نمایشگر حفره‌دار آیفون ۱۴ پرو توسط یک افشاگر دیگر تأیید شد

۱۷ دی ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
آیفون 14 پرو

اپل سال آینده از گوشی‌های سری آیفون ۱۴ رونمایی می‌کند و اگرچه تا معرفی این گوشی‌ها زمان زیادی باقی مانده، اما روزبه‌روز به شمار شایعه‌های مربوط به جدیدترین مدل‌های آیفون افزوده می‌شود. بعد از مینگ-چی کو و خبرگزاری بلومبرگ، حالا یکی دیگر از افشاگران مشهور که با نام کاربری DylanDKT در توییتر فعالیت دارد، اعلام کرده که هر دو مدل آیفون ۱۴ پرو از نمایشگر حفره‌دار بهره می‌برند. او خاطرنشان کرد که با وجود این تغییر، مدل‌های مدنظر کماکان سیستم فیس آی‌دی خواهند داشت.

او گفته که اپل موفق شده سخت‌افزار فیس آی‌دی را به زیر نمایشگر منتقل کند و با وجود این تغییر، عملکرد و دقت آن مانند سابق خواهد بود. این افشاگر تا حالا چندین پیش‌بینی درست درباره‌ی محصولات اپل انجام داده است. به‌عنوان مثال قبل از معرفی نسل جدید مک‌بوک پرو و آی‌مک ۲۴ اینچی، او به درستی تعداد زیادی از مشخصات این محصولات را پیش‌بینی کرده بود.

آیفون 14 پرو

او در یک توییت دیگر مدعی شده که حفره‌ی نمایشگر موجود در آیفون ۱۴ پرو و ۱۴ پرو مکس بیضی شکل خواهد بود. این یعنی در گوشی‌های قوق با یک حفره‌ی دایره‌ای شکل روبه‌رو نخواهیم شد. در سال‌های گذشته تقریبا تمام گوشی‌های اندرویدی به بهره‌گیری از نمایشگرهای حفره‌دار روی آورده‌اند ولی اپل همچنان به استفاده از بریدگی نمایشگر پایبند مانده است. با بهره‌گیری از این طراحی، نسبت نمایشگر به بدنه افزایش می‌یابد و جذابیت طراحی گوشی بیشتر می‌شود.

طبق گزارش‌های مطرح شده، اپل سال آینده از ۴ مدل سری آیفون ۱۴ رونمایی خواهد کرد. آیفون ۱۴ با نمایشگر ۶٫۱ اینچی، آیفون ۱۴ مکس با نمایشگر ۶٫۷ اینچی، آیفون ۱۴ پرو با نمایشگر ۶٫۱ اینچی و آیفون ۱۴ پرو مکس با نمایشگر ۶٫۷ اینچی راهی بازار خواهند شد. در دو سال گذشته اپل مدل مینی آیفون را هم عرضه کرده که گویا این گوشی چندان توجه کاربران را جلب نکرده است و به همین خاطر سال آینده خبری از آیفون ۱۴ مینی نخواهد بود.

آیفون 14 پرو

مدتی قبل یکی از خبرگزاری‌های کره‌ای اعلام کرد که سامسونگ تمام پنل‌های حفره‌دار ۶٫۱ اینچی برای آیفون ۱۴ پرو را تأمین خواهد کرد و پنل‌های ۶٫۷ اینچی حفره‌دار مختص آیفون ۱۴ پرو مکس در کنار سامسونگ از طرف LG هم تأمین خواهد شد. باید خاطرنشان کنیم در حال حاضر تمام پنل‌های استفاده شده در سری آیفون ۱۳ از طرف سامسونگ تأمین می‌شود و اگرچه LG تلاش کرد که بخشی از این پنل‌ها را تامین کند، ولی کیفیت نمایشگرهای ساخت این شرکت نتوانستند نظر مدیران اپل را جلب کنند.

با توجه به اینکه چندین منبع مختلف به بهره‌گیری مدل‌های پرو از نمایشگر حفره‌دار اشاره کرده‌اند، به نظر می‌رسد اپل در این زمینه جدی است و سال آینده با اولین آیفون‌های مجهز به نمایشگر حفره‌دار روبه‌رو خواهیم شد. درباره‌ی این مشخصه‌ی جدید چه فکر می‌کنید؟ به نظر شما این قابلیت با استقبال کاربران روبرو می‌شود؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما و دیگران در میان بگذارید.

منبع: ۹To5Mac

راهنمای خرید آیفون
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه