بخش عمده‌ی درآمد الکترونیک آرتز در سال قبل از بازی‌های سرویس محور بوده است

۱۷ آبان ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
امباپه در فیفا 23

در جریان گزارش مالی اخیر شرکت الکترونیک آرتز که سه‌ماهه‌ی دوم سال را پوشش می‌دهد، کریستوفر سو، معاون اجرایی و مدیر ارشد عملیاتی الکترونیک آرتز، اعلام کرد که در بازه‌ی زمانی ۱۲ ماهه‌ی اخیر، عناوین سرویس محور چیزی حدود ۷۳ درصد از تجارت بازی‌های این شرکت را به خود اختصاص داده‌اند.

او در ادامه‌ی حرف‌های خود بیان کرد که فروش دیجیتالی بازی‌های کامل این شرکت ۶۶ درصد افزایش داشته است. با استناد به این آمار، الکترونیک آرتز نسبت به سال گذشته در این زمینه ۵ درصد رشد داشته است.

کریستوفر سو همچنین به عملکرد جدیدترین عناوین ورزشی این شرکت و همچنین بخش‌های سرویس‌ محور آن‌ها که همواره از بخش‌های سودآور شرکت الکترونیک آرتز بوده‌اند، جزئیات بیشتری را اعلام کرد.

او در جریان این گزارش بیان کرد: «در ۴ هفته‌ی اول پس از عرضه‌ی بازی فیفا ۲۳، فروش این بازی ورزشی نسبت به فیفا ۲۲ در همین بازه‌ی مشابه در سال قبل ۱۰ درصد افزایش داشته است و تعداد بازیکنان بخش آلتیمیت تیم هم با ۶ درصد افزایش مواجه شده‌اند. با عرضه‌ی بازی Madden 23، تعداد بازیکنان بخش Madden Ultimate Team و سود خالص حاصل از بازی نسبت به سال قبل با افزایش دورقمی نسبت روبه‌رو شده است.»

Apex Legends

مدیران این شرکت همچنین اعلام کردند که تصمیم دارند بازی معروف سیمز ۴ را به یک بازی رایگان برای بازی کردن (free-to-play) تبدیل کنند و مدل کسب درآمد و سودآوری از آن را تغییر بدهند.

مدیرعامل شرکت الکترونیک آرتز در توضیحات خود درباره‌ی تبدیل سیمز ۴ به یک بازی رایگان برای بازی کردن بیان کرد: «همان‌گونه که به ۱۲ ماه گذشته نگاه می‌کنیم، تقریباً ۹۰ درصد از کل درآمد حاصل از سیمز ۴ از محتوای اضافی بازی‌ بوده است، نه پایه و خود بازی‌.»

او در ادامه‌ی صحبت‌هایش اضافه می‌کند که اگرچه چیزی بیش از یک دهه از عرضه‌ی این بازی محبوب سپری شده است اما اکنون بالاخره آن‌ها به لحظه‌ای رسیده‌اند که از دید آن‌ها زمان مناسبی برای انجام این تغییر است.

بالاخره، این تصمیم چیز چندان عجیبی هم نیست. حتی اگر کل گزارش مالی الکترونیک آرتز را نگاه کنیم، تأثیر بسیار زیاد بازی‌های سرویس محور این شرکت در این سه‌ماهه‌ی اخیر واضح است. در واقع، می‌توان گفت موفقیت این شرکت در این سه‌ماهه‌ی اخیر بیش از همه به واسطه‌ی همین بازی‌های سرویس محور بوده است وگرنه ممکن بود اوضاع گزارش مالی این شرکت در این سه‌ماهه‌ی دوم سال کاملاً متفاوت شود.

منبع: GameIndsutry.biz

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه