چرا خرید کیبوردهای مکانیکی برای گیمینگ بهتر است؟

۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۲ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱۷ دقیقه
کیبوردهای مکانیکی

در این مقاله به بررسی ۵ دلیلی می‌پردازیم که نشان می‌دهد خرید و استفاده از کیبوردهای مکانیکی برای اهداف گیمینگ می‌تواند یکی از بهترین و منطقی‌ترین کارهایی باشد که گیمرها جهت بهره‌گیری از نهایت تجربه‌ی گیمینگ می‌توانند آن را انجام دهند. در ادامه نیز به معرفی چند کیبورد مکانیکی پرفروش و محبوب برای علاقمندان به این حوزه خواهیم پرداخت. بنابراین اگر جزو گیمرها هستید، با دیجی کالا مگ در این مقاله همراه شوید.

کیبوردهای مکانیکی

امروزه کیبوردهای مکانیکی از محبوبیت بسیار خوبی در میان کاربران برخوردارند. اگرچه بیشتر کاربران آن‌ها را مناسب بازی کردن می‌دانند، اما کیبوردهای مکانیکی فقط در حوزه‌ی گیمینگ مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. این کیبوردها برای داشتن تجربه‌ی بهتری از تایپ چندین ساعته و بهبود کیفیت دیگر فعالیت‌ها که به استفاده مداوم از کیبوردها وابسته‌اند، همواره جزو بهترین گزینه‌‌های قابل دسترس هستند. کیبورد‌های گیمینگ نیز دسته‌ای از کیبوردهای مکانیکی به شمار می‌آیند که ارگونومی، تعویض‌پذیری سوییچ‌ها، طراحی و کیفیت ساخت در انتخاب آن‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است.

کیبوردهای مکانیکی

کیبورد‌های مکانیکی از یک رویکرد مکانیکی برای فشردن دکمه‌ها بهره می‌برند و مدل‌های مختلفی دارد، اما به طور کلی همه آن‌ها از اجزاهای یکسانی نظیر پایه دکمه، فنر و رویه آن تشکیل می‌شوند. در این دسته از کیبوردها نیازی نیست که لزوما کلید را تا انتها و محکم فشار دهید. در این کیبوردها، سازندگان از یک سوییچ زیر هر دکمه‌ی کیبورد بهره می‌برند. این سوئیچ فیزیکی در هنگام فشردن کلید‌های کیبورد فعال خواهد شد. عمل کلید به عنوان نمونه در موقعیت دو میلی متری انجام می‌شود و فشار دادن بیشتر، صرفاً برای اطمینان از کارکرد کلید است. اتفاقی که درون کلید می‌افتد، وصل شدن مدار کوچک داخل آن است. در نهایت قبل از اینکه کلید سریع به عقب برگردد و در موقعیت عادی خود قرار بگیرد، کار سوئیچ آن به پایان می‌رسد.

چرا کیبوردهای مکانیکی برای بازی کردن گزینه‌ی بهتری محسوب می‌شوند؟

کیبوردهای مکانیکی به دلایل زیادی برای استفاده در حوزه‌ی گیمینگ گزینه‌ی خرید بسیار مناسبی هستند و بازی کردن با آن‌ها تجربه‌ی بسیار لذت‌بخشی را به گیمرها ارائه می‌دهد. این صفحه‌کلیدها از آنجایی که رویکرد و مکانیسم متفاوتی نسبت به کیبوردهای معمولی دارند، طبعیتاً قیمت بسیار بیشتری نیز دارند. اما به دلایلی که در ادامه بیان می‌شود، این محصولات ارزش خرید بسیار بالایی دارند و حتی اگر از گیمرها نباشید می‌توانند خیال شما را از داشتن یک کیبورد مقاوم برای سال‌ها راحت کند.


به طور کلی باید گفت که کیبوردهای مکانیکی به دلایل زیر برای استفاده در حوزه‌ی گیمینگ خرید مناسبی محسوب می‌شوند:

 1. کلیدهای قابل‌ برنامه‌ریزی
 2. مقاومت و دوام بسیار بالا
 3. سیستم کلید N-Key
 4. راحتی بیشتر هنگام استفاده از آن
 5. زمان پاسخ‌گویی سریع‌تر

۱. کلیدهای قابل‌ برنامه‌ریزی

کیبوردهای مکانیکی

یکی از ویژگی‌های فوق‌العاده‌ای که با اکثر صفحه‌کلیدهای مکانیکی ارائه می‌شود، توانایی برنامه‌ریزی کلیدهای خاصی است. این قابلیت به شما این امکان را می‌دهد که دستورات و میانبرها را برای کلیدهای دلخواه خود تنظیم کنید. اگر دائماً از ترکیبی از کلیدها استفاده می‌کنید، می‌توانید آن را روی یک کلید برنامه‌ریزی تنظیم کنید که فشار دادن آن در هنگام کار آسان و سریع باشد. همچنین می‌توانید کنترل‌ها را در برخی بازی‌ها روی کلیدهای دلخواهتان تنظیم کنید تا تجربه‌ی گیمینگ بسیار لذت‌بخشی داشته باشید.

هنگام خرید کیبورد مکانیکی مطمئن شوید که محصول مورد نظر شما مجهز به کلیدهای قابل برنامه‌ریزی است، زیرا همه‌ی کیبوردها این ویژگی را ندارند. معمولاً نیاز است که صفحه‌کلید از نرم‌افزار خاصی در این رابطه استفاده کند و برخی شرکت‌های سازنده نیز نرم‌افزارهای بهتری نسبت به سایرین دارند.

۲. مقاومت و دوام بسیار بالا

کیبوردهای مکانیکی

کیبوردهای مکانیکی به دلیل دوام بسیار و کیفیت ساخت برتر در مقایسه با کیبوردهای معمولی معروف هستند. این دسته از محصولات، سوییچ‌های مستقلی زیر هر کلیدشان دارند که این سوییچ‌ها در هنگام ضربه زدن به آن‌ها شروع به کار می‌کنند. رویکرد متفاوت ساخت این محصولات، به کاربران تجربه‌ی گیمینگ بسیار هیجان‌انگیزی را می‌دهد و همچنین با استفاده از این محصولات دیگر نیاز نیست نگران خراب شدن ناشی از محکم فشار دادن دکمه‌های کیبورد باشید.

سوئیچ‌های مکانیکی مورد استفاده در تولید کیبوردهای مکانیکی معمولاً قابلیت تحمل ۵۰ میلیون ضربه کلید را دارند و در برخی محصولات شرکت‌هایی نظیر Cherry این مقدار تا ۱۰۰ میلیون ضربه کلید نیز خواهد بود. این موضوع به این معنی است که می‌توانید بدون اینکه دغدغه‌ای در مورد ساییدگی یا فرورفتگی دکمه‌‌های کیبورد داشته باشید، از آن تا سال‌ها استفاده کنید. بسیاری از اولین کیبوردهای مکانیکی مانند IBM Model M معروف تا به امروز هنوز رایج هستند و تقریباً ۴۰ سال است که از آن‌ها استفاده می‌شود.

۳. سیستم کلید N-Key

کیبوردهای مکانیکی

آیا تا به حال هنگام تایپ با این مشکل مواجه شده‌اید که با فشار دادن هم‌زمان دو کلید، تنها یکی از آن‌ها اعمال می‌شود؟ این مشکل شما با سیستم کلید N-Key کیبوردهای مکانیکی حل خواهد شد. شما با استفاده از این قابلیت می‌توانید هم‌زمان تعداد معینی کلید را فشار دهید و تمام این کلیدها نیز ثبت خواهند شد. برای مثال، اگر مقدار N-Key Rollover در یک کیبورد برابر ۶ باشد، به شما امکان می‌دهد حداکثر ۶ کلید را هم‌زمان فشار دهید و همه آن‌ها اعمال خواهند شد.

این قابلیت در هنگام بازی کردن بسیار به کمک گیمرها می‌آید تا آن‌ها بتوانند از کنترل‌ها به بهترین شکل ممکن بهره ببرند. همچنین سیستم کلید N-Key برای افرادی که در تایپ سریع هستند و نیاز به فشار دادن دو کلید به طور هم‌زمان دارند، بسیار مفید خواهد بود. وقتی می‌دانید کلیدها همیشه ثبت می‌شوند، این قابلیت تجربه‌ی لذت‌بخش‌تری را برای تایپ کردن ایجاد می‌کند.

۴. راحتی بیشتر هنگام استفاده از آن

کیبوردهای مکانیکی

تایپ کردن در کیبوردهای مکانیکی بسیار راحت‌تر از کیبوردهای معمولی است. شما می‌توانید نوع سوئیچ کیبورد را تغییر دهید تا به درستی از انگشتان شما پشتیبانی کند و در هنگام انجام تایپ‌های طولانی دستان و انگشتان شما خسته نشوند. این قابلیت به خصوص برای دانشجویان و معلمان می‌تواند بسیار کاربردی باشد. صفحه‌کلیدهای مکانیکی خوش صدا بوده و برای کاربرانی که حس اسفنجی صفحه‌کلید‌های معمولی را دوست ندارند، می‌تواند گزینه‌ی خرید مناسبی باشد. با این دسته از کیبوردها، شما هیچ محدودیتی در سفارشی‌سازی آن ندارید و می‌توانید به بهترین شکل ممکن از آن بهره ببرید.

۵. زمان پاسخ‌گویی سریع‌تر

کیبوردهای مکانیکی

کیبوردهای مکانیکی نسبت به سایر انواع کیبورد زمان پاسخ‌گویی بسیار سریع‌تری را ارائه می‌دهند. زمان پاسخ‌گویی در واقع به فاصله‌ی زمانی بین فشار دادن یک دکمه و اعمال وظیفه‌ی آن در سیستم گفته می‌شود. این دسته از محصولات، به دلیل بهره‌گیری از سوئیچ‌ها زمان پاسخ‌گویی بی‌نظیری را ارائه می‌دهند. انواع خاصی از سوئیچ‌های مکانیکی وجود دارد که زمان پاسخگویی آن‌ها سریع‌تر است. به عنوان مثال می‌توان به سوییچ‌های نوری اشاره کرد که در کسری از میلی‌ثانیه دستور آن‌ها به سیستم اعمال می‌شود.

پرفروش‌ترین کیبوردهای مکانیکی دیجی کالا

اگر به دنبال خرید کیبوردهای مکانیکی خوب هستید اما نمی‌دانید باید چه مدلی را خریداری کنید، در ادامه چند مدل از پرفروش‌ترین و بهترین کیبوردهای مکانیکی را به شما معرفی می‌کنیم که قطعا تجربه‌ی خوب و لذت‌بخشی از آن‌ها دریافت خواهید کرد. توجه داشته باشید این محصولات بر اساس کیفیت دسته‌بندی شده‌اند و طبیعتاً محصولی که کیفیت بیشتری دارد، قیمت بیشتری هم خواهد داشت.

۱. کیبورد مکانیکی گیمینگ رپو مدل V500PRO

کیبوردهای مکانیکیمحصول «V500PRO» یکی از کیبوردهای کاربردی و خوش‌ساخت ارائه‌شده به بازار توسط شرکت «رپو» (Rapoo) است. این کیبورد مکانیکی در دسته‌ی کیبوردهای سیم‌دار قرار می‌گیرد و از طریق اتصال USB به کامپیوتر وصل می‌شود. این کیبورد گیمینگ از تعداد ۱۰۴ کلید برخوردار است. مهم‌ترین ویژگی‌ V500PRO، کلیدهای مکانیکی است که سرعت پاسخ‌دهی بالایی را برای آن به همراه آورده است. این ویژگی به گیمرها این اجازه را می‌دهد تا بتوانند با خیال راحت‌تری بازی کند و دیگر نگران این نباشد که در هنگام فشردن هم‌زمان چند کلید، یک یا چند عدد از آن‌ها در بازی ثبت نشوند. نور پس‌زمینه قابل تنظیم و ظاهری شیک از دیگر ویژگی‌های این محصول هستند که هم می‌توانند تداعی‌گر یک صفحه‌کلید گیمینگ و هم نمایانگر یک صفحه‌کلید بسیار مناسب مخصوص کارهای روزانه و تایپی باشند. شما می‌توانید همین امروز این محصول را با قیمت ۱,۳۲۰,۰۰۰ تومان از فروشگاه آنلاین دیجی کالا خریداری نمایید.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

۲. کیبورد مکانیکی مخصوص بازی اسکپتر مدل KEYPRORGB

کیبوردهای مکانیکیاگر شما هم یکی از کاربران دنیای گیمینگ هستید، بهتر از هرکسی از اهمیت وجود کیبورد گیمینگ مناسب در انجام انواع بازی‌ها آگاه‌اید. یک کیبورد خوب می‌تواند بازی کردن و یا کد زدن‌های سخت و طولانی را به کاری سرگرم‌کننده و آسان تبدیل کند. کیبوردهای تمام مکانیکی، سرعت و کیفیت را به طور هم‌زمان به شما ارائه می‌دهند تا تجربه‌ای لذت بخش‌تر داشته باشید. با استفاده از کیبورد مکانیکی اسکپتر همواره یک گام از رقیب خود در بازی‌ها جلوتر خواهید بود.

در این کیبورد مکانیکی تعداد ۱۰۴ سوییچ بر روی یک پس‌زمینه تمام RGB قرار دارند. تعداد دکمه‌های این محصول از استاندارد‌های جهانی تبعیت می‌کند. بهره‌گیری از سه رنگ آبی و قرمز و سبز قابلیت تولید طیف گسترده‌ای از رنگ‌ها و الگوهای تکرار‌شونده را به کاربر می‌دهد. این تنوع در رنگ، کیبورد مکانیکی اسکپتر را برای نوشتن، ورود داده‌ها و بازی‌های سخت ایده‌آل می‌کند. البته قابلیت شخصی‌سازی بی‌نظیر آن را نیز نباید نادیده گرفت. شما می‌توانید رنگ تمام دکمه‌ها را بدون احتیاج به نرم‌افزار تغییر دهید. برای این کار تنها لازم است تا دکمه‌ی fn را فشار دهید و از میان حالت‌های گوناگون نشان داده شده، رنگ مورد علاقه خود را انتخاب کنید.

در جهت افزایش کیفیت تجربه‌ی کاربری وجود پایه‌های تنظیم شونده و کابل‌های مقاوم از ضروریات یک کیبورد مکانیکی گیمینگ است. کابل USB با روکش بافته شده، همچنین یکی از مواردی است که فرسایش کیبورد شما را به تعویق خواهد انداخت. در قسمت پشتی این محصول نیز سه درگاه USB در نظر گرفته شده است. همه‌ی این‌ها در کنار پایه‌های دوتایی سبب ایجاد راحتی هنگام بازی می‌شود. با استفاده از این پایه‌ها می‌توانید کیبورد مکانیکی اسکپتر را در دو ارتفاع مختلف تنظیم کنید و حین تایپ یا بازی نیازی به خم شدن نداشته باشید.

از دیگر قابلیت‌های خوب این کیبورد می‌توان به کلیدهای قابل‌ برنامه‌ریزی اشاره کرد. در این کیبورد دکمه‌های ضروری به حد لازم وجود دارد. شما می‌توانید با استفاده از نرم‌افزار مخصوص، برای این دکمه‌ها وظایف دستوری تعریف کنید یا برخی دیگر از دکمه‌ها را غیر‌فعال نمایید. به عنوان مثال می‌توانید دکمه‌ی ویندوز را قفل کنید تا حین بازی برخورد احتمالی انگشتتان دردسرساز نشود. این کیبورد گیمینگ بسیار باکیفیت با قیمت ۱,۸۵۰,۰۰۰ تومان از فروشگاه آنلاین دیجی کالا قابل دسترس است.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

۳. کیبورد مکانیکی گیمینگ ایسوس مدل ROG Strix Flare

کیبوردهای مکانیکیکیبورد «ROG Strix Flare» محصولی حرفه‌‌ای از شرکت «ایسوس» است. این کیبورد مکانیکی در گروه محصولات گیمینگ این شرکت قرار می‌گیرد. کیبورد ROG Strix Flare به‌‌صورت باسیم و از طریق درگاه USB به کامپیوتر متصل می‌شود. البته درگاه USB دیگری نیز در قسمت پستی این کیبورد قرار گرفته که می‌توانید از آن به‌عنوان ورودی ماوس یا دیگر لوازم جانبی استفاده کنید. این کیبورد ۱۱۱ کلید دارد. کیبورد ROG Strix Flare از نوع مکانیکی است که این موضوع باعث زیاد شدن توان ضربه‌پذیری کلیدها شده است. این محصول جدید ایسوس دارای نور پس‌زمینه‌ی رنگی است که توسط نرم‌افزار ارائه‌شده‌ی این شرکت، می‌توان آن را شخصی‌سازی کرد. این کیبورد حرفه‌ای از ویژگی‌هایی همچون حافظه‌ی داخلی، کلیدهای Anti-ghosting و نورهای AURA شرکت ایسوس برخوردار است. بنابراین اگر از گیمرهای طرفدار برند ایسوس هستید، خرید این محصول را به‌عنوان یکی از انتخاب‌های خود در نظر بگیرید. کیبورد مکانیکی ROG Strix Flare ایسوس با قیمت ۶,۳۵۰,۰۰۰ تومان از فروشگاه دیجی کالا در دسترس است.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

۴. کیبورد مکانیکی گیمینگ لاجیتک مدل G513 Carbon

کیبوردهای مکانیکی

سوئیچ‌های کیبورد لاجیتک مدل «G513 Carbon» مکانیکی بوده و برخلاف سوئیچ‌های گنبدی از مقاومت و عمر طولانی‌تری برخوردارند. با استفاده از این کیبورد به انجام جدیدترین بازی‌های روز دنیا بپردازید. به‌طور مثال فرض کنید کاراکتر اصلی بازی شما این امکان را دارد که با فشردن کامل یک کلید سریع حرکت کند و با فشردن آهسته همان کلید آهسته‌تر به حرکت درآید. تفاوت‌های اصلی کیبوردهای گیمینگ و معمولی دقیقاً در همین موضوع است. کیبورد لاجیتک G513 Carbon به‌واسطه سوئیچ‌های «Romer-G Tactile» این امکان را برای شما فراهم می‌کند که شما به میزان مورد نیاز بازی دکمه مربوطه را فشار دهید. با فشار دادن دکمه‌ها شما را متوجه‌ی حالت ارتجاعی آن‌ها خواهید شد.

راحتی و دوام کلیدهای کیبورد برای هر گیمری اهمیت بالایی دارد. وجود مموری فوم در هر کلید باعث می‌شود که کلید پس از فشردن به نرمی به حالت اولیه‌ی خود بازگردد. در کل بافت چرمی و فوم ضد تعریق کلیدها، کیبورد لاجیتک G513 Carbon را بادوام‌تر و پرطرفدارتر ازسری‌های قبلی خود کرده است. این کیبورد با سیستم‌عامل‌های ویندوز ۸، ۸.۱، ۱۰ و همچنین ۱۱ نیز سازگار است. این محصول شرکت لاجیک مجهز به قابلیت Anti-Ghosting است. حتی اگر تمام کلیدهای صفحه‌کلید را با هم فشار دهید با استفاده از این قابلیت می‌توانید تمام دستورات و کاراکترهای مهم را وارد کنید که این موضوع در انجام بازی‌ها دو نفره اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. شما کاربران می‌توانید کیبورد لاجیتک G513 Carbon را با قیمت ۵,۳۰۰,۰۰۰ تومان از فروشگاه آنلاین دیجی کالا خریداری نمایید.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

۵. کیبورد مکانیکی گیمینگ میشن مدل MT-MK600

کیبوردهای مکانیکیکیبورد مکانیکی «MT-MK600» یکی از کیبوردهای کاربردی و خوش‌ساخت ارائه‌شده به بازار است. این کیبورد گیمینگ در دسته‌بندی کیبوردهای سیم‌دار قرار می‌گیرد و از طریق اتصال USB به کامپیوتر وصل می‌شود. این محصول مجهز به کلیدهای مکانیکی است که به گیمرها این اجازه را می‌دهد با خیال راحت‌تری بازی کنند و دیگر نگران این نباشند که هنگام فشردن هم‌زمان چند کلید، یک یا چند عدد از کلیدها در بازی ثبت نشوند. از دیگر ویژگی‌های این کیبورد می‌توان به نور پس‌زمینه قابل‌تنظیم، کلیدهای ترکیبی کنترل محتوای چندرسانه‌ای و ظاهری شیک اشاره کرد که هم می‌تواند تداعی‌گر یک صفحه‌کلید گیمینگ و هم نمایانگر یک صفحه‌کلید بسیار مناسب مخصوص کارهای روزانه باشد.

گفتنی است کلید ترکیبی FN برای کنترلرهای مولتی‌مدیا در این محصول قرار دارند که از طریق آن‌ می‌توانید صدا را بدون خارج شدن از برنامه‌ها و بازی‌ها تنظیم نمایید. MT-MK600 محصولی استاندارد است که از صفحه‌کلید عددی پشتیبانی می‌کند. کیبورد MT-MK600 دارای نور پس زمینه با فناوری LED RGB است. این ویژگی به گیمرها امکان انتخاب طیف وسیعی از رنگ‌ها را طبق سلیقه‌شان می‌دهد. همچنین افکت‌های نوری متعددی در این محصول تعبیه شده تا هیجان کافی را هنگام بازی به کاربران منتقل کند. به‌عنوان مثال می‌توان به حالت رنگین‌کمانی (Rainbow) اشاره کرد که در واکنش به صدای محیط، جلوه‌های نوری جذابی ایجاد می‌کند. علاوه بر این می‌توان با استفاده از تنظیمات صفحه‌کلید، سطح نور LED زمینه را تا ۴ درجه تنظیم کرد. شما کاربران می‌توانید این محصول را با قیمت ۲,۲۵۰,۰۰۰ تومان از فروشگاه آنلاین دیجی کالا خریداری نمایید.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

۶. کیبورد مکانیکال مخصوص بازی جرتک مدل Sprint JK520

کیبورد مکانیکال گیمینگ Sprint JK520 محصول جدیدی از برند جرتک است. از نظر طراحی، این مدل دکمه‌های مخصوص گیمینگ را در خود دارد و از تکنولوژی Floating Switch، که سطح دکمه‌ها را از بدنه‌ی کیبورد بالاتر قرار می‌دهد، بهره می‌برد. دکمه‌های کیبورد جرتک Sprint JK520 حساسیت بالایی دارند و عملکرد سریع در هنگام استفاده، تجربه‌ی کاربری بسیار خوبی را به شما ارائه می‌دهد. این محصول از نورپردازی رنگی پس‌زمینه RGB نیز پشتیبانی می‌کند.

جنس بدنه‌ی Sprint JK520 از پلاستیک مات و شفاف در زیر کلیدها است تا نور یکنواختی را ارائه دهد. از طرفی بدنه‌ی بسیار مقاومی برای این کیبورد جرتک طراحی شده است. این محصول ۱۰۴ کلید دارد که ۱۲ عدد از این کلیدها، کلید میانبر دوگانه برای مولتی‌ مدیا، اینترنت و برنامه‌های کامپیوتری است. همچنین نورپردازی این کیبورد گیمینگ قابلیت روشن و خاموش دارد. ضربه‌پذیری دکمه‌های این محصول در حدود ۵۰ میلیون مرتبه است و طول کابل آن نیز به ۱.۳۵ متر می‌رسد. شما می‌توانید این محصول را با قیمت ۹۹۹,۰۰۰ تومان از فروشگاه دیجی‌ کالا خریداری نمایید.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

۷. کیبورد مکانیکی گیمینگ ریزر مدل BlackWidow V3 Pro Wireless

کیبوردهای مکانیکی

کیبورد BlackWidow V3 Pro Wireless یک کیبورد سه حالته در اتصال است، یعنی شما می‌توانید آن را از طریق کابل و بلوتوث و پورت USB به سیستم خود متصل کنید. این کیبورد دارای کلیدهای مکانیکی گرین سوییچ و قابلیت تنظیم نورپردازی است. این محصول ریزر به ویژگی Doubleshot ABS Keycaps مجهز شده که سبب افزایش دوام دکمه‌های کیبورد می‌شود. با استفاده از قالب‌گیری به روش Doubleshot حروف روی دکمه‌های کیبورد حکاکی می‌شوند و دیگر شاهد پاک شدن یا کم‌رنگ شدن آن‌ها حتی با صد‌ها ساعت استفاده از کیبورد نخواهید بود.

کلیدهای مکانیکی این کیبورد به لبه‌های بهبود یافته مجهز شده‌اند که باعث افزایش پایداری می‌شود و همچنین بدنۀ آن‌ها به صورت شفاف طراحی شده که اجازه می‌دهد نور پس زمینۀ توسط LEDهای RGB از زیر کیبورد روی دکمه‌ها بهتر از مدل‌های قبلی نمایان شود. شما می‌توانید از کلیدهای سبز شرکت ریزر که حساسیت بیشتری دارند، به همراه این کیبورد استفاده کنید. تکنولوژی RAZER™ HYPERSPEED WIRELESS به کار رفته در این این کیبورد در حالت بی‌سیم سرعت کیبورد را با حالت باسیم یکی کرده است. همچنین استراحتگاه دست از جنس چرم این محصول، استفاده طولانی‌مدت از آن را برای کاربران بسیار آسان خواهد کرد. کاربران می‌توانند این محصول شرکت ریزر را با قیمت ۷,۲۵۰,۰۰۰ تومان از فروشگاه آنلاین دیجی کالا خریداری نمایند.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

۸. کیبورد مکانیکی گیمینگ کورسائر مدل K100 RGB

کیبوردهای مکانیکی

شرکت کورسائر در ساختار این کیبورد گیمینگ از ۴۴ صفحه LED RGB استفاده کرده که نتیجه آن بسیار خیره کننده است و تا چندین دقیقه شما را محصور خود می‌کند. در هر دو طرف دریچه‌های جدیدی تعبیه شده که مکان‌های بیشتری را برای نورپردازی روی میز نسبت به نمونه‌ی قبلی خود اختصاص داده است. یکی از خصوصیت‌های جذاب این محصول، قسمت شماره‌ها و کنترل کامپیوتر از طریق صفحه‌کلید است. این کیبورد کورسائر عملکرد رضایت بخشی در هنگام آزمایش برای انجام کارهایی که معمولاً نیاز به پایین نگه‌داشتن چندین کلید دارند، از خود نشان داد.

می‌توان بارها و بارها روشنایی نور پس زمینه را تنظیم کرد و حتی می‌توانید LED‌ها را به طرز باورنکردنی کم نور کنید. ترکیب کلید‌ها برای انجام کارهای خاص را می‌توان با استفاده از نرم‌افزار iCue سفارشی کرد تا تعدادی از دستورات مانند رد کردن آهنگ، بزرگ‌نمایی، پیمایش صفحه یا تغییر برنامه‌ها به طور کامل انجام شود. این کیبورد گیمینگ برای تنظیم ارتفاع و زاویه کلی در پایین خود دارای پایه‌های چرخان است. K۱۰۰ مانند اکثر صفحه‌کلیدهای با کیفیت در این بازه‌ی قیمتی، از قابلیت چرخش کامل سیستم کلید N-Key پشتیبانی می‌کند. این کیبورد دارای یک کابل بافته شده و یک پورت USB ۲.۰ است که با ویندوز ۱۰، macOS و Xbox One سازگار است. شما می‌توانید این محصول شرکت کورسائر را با قیمت ۱۲,۱۶۰,۰۰۰ تومان خریداری کنید.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

۹. کیبورد مکانیکی گیمینگ ردراگون مدل K630 Dragonborn

کیبوردهای مکانیکیکیبورد گیمینگ و مکانیکی ردراگون مدل K630 Dragonborn محصولی حرفه‌ای از برند «ردراگون» (Redragon) است که برای کاربران علاقه‌مند به بازی طراحی و تولید شده است. این کیبورد مکانیکی دارای طراحی ساده و شیک است؛ طوری که کاربر در نگاه اول جذب سادگی و زیبایی آن می‌شود. برای ساخت کیبورد گیمینگ ردراگون مدل K630 Dragonborn کمپانی ردراگون از فلز و ABS استفاده کرده که باعث کیفیت خوب این محصول شده است.

قسمت Num Pad از این کیبورد حذف شده و مجموعاً ۶۱ عدد کلید دارد که ظاهری جمع‌وجور به آن می‌دهد. این کیبورد مخصوص گیمینگ مجهز به نور پس‌زمینه RGB با قابلیت تغییر رنگ تک تک کلیدها است که علاوه بر زیبایی، به بهتر دیده شدن دکمه‌ها در شب کمک شایانی می‌کند. شما می‌توانید نور پس‌زمینه RGB در ۱۸ حالت مختلف شخصی‌سازی کنید. از آنجایی که پورت USB را می‌‌توان پورت استاندارد برای اتصال تمامی دستگاه‌ها دانست، کمپانی ردراگون برای اتصال این کیبورد به کامپیوتر از این پورت استفاده کرده تا با همه‌ی پلتفرم‌ها سازگاری داشته باشد. این کیبورد ضدآب نیست، اما در برابر پاشیده شدن مایعات و رطوبت مقاوم است و احتمال آسیب دیدن آن بسیار کم است. شما می‌توانید این محصول را با قیمت ۱,۵۳۰,۰۰۰ تومان از فروشگاه آنلاین دیجی کالا خریداری نمایید.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

۱۰. کیبورد مکانیکی گیمینگ کیکورن مدل Q1 Swapple

کیبوردهای مکانیکیQ1 یک کیبورد مکانیکی قابل تنظیم است که جزو کیبوردهای پیشرفته‌ی این برند به حساب می‌آید. این صفحه‌کلید تجربه‌ی کاربری بسیار لذت‌بخش را به لطف سوییچ‌های قابل تعویض و پشتیبانی از نرم‌افزارهای منبع باز برای متخصصان، گیمر‌ها و برنامه‌نویسان فراهم می‌آورد. قاب بالا و پایین این کیبورد مکانیکی از آلومینیوم CNC ساخته شده و بدنه‌ی آن نیز ۳۲ سانتی‌متر است. این کیبورد به صورت سفارشی طراحی شده است و سوئیچ‌های جدید ۳ پین یا ۵ پین روی PCB آن نصب می‌شوند که نیازی به لحیم کاری ندارد. حتی می‌توان آن را از قبل سفارش داد یا به عنوان یک کیت قطعات جداگانه آن را تعویض کرد. در نهایت باید اشاره کرد که اتصال این کیبورد از طریق سیم انجام می‌شود و دارای نورپردازی RGB است. شما می‌توانید این محصول شرکت کیکورن را با قیمت ۸,۷۷۲,۰۰۰ تومان از فروشگاه آنلاین دیجی کالا خریداری نمایید.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

منبع: switchandclick

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۳ دیدگاه
 1. Avatar Ali

  میشه لطفا بگید اخر مقاله جز تبلیغ برای چی بود(البته همه مقاله های راهنمای خریدتون همینه)
  من معنی محبوب ترین رو درک نمیکنم!بهتره بگین گران ترین کیبورد های مکانیکی دیجیکالا

 2. Avatar mahan

  کیبورد فراسو بیاند که داخل لیست هست مکانیکال نیست! ممبرانه.اصلاح کنید

  1. ممنون از توجهتون، اصلاح شد.

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه