ماکت جدید آیفون ۱۳ چینش قطری لنز‌های دوربین را تأیید می‌کند

۱۱ تیر ۱۴۰۰ | ۱۳:۰۶ ۱۳ تیر ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه

به‌تازگی تصاویر بیشتری از ماکت‌های آیفون‌های ۱۳ منتشر شده است. این تصاویر جدید که توسط یکی از افشاگران اطلاعات به DuanRui در اینترنت منتشر شده‌اند، طراحی جدید ماژول دوربین را در نسخه‌ی استاندارد آیفون ۱۳ نشان می‌دهند.

در طراحی جدید ماژول دوربین، دو لنز تشکیل‌دهنده‌ی این ماژول به جای قرار گرفتن بر روی یکدیگر و به صورت عمودی، به صورت قطری در ماژول دوربین قرار گرفته‌اند. همچنین نگاهی به قسمت جلویی ماکت‌های جدید، ناچ کوچک‌تر به کار رفته در آیفون‌های ۱۳ را نشان می‌دهد.

این ماکت‌های جدید هم مشابه ماکت‌ها و طرح‌های شماتیک آیفون ۱۳ هستند که پیش‌تر در اینترنت منتشر شده بود. تصاویر منتشر شده از ماکت آیفون‌های ۱۳ نشان می‌دهند که آیفون ۱۳ مینی و نسخه‌ی استاندارد آیفون ۱۳ دارای ماژول دوربین با طراحی ظاهری جدیدی هستند.

ماکت آیفون 13

همچنین باید بگوییم که گویا اپل از ماژول دوربین بزرگ‌تر و برجسته‌تر در آیفون ۱۳ پرو استفاده کرده است. رخ دادن این تغییرات در ماژول دوربین آیفون ۱۳ پرو باعث شده است که ماژول دوربین به کار رفته در این گوشی، مشابه ماژول دوربین به کار رفته در آیفون ۱۳ پرو مکس شود.

شایعه‌های منتشر شده نشان می‌دهند که ممکن است اپل تغییرات مختلفی را در دوربین آیفون‌های ۱۳ ایجاد کند. این شایعه‌ها عنوان می‌کنند که به احتمال زیاد مدل‌های پرو آیفون ۱۳ دارای دوربین فوق‌عریض بهبودیافته با گشودگی دیافراگم f/1٫۸، لنز جدید با ۶ المان و سیستم فوکوس خودکار خواهند بود.

البته باید بگوییم که برخی شایعه‌های دیگر عنوان می‌کنند که اپل از این دوربین فوق‌عریض بهبودیافته در تمامی آیفون‌های ۱۳ استفاده خواهد کرد. علاوه‌ بر دوربین فوق‌عریض بهبودیافته، شایعه‌های دیگری هم وجود دارند که ادعا می‌کنند اپل ممکن است از قابلیت لرزشگیر تصویر با حرکت سنسور در تمامی آیفون‌های ۱۳ استفاده کند.

ماکت آیفون 13

استفاده از این قابلیت باعث بهبود کیفیت عکس‌های گرفته شده با این آیفون‌ها خواهد شد و با حذف لرزش دوربین در هنگام عکاسی، کیفیت تصاویر گرفته شده با این آیفون‌ها به‌خصوص در محیط‌های کم نور را بهبود خواهد بخشید.

شایعه‌ها عنوان می‌کنند که اپل ممکن است از قابلیت لرزشگیر تصویر با استفاده از حرکت سنسور در دوربین اصلی تمامی آیفون‌های ۱۳ و دوربین فوق‌عریض مدل‌های پرو استفاده کند. همچنین شایعه‌ای وجود دارد که عنوان می‌کند کاربران می‌توانند با استفاده از آیفون‌های ۱۳ به ضبط فیلم در حالت پرتره هم بپردازند.

علاوه‌ بر این‌ها، حدس و گمان‌هایی درباره‌ی قابلیت‌های عکاسی نجومی با آیفون‌های ۱۳ هم مطرح شده است. این ادعاها عنوان می‌کنند که ممکن است اپل از حالت مخصوصی برای عکاسی نجومی در این آیفون‌ها استفاده کند که به صورت خودکار در زمان عکاسی از آسمان فعال می‌شود و با تشخیص ماه، ستاره‌ها و دیگر المان‌های وجود در آسمان، اکسپوژر عکس را تنظیم می‌کند.

ماکت آیفون 13

اگر تمامی شایعه‌های منتشر شده درست باشند، انتظار داریم که ماژول دوربین بهبود‌یافته استفاده شده در آیفون‌های ۱۳ دارای ضخامت بیشتری هم باشد. البته ممکن است که لنز‌های تشکیل‌دهنده‌ی ماژول دوربین برجستگی کمتری را هم داشته باشند.

انتظار می‌رود که اپل از نسل جدید آیفون در پاییز ۲۰۲۱ رونمایی کند. گویا اپل می‌خواهد که همانند گذشته با برگزاری مراسمی در ماه سپتامبر (شهریور) از نسل جدید آیفون رونمایی کند. این شرکت در سال گذشته به دلیل مشکلات به وجود آمده ناشی از همه‌گیری بیماری کووید ۱۹ از آیفون‌های ۱۲ در ماه اکتبر (مهر) رونمایی کرد.

منبع: MacRumors

برچسب‌ها :
دیدگاه شما