مایکروسافت و گوگل هم حضوری در CES 2022 شرکت نمی‌کنند

۵ دی ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه

مایکروسافت آخرین شرکت فناوری است که از شرکت حضوری در نمایشگاه ۲۰۲۲ CES انصراف داده، زیرا موارد ابتلا به کووید ۱۹ در سراسر ایالات متحده آمریکا به دلیل گسترش سویه‌ی خطرناک امیکرون همچنان در حال افزایش است. وب‌سایت The Verge روز جمعه گزارش داد که مایکروسافت از رویداد سالانه‌ی CES که به طور مجازی در سال ۲۰۲۱ برگزار شد و قرار بود امسال هم به صورت حضوری در لاس وگاس و هم به طور مجازی از ۵ تا ۸ ژانویه ۲۰۲۲ (۱۵ تا ۱۸ دی) برگزار شود، کناره‌گیری کرده است.

یکی از سخنگویان این شرکت با انتشار بیانیه‌ای در همین رابطه گفت: «مایکروسافت پس از بررسی آخرین داده‌ها و اطلاعات در مورد وضعیت همه‌گیری کرونا و سویه‌ی امیکرون در ایالات متحده آمریکا تصمیم گرفته که به صورت حضوری در نمایشگاه CES 2022 شرکت نکند.» در ادامه‌ی این بیانیه آمده که این شرکت به صورت مجازی و از طریق نمایشگاه‌های دیجیتال در این رویداد شرکت خواهد کرد.

بیش از ۴۰ شرکت بزرگ از جمله گوگل، اینتل، متا، جنرال موتورز و آمازون اعلام کرده‌اند که به صورت حضوری در کنفرانس ماه ژانویه CES 2022 شرکت نخواهند کرد. هر یک از شرکت‌ها افزایش موارد ابتلا به کووید ۱۹ و جهش سویه‌ی امیکرون را دلیل خود برای شرکت نکردن حضوری در کنفرانس ذکر کردند. مایکروسافت، جنرال موتورز و گوگل اعلام کردند که همچنان به صورت مجازی در این رویداد شرکت خواهند کرد. این نمایشگاه در اوایل سال جاری گفته شد که فقط یک رویداد کاملا آنلاین خواهد بود، اما انجمن فناوری‌های مصرف‌کننده در ماه آوریل (اردیبهشت ماه) اعلام کرد که این رویداد به صورت حضوری در سال ۲۰۲۲ برگزار خواهد شد.

نماینده‌ی انجمن فناوری‌های مصرف‌کننده (CTA) که کنفرانس را برگزار می‌کند با انتشار توییت‌هایی در روز پنجشبه اعلام کرد: «تمرکز ما بر برگزاری نمایشگاه فناوری است و به کسانی که نمی‌توانند حضوری در آن شرکت کنند، این امکان را می‌دهیم تا به صورت مجازی و دیجیتالی ما را در برگزاری این نمایشگاه یاری کنند.» طبق گزارش CTA، بیش از ۲۲۰۰ شرکت قرار بود به صورت حضوری در این کنفرانس شرکت کنند، اما در حال حاضر اطلاعاتی از وضعیت حضور آن‌ها در دسترس نیست.

CTA در ادامه‌ی توییت خود افزود: «با توجه به اقدامات بهداشتی جامع CES، الزامات واکسیناسیون و در دسترس بودن تست‌های کووید ۱۹، همراه با حضور کمتر شرکت‌کنندگان و اقدامات فاصله‌گذاری اجتماعی، ما مطمئن هستیم که شرکت‌کنندگان و غرفه‌داران می‌توانند رویدادی با فاصله اجتماعی اما ارزشمند و سازنده را در لاس وگاس تجربه کنند. یا می‌توانند آن را به صورت مجازی دنبال کنند و در تعاملات شرکت داشته باشند.»

با این وجود مایکروسافت در پاسخ به توییت CTA واکنشی نشان نداد. کنفرانس CES که قبلا به‌عنوان نمایشگاه لوازم الکترونیکی مصرفی شناخته می‌شد، یک نمایشگاه صنعتی است که از زمان آغاز به کارش در حدود نیم قرن پیش به چشم‌اندازی برای فناوری‌های جدید تبدیل شده است. نوآوری‌های به یادماندنی مانند سی‌دی، دی‌وی‌دی، دوربین فیلم‌برداری سونی و مایکروسافت ایکس‌باکس در نمایشگاه CES معرفی شده‌اند، اما این نمایشگاه به رونمایی از محصولات شگفت‌انگیز هم شهرت پیدا کرده که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به ربات پیش‌خدمتی که نوشیدنی سرو می‌کند و یا بالشی که می‌تواند تشخیص دهد شما خروپف می‌کنید یا نه اشاره کرد.

بسیاری از غول‌های فناوری تصمیم گرفتند که به صورت مجازی در این نمایشگاه شرکت کنند. در حالی که برگزارکننده‌ی این مراسم از شرکت‌کنندگان می‌خواهد که مدرکی مبنی‌بر واکسیناسیون خود ارائه دهند تا بتوانند در نمایشگاه شرکت کنند، ظهور سویه‌ی امیکرون کووید ۱۹ باعث شد شرکت‌ها در برنامه‌های خود برای حضور در این مراسم تجدید نظر کنند.

سازمان جهانی بهداشت در تاریخ ۵ آذر ماه سویه‌ی امیکرون را پنجمین نوع نگران‌کننده ویروس کرونا اعلام کرد. این سویه‌ی جدید که برای نخستین بار در آفریقای جنوبی شناسایی شده، باعث نگرانی بسیاری از کشورها شده و براساس گزارش سازمان جهانی بهداشت تاکنون در بیش از ۸۹ کشور جهان شناسایی شده است. در همین راستا مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌های آمریکا هشدار داد که این سویه در بسیاری از ایالت‌های آمریکا به سرعت در حال گسترش است. این مرکز میانگین این رقم را در سراسر آمریکا ۷۳ درصد تخمین زده است. با گسترش سریع موارد ابتلا به سویه‌ی اومیکرون در سراسر ایالات متحده آمریکا، بسیاری از شرکت‌ها برنامه های ماه ژانویه خود را لغو یا به تعویق انداخته‌اند.

بد نیست بدانید با شیوع سویه‌ی امیکرون گوگل، اپل و دیگر شرکت‌های بزرگ فناوری، همگی تاریخ بازگشت حضوری به دفتر کار خود را، در برخی موارد برای مدت نامحدود به تعویق انداخته‌اند و صنعت سفر و گردشگری هم مختل شده است. همچنین تا عصر جمعه، بیش از ۴۰۰۰ پرواز در شب کریسمس به دلیل افزایش موج سویه‌ی اومیکرون کووید ۱۹ لغو شده است.

منبع: News.yahoo

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه