معرفی بازیگران و شخصیت‌های سریال «حلقه‌های قدرت»؛ یک ایرانی‌الاصل هم بین‌شان است

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۶ دقیقه
ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت

«ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت» (The Lord of the Rings: The Rings of Power) چهره‌های جدیدی را در سرزمین‌ میانه معرفی می‌کند و بسیاری از بازیگران آشنا نقش برخی از شخصیت‌های دنیای تالکین را بر عهده می‌گیرند.

ما در این مجموعه شاهد نمادین ترین شخصیت‌های فانتزی تالکین در کنار تعدادی چهره ناشناخته از این فرانچایز ادبی هستیم. داستان‌ آن‌ها در عصر دوم دنیای پیچیده تالکین، حدود ۳۰۰۰ سال قبل از رویدادهای «ارباب حلقه‌ها» روایت می‌شود. «حلقه‌های قدرت» از انسان‌ها گرفته تا الف‌ها، کوتوله‌ها و هارفوت‌ها مجموعه‌ای از قهرمانان و شروران تاثیرگذار بر سرنوشت سرزمین میانه را به تصویر می‌کشد.

مجموعه پیش‌درآمد «ارباب حلقه‌ها» با کمپین بازاریابی خود سطح بالایی از انتظار را ایجاد کرده است. تریلرها و پوسترهای حلقه‌های قدرت، دیدگاه جذابی از عصر دوم، خود حلقه‌های قدرت و ظهور سائورون ارائه می‌دهند.

شخصیت‌های دنیای تالکین به همان اندازه تجسم دنیای سریال، وفادارانه از قصه اصلی سرزمین میانه اقتباس شده‌اند. پیگیری و به خاطر سپردن نام افراد مخصوصا با توجه به سختی تلفظ آن‌ها کمی دشوار است. پس با هم بازیگران و شخصیت‌های سریال «ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت» را بررسی می‌کنیم.

مورفید کلارک – گالادریل

ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت

مورفید کلارک که سابقه بازی در آثاری مانند «مائود مقدس»، «خزش» و «تاریخچه زندگی‌ شخصی دیوید کاپرفیلد» را در کارنامه دارد در نقش گالادریل، الف افسانه‌ای زیبایی که حلقه قدرت را به دست می‌کند، بازیگر اصلی این سریال است. نسخه کلارک از این شخصیت نمادین یک فرد شورشی و جنگجو و همیشه آماده نبرد است. او در حلقه‌های قدرت یک گالادریل بسیار متفاوت در مقایسه با کیت بلانشت در فیلم‌های ارباب حلقه‌ها به کارگردانی پیتر جکسون است و تماشای این که خالقان سریال چگونه این دو نسخه ظاهرا متفاوت از یک شخصیت را به هم مرتبط می‌کنند، جذاب خواهد بود.

اسمیل کروز کوردوا – آروندیر

ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت

اسمیل کروز کوردوا نقش آروندیر، شخصیت جدیدی را که در «ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت» معرفی می‌شود بازی می‌کند. آروندیر یک الف سیلوان یا وود-الف و هم‌چنین عاشق برونوین، زنی از روستای تیرهاراد است. کوردوا قبلا در آثاری مانند «فروپاشی»، «خیابان سیسیم» و «ری داناوان» ایفای نقش کرده است.

رابرت آرامایو – الروند

ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت

رابرت آرامایو که به خاطر بازی در سریال‌های «بازی تاج و تخت»، «مرد پادشاه» و «پشت چشمانش» شهرت دارد، نقش یکی دیگر از الف‌های آشنای دنیای تالکین را بازی می‌کند. الروند که یک نیمه‌الف و نیمه‌انسان بود، بین الف‌ها و میراث انسانی، ریشه جاودانه خود را انتخاب کرد. الروند در «حلقه‌های قدرت» جوان‌تر است و هنوز مانند سری فیلم‌ها ارباب ریوندل نیست.

چارلز ادواردز – سلبریمبور

ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت

چارلز ادواردز، بازیگری که به خاطر بازی در آثاری مانند «داونتون ابی»، «تاج» و «ترور» شناخته می‌شود، نقش سلبریمبور، یک الف افسانه‌ای را بازی می‌کند. سلبریمور ارباب ارگیون به حساب می‌آید و همان کسی است که در نهایت حلقه‌های قدرت را می‌سازد. او به شهر خود بسیار اهمیت می‌دهد و به همین دلیل به دنبال اتحاد با کوتوله‌های خزاددوم است.

بنجامین واکر – گیل‌گالاد

ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت

بنجامین واکر نقش شاه بزرگ الف‌ها را در «ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت» به تصویر می‌کشد. او فکر می‌کند که شر و سیاهی هم‌چنان در سرزمین میانه ادامه دارد و به همراه الروند مراقب قلمروی لیندون است. واکر در آثاری مانند «جسیکا جونز»، «انتخاب» و «آبراهام لینکلن: شکارچی خون‌آشام» حضور داشته است.

سینتیا آدای رابینسون – ملکه ریجنت میریل

ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت

سینتیا آدای رابینسون که به خاطر بازی در آثاری مانند «تیم پزشکی شیکاگو»، «قدرت» و «کماندار» شناخته می‌شود، نقش حاکم برحق نامنور، ملکه ریجنت میریل را بازی می‌کند. یک جناح مخالف به رهبری فارازون قدرت و سلطه این شخصیت بر بزرگ‌ترین قلمروی انسان‌ها را به چالش می‌کشد. پیشینیان میریل به والار وفادار بودند و او قصد دارد این روند را حفظ کند.

ماکسیم بالدری – ایسیلدور

ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت

ایسیلدور به عنوان مردی که حلقه سائورون را نگه داشت و زمینه را برای وقایع «ارباب حلقه‌ها» فراهم کرد شناخته می‌شود اما فعلا در حلقه‌های قدرت به آن موقعیت نرسیده است. ماکسیم بالدری که در سریال‌های «دکتر هو»، «ضدحمله» و «روم» نقش آفرینی کرده نقش ایسیلدور را بازی می‌کند که در آینده تصمیم سرنوشت‌سازی خواهد گرفت. او و پدرش الندیل از پادشاهی نامنور می‌آیند و بر خلاف بسیاری از مردان سرزمینشان، به الف‌ها وفادار مانده‌اند.

نازنین بنیادی – برونوین

ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرتارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت

نازنین بنیادی با بازی در آثاری مانند «میهن»، «همتا» و «آشنایی با مادر» شناخته می‌شود. او در نقش برونوین، یک شخصیت جدید در دنیای تالکین بازی می‌کند. برونوین یک انسان و نیروی شفابخش دهکده تیرهاراد است و با آروندیر، الف سیلوان، رابطه‌ای عاشقانه دارد.

چارلی ویکرز – هالبراند

ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت

هالباند یکی دیگر از شخصیت‌های انسانی جدید سریال «ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت» است. او مردی از سرزمین‌های جنوبی است و گذشته‌ای دارد که ترجیح می‌دهد آن را پشت سر بگذارد و نادیده بگیرد. یک طوفان در دریاهای ساندرینگ، باعث آشنایی او و گالادریل می‌شود. نقش هالبراند را چارلی ویکرز بازی می‌کند که از آثار قبلی او می‌توان به «مدیچی: استادان فلورانس» و «پالم بیچ» اشاره کرد.

اوین آرتور – دورین چهارم

ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت

اوین آرتور در «حلقه‌های قدرت» نقش شاهزاده دورف، دورین چهارم را بازی می‌کند. آرتور برای بازی در آثاری مانند «علیت»، «اعتراف» و «ایوان یگانه» شناخته می‌شود. شخصیت او، دورین چهارم، وارث خزاددوم است که مستقیما از نسل دورین، پادشاه افسانه‌ای دورف‌ها می‌آید.

دنیل ویمن – غریبه

ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت

شخصیت جادویی و معمایی دنیل ویمن که در حال حاضر غریبه نامیده می‌شود، جادوگری مانند گندالف است. او در سرزمین میانه با هارفوت خوبی به نام نوری آشنا می‌شود. ویمن قبلا در آثاری مانند «شاهد ساکت»، «جک جنتلمن» و «جنگ فویل» بازی کرده است.

مارکلا کاونا – النور برندی فوت (نوری)

ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت

مارکلا کاونا که به خاطر بازی در «صخره آویزان» و «گریه» شناخته می‌شود، نقش هارفوتی به نام نوری برندی فوت را بازی می‌کند. هارفوت‌ها در «حلقه‌های قدرت»، اجداد هابیت‌ها در «ارباب حلقه‌ها» هستند. نوری در میان مردمش فردی غیرمعمول است، زیرا هوس ماجراجویی در سر دارد و با ورود غریبه فرصتی مناسب برای این کار پیدا می‌کند.

مگان ریچاردز – پاپی پرادفلو

ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت

مگان ریچاردز که در آثاری مانند «واندرلاست»، «دکتر هو» و «پان تائو» بازی کرده نقش دوست نوری برندی‌فوت، پاپی پرادفلو را ایفا می‌کند. پاپی هارفوتی محتاط‌تر از نوری است. او همیشه مانند باقی هارفوت‌ها نگران امنیت و جانشان است که این رویکردش اغلب با عطش نوری برای ماجراجویی در تضاد است.

سر لنی هنری – سادوک باروز

ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت

سر لنی هنری نقش سادوک باروز سومین هارفوت مهم «ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت» را بازی می‌کند. تعداد اعضای این گونه در سریال بسیار زیاد است. سادوک یکی از رهبران گونه خود است و می‌تواند ستارگان و نشانه‌های آن‌ها را تفسیر کند. هنری به خاطر بازی در سریال‌های «دکتر هو»، «سندمن» و «کلیسای خارجی» شناخته می‌شود.

بازیگران مکمل حلقه‌های قدرت

ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت

سوفیا ماموت در نقش دیسا: ناموت از سریال «سواش ‌باکل» شناخته می‌شود. او در «ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت»، نقش شاهزاده کوتوله دیسا، همسر دیرین چهارم را بازی می‌کند.

پیتر مولان در نقش دیرین سوم: مولان از سریال‌های «اوزارک» و «راه‌آهن زیرزمینی» شناخته می‌شود. او نقش پادشاه دیرین سوم، پدر دیرین چهارم و فرمانروای خزاددوم را بازی می‌کند.

لوید اوون در نقش الندیل: اوون از سریال‌های «دوشیزه پاتر» و «آپولو ۱۸» شناخته می‌شود. وی در «ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت» نقش الندیل، قهرمان نامنوری و پدر ایسیلدور را بازی می‌کند.

تریستان گراول در نقش فارازون: گراول که به خاطر بازی در سریال‌های «ترور» و «آقای سلفریج» شناخته می‌شود نقش فارازون، یکی از عناصر اصلی بزرگ‌ترین تراژدی عصر دوم، سقوط نامنور را بازی می‌کند.

اما هوروث در نقش ارین: هوروث با نقشش در سریال «سردخانه» شناخته می‌شود. او نقش ارین، خواهر کوچک‌تر ایسیلدور را بازی می‌کند.

دیلن اسمیت در نقش لارگو برندی‌فوت: اسمیت برای نقش‌هایش در آثاری مانند در «سرزمین بدی‌ها» و «من شب هستم» شناخته می‌شود. این بازیگر در «ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت» نقش شخصیت لارگو برندی‌فوت، پدر نوری را بازی می‌کند.

سارا زوانگوبانی در نقش ماریگلد برندی‌فوت: زوانگوبانی از مجموعه‌های «نامهربانی» و «زن اولیه» شناخته می‌شود. او نقش شخصیت ماریگلد برندی‌فوت، مادر نوری را بازی می‌کند.

تایرو موهافیدین در نقش تیپ: موهافیدین برای بازی در سریال «کاراوان» شناخته می‌شود. او در این‌جا نقش شخصیت تئو، پسر برونوین را بازی می‌کند.

لئو وادهام در نقش کمن: وادهام برای بازی در سریال «امپراتوری روم» شناخته می‌شود. او در سریال «حلقه‌های قدرت» نقش شخصیت کمن، سیاست‌مداری اهل نامنور را بازی می‌کند.

منبع: screenrant

راهنمای تماشای سریال


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

۲ دیدگاه
 1. KING DOOM3187

  کاراکتر ها خیلی داغون هستن و هم موسقی اصلا جالب نیست

  1. امین

   موسیقی داغونه؟! کاراکتر ها جالب نیستن؟!
   اصلا فیلم رو دیدین؟

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما