اپل در شرایط رکود بیش از ۷ میلیون مک را روانه بازار کرده است

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه

طبق آخرین اطلاعات منتشر شده از منابع موثق، نرخ عرضه به بازار جهانی مک‌های اپل در سه‌ماهه‌ی اول سال ۲۰۲۲ افزایش یافته است. اپل در سه ماهه‌ی آغازین سال ۲۰۲۲، حدود ۷ میلیون مک را روانه‌ی بازارهای مختلف کرد که این آمار و ارقام نسبت به مدت مشابه‌ی سال گذشته که ۶.۵ میلیون مک بود، رشد حدود ۸.۶ درصدی را نشان می‌دهد.

باید خاطر نشان کنیم که طبق این گزارش، اپل در بین سایر شرکت‌های فناوری در این سه‌ ماهه در رده‌ی چهارم قرار گرفته است. به طور کلی باید گفت که سهم بازار کامپیوتر در این مدت حدود ۹ درصد گزارش شده که از مدت مشابه‌ سال گذشته با ۷.۷ درصد کمی بیشتر بوده است. همچنین بازار کامپیوترها در این سه‌ ماهه فراز و نشیب‌های زیادی را تجربه کرده و عرضه‌ به بازار برخی از شرکت‌ها نیز با کاهش روبرو شده است.

در صدر این لیست شرکت لنوو قرار دارد که در سه‌ ماهه‌ی اول سال ۲۰۲۲ در حدود ۱۸.۳ میلیون PC را روانه‌ی بازارهای مختلف کرد، با این وجود اما نسبت به مدت مشابه سال گذشته با کاهش ۱۲.۶ درصدی مواجه شده است. شرکت HP رتبه‌ی دوم این لیست را با عرضه‌ی ۱۵.۹ میلیون کامپیوتر و کاهش ۱۷.۸ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته بدست آورده است. دل که در رده‌ی سوم قرار گرفته ۱۳.۷ میلیون کامپیوتر را روانه‌ی بازار کرده و برخلاف دو شرکت HP و لنوو با رشد مثبت ۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته روبرو شده است. همچنین شرکت‌های ایسوس و ایسر در رده‌های پنجم و ششم قرار دارند.

در مجموع بازار کامپیوترها، شاهد عرضه‌ی ۷۷.۵ میلیون دستگاه در سه‌ ماهه‌ی اول سال ۲۰۲۲ بود که این آمار در مقایسه با ۸۳.۶ میلیون دستگاهی که در مدت مشابه سال گذشته روانه‌ی بازار شده بود در حدود ۷.۳ درصد کمتر است. در توضیحات این گزارش آمده که عرضه به بازار کلی این محصولات همچنین تحت تاثیر کاهش فروش کروم‌بوک‌ها در برخی بازارها قرار گرفته است.

در بازار ایالات متحده‌ی آمریکا، اپل با عرضه‌ی ۲.۸ میلیون مک در رده چهارم قرار گرفته است. غول فناوری آمریکایی اما نسبت به مدت مشابه سال گذشته که ۲.۳ میلیون مک را روانه‌ی بازار کرده بود، با رشد چشمگیر ۱۸.۶ درصدی روبرو شده است. سهم بازار اپل در ایالات متحده حدود ۱۴.۵ درصد است که این آمار و ارقام هم نسبت به مدت مشابه سال گذشته که ۱۰.۲ درصد بوده، افزایش داشته است. باید خاطر نشان کنیم که در بازار این کشور شرکت‌های دل، HP و لنوو با عرضه‌ی به ترتیب ۵.۱ میلیون، ۴.۳ میلیون و ۳.۳ میلیون در رده‌های اول تا سوم این لیست قرار دارند.

  • گورمن: اپل احتمالاً از ۲ مک جدید در کنفرانس WWDC 2022 رونمایی می‌کنداپل موفقیت‌های زیادی را با سری تراشه‌های M1 مک‌های خود بدست آورده که بیشتر آن‌ها را مدیون تراشه‌های M1 پرو و مکس مک‌بوک پرو در اکتبر سال ۲۰۲۱ و مدل‌های M1 مکس و M1 اولترای مک استودیو در ماه مارس است. این شرکت همچنین می‌تواند با جایگزین کردن تراشه‌های سیلیکون در مدل‌های مک مینی و مک پرو مهاجرت به تراشه‌های اختصاصی‌اش را کامل کند تا بدین ترتیب کاربران بیشتری را به سمت مک‌های خود بکشاند.

موفقیت‌های اپل تنها به مک‌های این شرکت ختم نمی‌شود. در همین راستا گزارش شده که تولید جهانی گوشی‌های آیفون رکورد جدیدی را در سه ماهه‌ی تعطیلات به ثبت رسانده و غول فناوری آمریکایی توانسته تقاضای زیاد برای آیفون ۱۳ را با استفاده از زنجیره‌ی تأمین خود به‌خوبی مدیریت کند تا تأثیر مشکلاتی نظیر کمبود تراشه را به حداقل برساند. پس از معرفی و رونمایی از سری آیفون ۱۳ در ماه سپتامبر سال گذشته، اپل به سرعت عرضه به بازار این محصولات را با توجه به تقاضای بازار آغاز کرد. با توجه به روند سریع فروش این گوشی‌های هوشمند و بازاریابی آن‌ها، اپل توانست عنوان پرفروش‌ترین برند گوشی‌های هوشمند را در بسیاری از سه ماهه‌های سال از آن خود کند. علاوه بر حفظ رده‌ی اول خود در سه ماهه‌ی پایانی سال، تولید جهانی آیفون اپل در طی سه ماهه‌ی تعطیلات رکورد جدیدی را با تولید بیش‌ از ۸۵ میلیون گوشی آیفون به ثبت رسانده است.

باید دید در سال ۲۰۲۲ این شرکت چه موفقیت‌های دیگری را با استقبال خوب کاربران از محصولاتش بدست خواهد آورد.

منبع: Macrumors

راهنمای خرید آیفون


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما