کرده‌اند.

در چین هم iOS در حال از دست دادن سهم بازار خود است به شکلی که در سه ماهه منتهی به ماه مارس سهم این سیستم عامل به ۲۱.۱ درصد رسیده. این در حالی است که در دوره مشابه سال گذشته این رقم ۲۶.۱ درصد بود.

در این میان اما اوضاع مایکروسافت از اپل هم وخیم‌تر است. فروش ویندوز فون ۵ درصد کاهش سالانه یافته و به ۴.۹ درصد رسیده. تقریبا ۷ درصد از کاربران جدید اندروید از ویندوز فون به این سیستم عامل رو آورده‌اند.

جالب است بدانید مایکروسافت بخش عمده سهم بازار خود را در کشورهایی از دست داده که در آن پایگاه بسیار قدرتمندی داشت، کشورهایی مانند فرانسه و ایتالیا. در این کشورها ۱۰ درصد از کاربران در فصل اول سال ۲۰۱۶ سیستم عامل اندروید را انتخاب کردند و گوشی‌های اندرویدی برندهایی چون هوآوی، ویکو و ایسوس را برگزیدند.

رشد اندروید در آمریکا هم مدیون رشد فروش گوشی‌های سامسونگ، موتورولا و ال‌جی است.

منبع: GSMArena

کانال تلگرام دیجی کالا مگ<

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar علی جوادی

    همه دارن یواش یواش از محیط یکنواخت ios خسته میشن