جانی آیو، طراح سابق محصولات اپل، به شرکت Airbnb پیوست

۱ آبان ۱۳۹۹ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
جانی آیو

جانی آیو، طراح سابق اپل که اواسط سال ۲۰۱۹ از این شرکت جدا شد، قرارداد همکاری با شرکت Airbnb امضا کرده که مشهورترین سرویس آنلاین برای اجاره دادن اماکن اقامتی محسوب می‌شود. طبق این قرارداد، جانی آیو و شرکت تازه‌تأسیس او قرار است در زمینه‌ی طراحی محصولات و سرویس‌های این شرکت وارد عمل شوند.

«برایان چسکی» (Brian Chesky)، هم‌بنیان‌گذار و مدیرعامل Airbnb، خبر قرارداد همکاری چند ساله با شرکت جدید جانی آیو به نام LoveFrom را یک «همکاری ویژه» خوانده که به گفته‌ی او قرار است جانی آیو به توسعه‌ی تیم طراحی داخلی آن‌ها هم کمک کند.

جانی آیو یکی از مشهورترین طراحان صنعتی جهان محسوب می‌شود که نقش مهمی در طراحی تعدادی از مهم‌ترین محصولات اپل مانند آیفون، آیپد، مک بوک ایر و اپل واچ داشته است. آیو بعد از حدود دو دهه همکاری با شرکت اپل، این کمپانی را در سال ۲۰۱۹ ترک کرد و اپل در بیانیه‌ای اعلام کرد که این شرکت به همکاری نزدیک با شرکت LoveForm که توسط آیو تأسیس شده، ادامه خواهد داد.

Airbnb

آقای چسکی متأسفانه به طور دقیق وظایف جانی آیو طی این همکاری را توضیح نداده ولی طبق گزارش فایننشال تایمز، این طراح مشهور قرار است به‌عنوان سرپرست تیم مربوط به بازطراحی اپلیکیشن و سایت Airbnb انجام وظیفه کند. همچنین از دیگر وظایف او می‌توان به بهبود سیستم رتبه‌بندی اشاره کرد که امتیاز مهمانان و میزبان‌ها را مشخص می‌کند.

روی هم رفته در حال حاضر تیم طراحی Airbnb وضعیت مناسبی ندارد زیرا طبق گزارش‌ها، ۳ طراح ارشد این شرکت را ترک کرده‌اند و رییس بخش طراحی هم فقط به صورت پاره‌وقت با این کمپانی همکاری دارد. باید ببینیم این همکاری چه تأثیری بر روی وضعیت Airbnb خواهد داشت.

منبع: Engadget

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه