۱۲ فیلم جدید مارول که در فاز چهارم اکران خواهند شد

۲۵ آذر ۱۳۹۹ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۹ دقیقه
فیلم‌های جدید مارول

در این مطلب به جزئیات فیلم‌های جدید مارول می‌پردازیم. ۱۲ فیلم که به فاز چهارم جهان سینمایی مارول و پس از آن مربوط می‌شوند.

با اکران «انتقام‌جویان: پایان بازی»، کمپانی مارول از فهرست ۲۲ فیلم خود پرده برداشت. داستان با مرد آهنی در سال ۲۰۰۸ شروع شد، و از آن زمان شاهد معرفی قهرمان‌های جدید، ترکیب باورپذیر شخصیت‌ها و حتی شاهد کشته شدن برخی از شخصیت‌ها بوده‌ایم.

در حالی که فیلم‌های تیمی قبلی مانند انتقامجویان و انتقامجویان: عصر الترون یک حس پایان به آن‌ها می‌داد، اما این فیلم پایان بازی (Endgame) است که پایانی موفق و درست برای ۲۱ فیلم قبل از خودش بود.

به همین منظور، استودیوی مارول در مورد فیلم‌های بعدی خود محتاطانه‌تر عمل و از اعلام تاریخ انتشار فیلم‌های پس از مرد عنکبوتی: دور از خانه (Spider-Man: Far from Home) خودداری کرد. یعنی تا رویداد کامیک‌کان ۲۰۱۹، جایی که کوین فیج، رئیس استودیوی مارول روی صحنه رفت و جزئیات دو سال اول فیلم‌های فاز ۴ مارول را روشن کرد.

جزئیات بسیاری از این پروژه‌ها از قبل به بیرون درز کرده بود، اما اینکه این جزئیات تأیید شوند بهتر است. بنابراین، با توجه به این موضوع، لیست کاملی از همه‌ی فیلم‌های آینده مارول را که می‌دانیم در دست ساخت هستند، گردآوری کرده‌ایم.

۱. بیوه سیاه (Black Widow)

اسکارلت جوهانسن در نقش بیوه سیاه

 • تاریخ انتشار: ۷ می ۲۰۲۱
 • وضعیت: در مرحله پس تولید
 • کارگردان: کیت شورتلند
 • بازیگران: اسکارلت جوهانسن، ریچل ویس، فلورنس پوگ و دیوید هاربر

آنچه تاکنون می‌دانیم: استودیوی مارول مدت‌هاست که در حال ساخت فیلمی فرعی بر اساس شخصیت بیوه سیاه بوده و سرانجام پس از انتقامجویان: پایان بازی (Avengers: Endgame) آماده‌ی این کار شد. مارول با اسکارلت جوهانسون برای یافتن کارگردان مناسب همکاری کرد، و از صدها نامزد برای این کار مصاحبه به عمل آورد تا در نهایت سکان کارگردانی را به کیت شورتلند، فیلم‌ساز مستقل سپرد.

این فیلم مربوط به دوره‌ی قبل از فیلم «انتقامجویان: جنگ ابدیت» است که ناتاشا رومانوف را به عنوان یک جاسوس تصویر کرده و حتی درباره‌ی زندگی او قبل از ماجراهای انتقام‌جویان است.

هاربر نقش محافظ سرخ (Red Guardian) را بازی می کند که در کمیک‌‌ها معادل اتحاد سوسیالیستی جماهیر شوروی است و به نوعی کاراکتر مقابل کاپیتان آمریکا به شمار می‌رود. پوگ هم ایفاگر نقش یلنا است، شخصیتی که در کمیک‌ها بعد از ناتاشا رومانوف عنوان بیوه سیاه را خواهد گرفت. این فیلم برای اکران در ماه می سال ۲۰۲۰ برنامه‌ریزی شد اما به دلیل شیوع ویروس کرونا، تا اواخر ماه نوامبر و سپس تا سال ۲۰۲۱ به تأخیر افتاد.

۲. شانگ چی و افسانه ده حلقه (Shang-Chi And The Legend Of The Ten Rings)

شانگ چی و افسانه ده حلقه

 • تاریخ انتشار: ۹ جولای ۲۰۲۱
 • وضعیت: در مرحله پس تولید
 • کارگردان: دستین دنیل کرتون
 • بازیگران: سیمو لیو، اوکوافینا و تونی لیانگ

آنچه تاکنون می‌دانیم: مارول با شانگ چی به دنبال تولید اولین فیلم ابرقهرمانی خود با بازیگران آسیایی در نقش اصلی است.

این فیلم براساس یک شخصیت کمیک ساخته شده است که در اوایل دهه ۱۹۷۰ توسط استیو انگلهارت و جیم استارلین خلق شد. در کمیک‌ها، شانگ چی توسط پدرش در زمینه هنرهای رزمی پرورش یافته و آموزش دیده است، اما وقتی فهمید پدرش در واقع شیطان است، علیه او شد.

مارول تیم بازیگری را با بازیگران آسیایی پر کرده و از دستین دنیل کرتون که بیشتر به خاطر فیلم مستقل بخش کوتا‌ه‌مدت شماره ۱۲ (Short Term 12) شناخته شده، برای کارگردانی این فیلم استفاده کرده است. او از میان گزینه‌هایی مثل آلن یانگ (Master of None) و دبورا چو (The Mandalorian) انتخاب شد.

۳. جاودانه‌ها (Eternals)

فیلم جاودانه‌ها

 • تاریخ انتشار: ۵ نوامبر ۲۰۲۱
 • وضعیت: در مرحله پس تولید
 • کارگردان: کلویی ژائو
 • بازیگران: جما چان در نقش سرسی، ریچارد مادن در نقش ایکاریس، کومایل نانجیانی در نقش کینگو، لورن ریدلوف در نقش مکاری، برایان تیری هنری در نقش فستوس، سالما هایک در نقش آژاک، لیا مک هیو در نقش اسپریت، دون لی در نقش گیلگمش و کیت هرینگتون در نقش دان ویتمن (معروف به شوالیه سیاه)، به همراه آنجلینا جولی در نقش تنا

آنچه تاکنون می‌دانیم: جاودانه‌ها یا Eternals بر اساس یک مجموعه طنز به قلم جک کربی ساخته شده و حول گروهی از موجودات ابرقدرت و تقریباً جاودانه می‌چرخد.

مارول، کارگردان فیلم تحسین شده سوارکار (The Rider)، کلویی ژائو را برای کارگردانی این فیلم به خدمت گرفت. فیلم‌برداری از پاییز ۲۰۱۹ آغاز و در سال ۲۰۲۰ به پایان رسید. این فیلم برای اکران در نوامبر سال ۲۰۲۰ برنامه‌ریزی شده بود اما به دلیل شیوع ویروس کرونا، با تاخیر مواجه شد، و ابتدا به فوریه ۲۰۲۱ و سپس به نوامبر ۲۰۲۱ تغییر زمان داد.

۴. دنباله مرد عنکبوتی: دور از خانه (Spider-Man: Far From Home Sequel)

مرد عنکبوتی: دور از خانه

 • تاریخ انتشار: ۱۷ نوامبر ۲۰۲۱
 • وضعیت: در مرحله تولید
 • کارگردان: جان واتس
 • بازیگران: تام هالند، زندایا، جیکوب باتالون، بندیکت کامبربچ، آلفرد مولینا، اندرو گارفیلد، کرستن دانست و جیمی فاکس

آنچه تاکنون می‌دانیم: وقتی که مرد عنکبوتی: دور از خانه در سینماهای جهان اکران می‌شد، مارول استودیو و سونی پیکچرز در مورد ادامه همکاری برای فیلم‌های آینده مرد عنکبوتی به بن‌بست رسیده بودند.

در تابستان ۲۰۱۹ گفتگوها بین دو طرف در مورد چگونگی همکاری ادامه یافت (دیزنی خواستار کاهش بیشتر گیشه در ازای پرداخت نسبت به برخی از تولیدات بود، در حالی که سونی می‌خواست وضع موجود را حفظ کند)، اما در ماه سپتامبر دو طرف بر سر دست کم یک فیلم دیگر از مرد عنکبوتی با بازی هالند (که در یک فیلم بدون نام دیگر در MCU در فاز چهارم مارول نیز ظاهر خواهد شد) به توافق رسیدند. گفته می‌شود نویسندگان دور از خانه، کریس مک کنا و اریک سامرز در حال کار بر روی فیلم‌نامه هستند و جان واتس دوباره روی صندلی کارگردان خواهد نشست.

۵. دکتر استرنج در قلمروی بی‌پایان دیوانگی ( Doctor Strange In The Multiverse Of Madness)

دکتر استرنج

 • تاریخ انتشار: ۲۵ مارس ۲۰۲۲
 • وضعیت: در مرحله پیش تولید
 • کارگردان: سم ریمی
 • بازیگران: بندیکت کامبربچ، الیزابت اولسن، ریچل مک آدامز، بندیکت وونگ و چیوتل اجیوفور

آنچه تاکنون می‌دانیم: در حالی که بدون شک فیلم دکتر استرنج ۲۰۱۶ قصد داشت فرانچایز جدیدی را آغاز کند، اما پیگیری‌هایی انجام شد تا شخصیت بندیکت کامبربچ بتواند نقشی کلیدی را در انتقامجویان: جنگ بی‌نهایت و انتقامجویان: پایان بازی ایفا کند.

در دسامبر ۲۰۱۸، مشخص شد که دریکسون بی‌سروصدا معامله‌ای را برای بازگشت و کارگردانی دنباله فیلم دکتر استرنج در فاز چهارم مارول امضا کرده و در کامیک‌کان ۲۰۱۹ مارول تایید کرد که دیرکسون و کامبربچ برای قسمت بعدی فیلم دکتر استرنج برمی‌گردند. دریکسون این دنباله را به عنوان اولین فیلم “ترسناک” دنیای سینمایی مارول توصیف کرد. جید هیلی بارتلت هم برای نوشتن فیلمنامه انتخاب شده است.

با این حال، در ژانویه ۲۰۱۹ اعلام شد که دریکسون به دلیل اختلاف سلیقه پروژه را ترک می‌کند، ولی هم‌چنان به عنوان تهیه‌کننده اجرایی حضور خواهد داشت. پس‌ از آن، هم‌زمان با برنامه‌ریزی برای شروع فیلم‌برداری سم ریمی، کارگردان مرد عنکبوتی و Evil Dead وارد مذاکره برای کارگردانی این فیلم شد.

قرار بود فیلم‌برداری در ژوئن سال ۲۰۲۰ آغاز شود، اما با شیوع ویروس کرونا لغو شد. این فیلم پس از دوبار تغییر در زمان اکران قرار است در مارس ۲۰۲۲ روی پرده‌ نقره‌ای رود.

۶. ثور: عشق و آذرخش (Thor: Love And Thunder)

ثور: عشق و آذرخش

 • تاریخ انتشار: ۶ می ۲۰۲۲
 • وضعیت: در مرحله تولید
 • کارگردان: تایکا وایتیتی
 • بازیگران: کریس همسورث، ناتالی پورتمن، تسا تامپسون و کریستین بیل

آنچه تاکنون می‌دانیم: در ژانویه ۲۰۱۹ مارول با تایکا وایتیتی، کارگردان فیلم ثور: رگناروک برای نویسندگی و کارگردانی قسمت چهارم ثور قرارداد امضا کرد. اما چند هفته بعد در کمیک‌کان مارول خبر بزرگ دیگری را منتشر کرد: این فیلم با بازگشت ناتالی پورتمن در نقش جین فاستر، که اولین ثور زن در دنیای سینمایی مارول خواهد بود، همراه است.

ناتالی پورتمن در کنار کریس همسورث و تسا تامپسون در نقش والکری، که در پایان فیلم انتقامجویان: پایان بازی به عنوان پادشاه آزگارد معرفی شد، بازی خواهد کرد. فیلم‌برداری این فیلم در آگوست ۲۰۲۰ در استرالیا آغاز خواهد شد.

همچنین گزارش شده است که کریستین بیل به جمع بازیگران این فیلم پیوسته و نقش شخصیت شرور این فیلم (Gorr the God Butcher) را بازی خواهد کرد.

قرار بود فیلم‌برداری در اواخر سال ۲۰۲۰ شروع تا فیلم برای اکران در نوامبر ۲۰۲۱ آماده شود، اما شیوع ویروس کرونا باعث شد مارول تاریخ اکران را تغییر داده و آن را تا سال ۲۰۲۲ به تاخیر بیاندازد.

۷. پلنگ سیاه ۲ (Black Panther 2)

پلنگ سیاه

 • تاریخ انتشار: ۸ جولای ۲۰۲۲
 • وضعیت: در مرحله تولید
 • کارگردان: رایان کوگلر

آنچه تاکنون می‌دانیم: متاسفانه ستاره این فیلم چادویک بوزمن در ۲۸ آگوست درگذشت، اما این دنباله بسیار مورد انتظار در حال حاضر در جریان است. قرار بود فیلم‌برداری به طور آزمایشی از سال ۲۰۲۱ آغاز شود، اما هیچ کس در مارول از میزان بیماری بوزمن اطلاع نداشت، بنابراین آن‌ها اکنون وقت خود را صرف بررسی چگونگی ادامه کار می‌کنند.

کوین فیج در دسامبر سال ۲۰۲۰ فاش کرد که برای نقش تچالا بازیگر جدیدی انتخاب نخواهد شد و کوگلر سخت در حال کار بر روی فیلمنامه است.

۸. کاپیتان مارول ۲ (Captain Marvel 2)

کاپیتان مارول

 • تاریخ انتشار: ۱۱ نوامبر ۲۰۲۲
 • وضعیت: در مرحله تولید
 • کارگردان: نیا داکوستا
 • بازیگران: بری لارسون، ایمان ولانی و تیونا پاریس

آنچه تاکنون می‌دانیم: دنباله فیلم کاپیتان مارول در حال حاضر در مرحله تولید است، اما کارگردانان آنا بودن و رایان فلک دیگر پشت دوربین بر نمی‌گردند. بعد از این دو نفر، مارول نیا داکوستا را برای به دست گرفتن سکان کارگردانی استخدام کرد.

بری لارسون بار دیگر به عنوان کاپیتان مارول باز خواهد گشت و ایفاگر این نقش خواهد بود.

۹. نگهبانان کهکشان (Guardians Of The Galaxy Vol. 3)

نگهبانان کهکشان

 • تاریخ انتشار: ۲۰۲۳
 • وضعیت: در مرحله تولید
 • نویسنده/کارگردان: جیمز گان

آنچه تاکنون می‌دانیم: سومین قسمت از سری فیلم‌های نگهبانان کهکشان ابتدا قرار بود از اوایل سال ۲۰۱۹ تولید شود، اما جیمز گان نویسنده/کارگردان این فیلم در پاییز سال گذشته به دلیل انجام دوباره شوخی‌های بدی که سال‌های گذشته در توییتر انجام داده بود، از این فیلم اخراج شد. اما در ماه مارس ۲۰۱۹ اعلام شد که گان برای کارگردانی این فیلم دوباره استخدام شده است.

ابتدا قرار بود قسمت سوم نگهبانان کهکشان در فاز چهارم مارول در سال ۲۰۲۰ اکران شود اما به تاخیر افتاد و تولید آن تا پایان پروژه گان در دنیای سینمایی دی‌سی و خوجه انتحار (Suicide Squad) آغاز نخواهد شد.  پیش بینی می‌شود فیلم‌برداری در سال ۲۰۲۱ آغاز و فیلم در سال ۲۰۲۳ اکران شود.

۱۰. مرد مورچه‌ای و زنبورک: کوانتومانیا (Ant-Man And The Wasp: Quantumania)

مرد مورچه‌ای و زنبورک

 • وضعیت: در مرحله پیش تولید
 • کارگردان: پیتون رید
 • بازیگران: پاول راد، اوانجلین لیلی، مایکل داگلاس، میشل فایفر، جاناتان میجرز و کاترین نیوتن

آنچه تاکنون می‌دانیم: در نوامبر ۲۰۱۹، استودیوی مارول اعلام کرد که پیتون رید برای کارگردانی سومین فیلم مرد مورچه‌ای برمی‌گردد. علاوه‌ بر این جف لاولس، فیلمنامه‌نویس ریک و مورتی برای نوشتن فیلم‌نامه استخدام شده و کاترین نیوتن به عنوان کاراکتر بزرگ‌تر دختر اسکات لنگ و جاناتان میجرز به عنوان شخصیت شرور کانگ تسخیر کننده (Kang the Conqueror) به جمع بازیگران پیوستند.

۱۱. چهار شگفت‌ انگیز (Fantastic Four)

چهار شگفت انگیز

 • وضعیت: در مرحله تولید
 • کارگردان: جان واتس

آنچه تاکنون می‌دانیم: در دسامبر سال ۲۰۲۰، مارول اعلام کرد که جان واتس که کارگردان فیلم‌های مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه (Spider-Man: Homecoming)٬ مرد عنکبوتی: دور از خانه (Spider-Man: Far from Home) و سومین فیلم مرد عنکبوتی است، کارگردانی یک ریبوت کاملاً جدید از چهار شگفت انگیز را برای فاز چهارم مارول بر عهده خواهد داشت.

۱۲. تیغ (Blade)

فیلم تیغ

 • وضعیت: در مرحله تولید
 • بازیگران: ماهارشالا علی

آنچه تاکنون می‌دانیم: تقریباً هیچ چیز به اندازه حضور ناگهانی ماهارشالا علی، بازیگر برنده‌ی اسکار Moonlight و Green Book، در کامیک‌کان ۲۰۱۹ به عنوان بازیگر جدید فیلم تیغ در فاز چهارم مارول غافل‌گیر کننده نبود. البته جزئیات بیشتری از این فیلم فاش نشده است.

منبع: Collider

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲۰ دیدگاه
 1. Avatar امید

  توهمات استن لی روانی؟

 2. Avatar رایا پروژه

  سلام

  بسیار عالی

 3. Avatar .

  انتظار بازگشت پدر خوانده بعد از ۳ سال مارا از خود بی خود کرده شوالیه ی اهنی نیویورک هرگز نمی میرد

  1. Avatar Iron-man

   به نظر من آیرون من بهترین سوپر قهرمان تمام فیلم های ابر قهرمانی یه.
   و برای من خیلی الهام بخش بود

   از این که داستان او را به پیایان رساندند بسیار ناراحتم و فکر نمیکنم دیگه مارول جذابیت خاصی داشته باشه

   ولی از این که داستان کاراکتر مورد علافه ام را بدون این که بهش گند بزنند تمام کردند خیلی خوشحالم

   با برگردوندنش فقط قوس شخصیتی جالبی که ایجاد کرده بودند را از بین میبرند و ممکنه مثل فیلم بلک ویدو به یکی دیگه از شخصیتای محبوب MCU گند بزنند.

 4. Avatar shabnam

  حتما دلیلی داشته که فیلم و این طوری ساختن وگرنه چرا باید شخصیت های محبوب استودیوشونو نابود کنن. اونا از ما بهتر بلدن فیلم نامه بنویسن
  در هر صورت فوق العادن

 5. Avatar Miles

  سریال لوکی پس چی؟

  1. Avatar نیما

   لوکی و فیلم واند ویژن اومده

  2. Avatar •.•

   عه معلوم تو هم شدید رو لوکی کراشی🥲❤️‍🩹

 6. Avatar دانیال کیهانی

  منتظرم

 7. Avatar Ym

  دمت گرم داداش
  فیلم های مارول خیلی با حاله
  راستی واندا و ویژن و سرباز زمستان فالکون چی میشه

  1. Avatar Amir

   اینا فیلم های سینمایی هست اونایی که تو میگی سریال هست ولی در کل مارول عالیه و دی سی هرچقدر تلاش کنه نمیتونه به این سطح برسه

   1. Avatar Mystery

    تو سریال فلش و افسانه های فردا و ارو و سوپرگرل و استارگرل و کنستانتین و… رو دیدی که حرف میزنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟

   2. Avatar felani

    کاملا درسته

 8. Avatar Ali snj

  همش الکیه

  1. Avatar herobrine

   دادش چی میزنی

 9. Avatar عشقه فیلم

  واقعا عالیه و من تمام سری های مارول رو دوست دارم ولی قدرت کاپیتان مارول آنقدر بود ک به راحتی میتونست تانوس رو نابود کنه????????من خیلی وقت یپش اند گیم رو دیدم امیدوارم تند تر سری های بعدی بیاد چون من ک خیلی دوص دارم بعدش رو هم ببینم ولی اگ زیاد طول بکشه اتشه فیلم دیدن می‌خوابه پس تند تر فیلما تونو بسازین????????

 10. Avatar Tyrion lannister

  مارول را دوست دارم
  ولی با اونجرز اندگیم گند زد به ابهت هالک و تور و مخصوصا تورررررر و ایرون من و کاپیتان قشنگ با خاک یکسانشون کرد. اسپادرمن هم با تام نچسب نابود شده بود. کاپیتان مارول برای کل ارتش تانوس بس بود. هرچی تو اینفینتی وار ابهت تور رفت بالا با اندگیم به فنا رفت خدا کنه تو لاو و تندر درستش کنند نه اینکه نمکی بپاشند به زخم

  1. Avatar parisa

   بنظرم حرفت اشتباهه چون هر شخصیتی یه دوران اوج و افت و مرگ داره و نمیشه هر شخصیتی واسه همیشه زنده بمونه و نمیره یا همیشه پیروز میدون باشه

  2. Avatar •.•

   به نظر من بازی اخر خیلی هیجان انگیز بود درسته شاید مرگ تونی و ناتاشا و شکستشون خیلی غم انگیز بود و واقعا من سر اون خیلی گریه کردم ولی این نشون داد همیشه پایان نباید خوب و خوش باشه من خیلی از بابت اینکه تونی و کاپتان و خیلیا دیگه توی سری فیلم های ماول قرارنیست باشن خیلی ناراحتم و قهرمانای جدید رو به اندازه قهرمانای قبلی دوست ندارم ولی خب این فیلما یادگار میمونن تو میتونی همیشه نگاشون کنی مهم اینه که زنده بمونن و تا نسلها بعدمون هم ادامه پیدا کنن
   خود تو یه روزی میمری و بچته که باید اینا رو ببینه و قهرمانای قبلی هم دیگه پیر شدن یا مردن تا یه حدی میتونن ادامه بدن
   غم انگیز ولی زندگی همینه باید بپذیریمش

 11. Avatar احسان

  چه شود ????

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه