چگونه نقشه‌ی مخفی بارش باران را در اپ آب‌وهوای iOS 15 پیدا کنیم؟

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه

اپل با انتشار iOS 15 در ماه سپتامبر (شهریور) ویژگی‌هایی کوچک اما بسیار کاربردی را به این سیستم‌ عامل اضافه کرده است. به‌عنوان مثال، iOS 15 یک قابلیت ویژه مربوط به بارش باران را ارائه می‌کند که در اپ Weather این سیستم عامل قابل استفاده است. برای کسانی که هرگز از این اپ کاربردی استفاده نکرده‌اند باید بگوییم که اپ Weather آیکونی دارد که یک ابر سفید و یک خورشید زرد در پس زمینه آبی رنگ آن وجود دارد.

اپلیکیشن‌های پیشبینی آب و هوای زیادی در اپ استور وجود دارد، و برخی از آن‌ها توسط نام‌های بزرگی در این زمینه از جمله AccuWeather و The Weather Channel توسعه یافته‌اند. طبق معمول، اپل سال گذشته در جهت بهبود تجربه‌ی استفاده از اپ آب و هوای خود، اپلیکیشن محبوبی را خریداری کرد. این شرکت با خرید برنامه‌ی آب و هوای Dark Sky، آن را به لیست اپ‌های خود اضافه کرد که این اپ، از داده‌های گردآوری شده کاربران استفاده می‌کند تا پیش‌بینی‌های بارش را به بیش از ۱ میلیون کاربر اندروید ارائه دهد.

در این مطلب قصد داریم تا درباره‌ی این نقشه‌ی مخفی که اولین بار توسط BGR به آن اشاره شد، اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم. این اپ به شما نشان می‌دهد که در یک زمان و مکان خاص، چه مقدار بارندگی نسبت به سال قبل کم شده و حتی در یک ساعت آینده چه مقداری بارندگی خواهید داشت. برای دسترسی به این ویژگی مخفی، اپلیکیشن iOS Weather را باز کنید و روی نماد نقشه تا شده در پایین سمت چپ ضربه بزنید. سپس روی کادر سمت راست که شبیه یک دسته کاغذ است، کلیک کنید.

بعد از انجام این کار منویی باز خواهد شد که باید لیستی از سه گزینه را مشاهده کنید؛ Temperature ،Precipitation و Air Quality. بر روی گزینه‌ی Precipitation بزنید. اگر به پایین این نقشه‌ی نشان‌دهنده‌ی بارش باران نگاه کنید متوجه خواهید شد که نواری در پایین نقشه قرار گرفته است که می‌توانید با حرکت دادن آن به چپ و راست زمان دلخواه خود را انتخاب کند. شما قادر خواهید بود تا داده‌های باران را از یک ساعت و چهل‌و‌پنج دقیقه در گذشته تا چهل‌و‌پنج دقیقه در آینده مشاهده کنید.

این نقشه همچنین اطلاعاتی نظیر اینکه بارش در کدام مناطق بوده، در کدام مناطق دیگر باران خواهد بارید و نیز شدت بارندگی را در اختیار شما قرار می‌دهد. در واقع با انجام این کار می‌توانید متوجه شوید که آیا در محل زندگی شما فردا باران می‌بارد یا نه. همچنین می‌توانید که با تغییر میزان بزرگنمایی نقشه از پیش‌بینی بارش باران در بازه‌های زمانی مختلف از چند ساعت تا یک روز مطلع شوید.

علاوه بر این، می‌توانید دما و کیفیت هوا در منطقه‌ی خود را با ضربه زدن روی یکی از آن گزینه‌های اضافی یعنی Precipitation و Air Quality پیدا کنید. نقشه‌ی بارش باران، راهنمایی رنگی دارد که با استفاده از احتمال بارش باران را نشان می‌دهد. شما می‌توانید با استفاده از این راهنمایی رنگی از میزان احتمال بارش باران در محلی که زندگی می‌کنید هم آگاه شوید تا غافلگیر نشوید. اگر به راهنمایی این نقشه نگاه کنید می‌بینید که این راهنما رنگ‌های مختلفی مانند آبی، بنفش، زرد و سفید دارد که به‌ترتیب نوشته شده نشان دهنده‌ی میزان بارش سبک تا بارش سنگین باران هستند.

اپ Weather

این ویژگی‌های کوچک طبیعتا خیلی نمی‌توانند در زندگی شما تأثیرگذار باشند، اما ممکن است به شما کمک کنند تا در جریان بارش باران قرار بگیرید و این نعمت الهی برای شما دردسر ساز نشود.

همچنین در بخش تنظیمات iOS 15 اگر به بخش Privacy سر بزنید و به انتهای این قسمت نگاه بیندازید، می‌توانید گزینه‌ی Record App Activity را مشاهده کنید. اگر این گزینه را فعال کنید، تمام دسترسی‌های ارائه شده به اپلیکیشن‌های مختلف طی ۷ روز گذشته ثبت می‌شود و می‌توانید ببینید کدام اپلیکیشن‌ها در چه ساعات و روزهایی خواستار دسترسی به داده‌های مربوط به موقعیت مکانی، عکس‌ها، فهرست مخاطبین و دوربین بوده‌اند. سیستم عامل iOS 15 از قابلیت‌های متنوعی بهره می‌برد، تنها کافی است که از نحوه‌ی کار آن‌ها با خبر شوید.

منبع: Phonearena

راهنمای خرید آیفون


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما