احتمال پشتیبانی آیفون ۱۴ پرو از شارژ ۳۰ واتی قوت گرفت

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
آیفون 14 پرو

چند ماه قبل مینگ-چی کو، تحلیلگر مشهور محصولات اپل، اعلام کرد که این شرکت در سال جاری از یک شارژر ۳۰ واتی مبتنی بر فناوری GaN رونمایی خواهد کرد. حالا یکی دیگر از افشاگران اعلام کرده که یک برند شارژر جدید ۳۰ واتی مختص مدل‌های پرو آیفون ۱۴ را برای رسانه‌ها فرستاده تا آن را مورد بررسی قرار دهند.

در همین رابطه، یکی دیگر از افشاگران مدعی شده که فقط زمانی که باتری حدود ۰ درصد شارژ دارد با سرعت ۳۰ وات انرژی دریافت می‌کند و در ادام سرعت شارژ به ۲۷ تا ۲۵ وات می‌رسد. البته فرایند شارژ در تمام گوشی‌ها به همین شکل است و هیچکدام از گوشی‌ها در تمام ساعات نمی‌توانند با حداکثر سرعت شارژ شوند. باید خاطرنشان کنیم در حال حاضر آیفون ۱۳ پرو و ۱۳ پرو مکس به ترتیب از سرعت شارژ ۲۳ و ۲۷ وات پشتیبانی می‌کنند. بنابراین این افزایش سرعت تاثیر چشمگیری نخواهد داشت.

در حال حاضر اپل چند مدل شارژر GaN به فروش می‌رساند که از بین آن‌ها می‌توانیم به شارژر ۱۴۰ واتی برای نسل جدید مک‌بوک پرو ۱۶ اینچی و شارژر ۳۵ واتی دوگانه برای مک‌بوک ایر M2 اشاره کنیم. در ضمن مطمئنا شارژر ۳۰ واتی مدل‌های پرو آیفون ۱۴ همراه با این گوشی‌ها ارائه نخواهد شد و احتمالا کاربران برای خرید این شارژر جدید باید مبلغ قابل توجهی را بپردازند.

در رابطه با سری آیفون ۱۴، یکی از تحلیلگران اعلام کرده که اپل با وجود فشارهای مربوط به زنجیره تامین و اقتصاد جهانی، همچنان قصد دارد حدود ۹۰ میلیون واحد از این گوشی‌ها را تولید کند. به طور مشخص، این شرکت نسبت به فروش بالاتر مدل‌های پرو به‌شدت امیدوار است و به همین خاطر مدیران اپل بر این باور هستند که با وجود افزایش ۱۰۰ دلاری قیمت‌ها، مدل‌های پرو همچنان توجهات زیادی را جلب خواهند کرد.

۹ روز دیگر اپل از گوشی‌های سری آیفون ۱۴ رونمایی می‌کند و با توجه به اینکه مدل‌های استاندارد عملا تفاوت خاصی با نسل قبلی ندارند، توجه بسیاری از طرفداران اپل به سمت مدل‌های پرو جلب می‌شود. در نهایت باید ببینیم پیش‌بینی اپل برای فروش بالای مدل‌های اپل محقق می‌شود یا نه.

منبع: GSMArena

راهنمای خرید آیفون


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما