برندگان جشنواره فیلم کارلووی واری ۲۰۲۱ مشخص شد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
کارلووی واری 2021

جشنواره کارلووی واری ۲۰۲۱ بالاخره به کار خود پایان داد و گوی بلورین به فیلم «تا جایی که می‌توانم راه بروم» (As Far As I Can Walk) ساخته‌ی استفان آرسنویچ رسید.

پنجاه‌وپنجمین دوره‌ی جشنواره فیلم بین‌المللی کارلووی واری از ۲۹ مرداد تا ۶ شهریور (۲۰ تا ۲۸ آگوست) در جمهوری چک برگزار شد. جایزه‌ی اصلی بهترین فیلم یا همان گوی بلورین به همراه یک جایزه‌ی ۲۵ هزار دلاری سهم فیلم صربستانی و فرانسوی تا جایی که می‌توانم راه بروم شد. این کمک هزینه می‌بایست بین کارگردان و تهیه‌کننده تقسیم شود. علاوه‌ بر این‌ها، ابراهیم کوما هم به‌خاطر بازی در این فیلم جایزه‌ی بهترین بازیگر مرد را به خانه برد.

تا آنجایی که می‌توانم راه بروم داستان استراینجا و همسرش آبابو را روایت می‌کند که در آرزوی داشتن زندگی بهتر، از غنا به قاره‌ی اروپا مهاجرت می‌کنند. آن‌ها در اروپای شرقی و کشور صربستان ساکن می‌شود و استراینجا به‌دنبال پیدا کردن یک شغل مناسب می‌رود، اما آبابو نمی‌تواند به‌خوبی خود را با شرایط جدید وقف دهد و این سرآغاز اتفاقات مهم داستان است.

جایزه‌ی ویژه‌ی هیأت داوران به ارزش ۱۵ هزار دلار به فیلم «هر دقیقه» (Every Single Minute) ساخته اریکا نیکووا از کشور میزبان، جمهوری چک رسید و دتریش بروگمان، سینماگر آلمانی هم برای ساخت فیلم «نه» (No) جایزه‌ی بهترین کارگردان را از آن خود کرد. در پایین می‌توانید فهرست برندگان پنجاه‌وپنجمین دوره‌ی کارلووی واری را ببینید.

برندگان بخش‌های اصلی جشنواره کارلووی واری ۲۰۲۱

  • بهترین فیلم: تا جایی که می‌توانم راه بروم
  • بهترین کارگردان: دتریش بروگمان به‌خاطر فیلم نه
  • جایزه‌ی ویژه‌ی هیأت داوران: هر دقیقه
  • بهترین بازیگر زن: الینوری لویسل به‌خاطر فیلم جنگ‌ها
  • بهترین بازیگر مرد: ابراهیم کوما به‌خاطر فیلم تا جایی که می‌توانم راه بروم
  • اشاره ویژه‌ی هیأت داوران: «اتاق معلمان» (Staffroom) به کارگردانی سونیا تاروکیچ
  • بهترین فیلم از نگاه تماشاگران: زاتاپوک به کارگردانی دیوید اونچک
  • بهترین فیلم از نگاه شرق: «نوچا» (Nuuccha) به کارگردانی ولادیمیر مونکوئف

جشنواره کارلووی واری ۲۰۲۱ در بخش خارج از مسابقه افق‌ها میزبان دو فیلم ایرانی «قصیده گاو سفید» ساخته‌ی بهتاش صناعی‌ها و مریم مقدم و «جاده خاکی» به کارگردانی پناه پناهی بود.

منبع: Deadlineبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما