۷ نکته‌ی مهم که برای خرید کوله‌پشتی کوهنوردی حرفه‌ای باید بدانید

۲ آبان ۱۴۰۲ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱۵ دقیقه
بهترین کوله پشتی کوهنوردی

انتخاب کوله‌پشتی کوهنوردی از نوع حرفه‌ای همواره باید با سه اصل اساسی همراه باشد که این اصول شامل ظرفیت کوله، ویژگی‌های آن و تناسب کوله‌پشتی کوه با اندازه‌ی شما است. اصل اول در انتخاب، شامل مواردی همچون طول سفر، وزن و حجم قابل حمل می‌شود. بخش دوم مبنی بر نحوه‌ی عملکرد کوله برای شما است و اصل سوم تناسب کوله با طول نیم‌تنه‌ی شما (نه قد) را در بر می‌گیرد. اما این توضیح کوتاه تمام ماجرا نیست و به عنوان یک کوهنورد حرفه‌ای موارد دقیق‌تر دیگری هم وجود دارد که خرید این محصول را آگاهانه‌تر پیش می‌برد. بنابراین توصیه می‌کنیم که تا انتهای این راهنمای خرید همراه ما باشید تا با اساسی‌ترین فاکتورها در خرید بهترین کوله پشتی کوهنوردی آشنا شوید.

انواع کوله‌پشتی کوهنوردی

انواع کوله‌پشتی کوهنوردی

در این همین ابتدا به سراغ معرفی انواع کوله‌پشتی بر اساس ظرفیت و طول سفر می‌رویم تا با آشنایی با انواع این محصول بتوانیم جزئیات بیشتر را بهتر درک کنیم.

کوله‌پشتی کوهنوردی مناسب برای آخر هفته (۱-۳ شب اقامت؛ ۵۰-۳۰ لیتر)

این مدل‌های کوله‌ی کوهنوردی ساختاری کاملا کارآمد دارند و به شکلی طراحی شده‌اند که برای ذخیره‌سازی لوازم جدید و کم‌حجم‌ مناسب باشد. در همین راستا باید توجه داشته باشید که با استفاده از این محصولات، نیاز به نظم و انضباط شخصی و برنامه‌ریزی دقیق به منظور جا دادن لوازم خود در کوله دارید. البته لازم به تاکید است، که تا حد امکان باید سبک سفر کنید. البته در صعودهایی که به روش کلاسیک انجام می‌گیرند، کوهنوردان معمولا مقداری حجم بار بیشتر را با خود همراه خواهند داشت، اما کوله‌‌ای با حجم بیشتر ممکن است تعادل شما را در زمان صعود بر هم بزند. بنابراین در صورت درک درست از تجهیزان مورد نیاز در زمان صعود، معمولا گزینه‌ای ۳۰ الی ۳۵ لیتری کفاف یک برنامه‌ی دو روزه را خواهد داد.

کوله‌پشتی کوهنوردی چند روزه (۳-۵ شب اقامت؛ ۵۰-۸۰ لیتر)

این مدل‌ها از جمله محبو‌ب‌ترین نمونه‌های کوله‌پشتی کوهنوردی در بازار هستند، به طوری که یک انتخاب عالی برای سفر در هوای گرم به مدت ۳ روز یا بیشتر به حساب می‌آیند. با استفاده از کوله‌های ۵۰ تا ۸۰ لیتری می‌توانید در سفرهای کوتاه‌تر راحت‌تر لوازم خود را در کوله جا دهید و نگرانی‌ای از نظر هر چه سبک‌تر کردن کوله نداشته باشید. این مدل‌های کوله‌پشتی برای فعالیت‌هایی مانند اسکی یا کوهنوردی حرفه‌ای یا نیمه‌حرفه‌ای گزینه‌های مناسب هستند.

بهترین کوله پشتی کوهنوردی ویژه‌ی سفرهای طولانی (۵+ شب اقامت؛ ۷۰ لیتر یا بیشتر)

برای سفرهای ۵ روزه یا بیشتر معمولا کوله‌های ۷۰ لیتری یا بیشتر مورد نیاز است. این گزینه‌های خرید برای سفرهای زمستانی که بیش از ۱ شب طول می‌کشند، انتخاب ارجحی هستند، چراکه راحت‌تر می‌توان در آن لباس‌های اضافی، کیسه خواب گرم‌تر و یک چادر ۴ فصلی را جا داد. همچنین این دسته از کالاها برای افرادی که خردسالان را با خود به کوه یا سفر می‌برند هم مناسب است، زیرا می‌توانند اغلب لوازم موردنیاز کودک را در آن جا دهند.

انتخاب بهترین کوله پشتی کوهنوردی با اندازه‌ای مناسب

انتخاب کوله‌پشتی کوهنوردی با اندازه‌ای مناسب

هنگامی که نوع کوله‌ی مورد نظر خود را انتخاب کردید، وقت آن است که کوله پشتی‌ای متناسب با خود را انتخاب کنید. در حالت کلی بهترین کوله پشتی کوهنوردی که انتخاب می‌کنید باید اندازه‌ای متناسب با طول تنه‌ (نه قد کلی) و دور باسن شما باشد. لازم است تاکید کنیم که اگر کوله‌پشتی کوتاه باشد، بیشترین فشار را به قسمت میانی کمر وارد می‌کند، از طرفی اگر زیادی بلند باشد، عضله‌های سرینی را درگیر می‌کند و تعادل شما را در حرکت بر هم می‌زند. در همین راستا در خریدهای حضوری احتمالا فروشنده بتواند به شما در انجام این کار کمک کند.

طول تنه

کوله‌پشتی‌های کوهنوردی در طیف وسیعی از اندازه‌‌ها از بسیار کوچک گرفته تا بزرگ را شامل می‌شوند، که طبیعتا متناسب با طول‌های متفاوت بالا تنه‌ی کوهنوردان (طول کمر به بالای کوهنورد باید در رنج ارتفاع کوله پشتی باشد!) است. به منظور انتخاب دقیق‌تر توصیه می‌شود که علاوه بر پوشیدن کوله‌پشتی، جزئیات اندازه‌ی آن را هم در کارت مشخصات محصول بررسی کنید. البته اگر بالا تنه‌ی متوسطی دارید بهتر است بدانید که استفاده از بند قابل تنظیم می‌تواند برای شما کارگشا باشد. درواقع بسیاری محصولات بازار دارای یک بند قابل تنظیم هستند که می‌توان از آن برای تنظیم اندازه‌ی کوله متناسب با طول بالا تنه کمک گرفت.

اندازه‌ی دور کمر

اکثر وزن کوله پشتی (حدودا ۸۰ درصد یا بیشتر) باید توسط باسن شما تحمل شود. در این میان کمربندهای کمری معمولاً طیف وسیعی از اندازه‌ی دور باسن را در خود جای می‌دهند، از اواسط ۲۰ (۵۰.۸ سانتی‌متر) اینچ تا اواسط ۴۰ اینچ (۱۰۱.۶ سانتی‌متر) یا بیشتر را شامل می‌شود. همچنین کمربند باید استخوان بالای لگن را به طور کامل در بر بگیرد. در همین راستا افرادی که کمر باریکی دارند و نمی‌توانند کوله‌ای با کمربندی به اندازه‌ی کافی محکم را خریداری کننند، باید به سراغ مدل‌هایی با سایز کوچک‌تر بروند.

بهترین کوله پشتی کوهنوردی برای خانم‌ها

از آنجایی که کوله‌پشتی‌های مخصوص خانم‌ها اندازه‌های کوچک‌تری دارند، اغلب برای برای نوجوانان یا افرادی با قد کوتاه به کار می‌آیند. این نوع از کوله‌های کوه از ابعاد نیم تنه‌ی کوتاه‌تر و باریک‌تری نسبت به کالاهای مردانه برخوردار هستند. همچنین نکته‌ی دیگر این است که کمربندهای لگن و بندهای شانه در کوله‌پشتی کوهنوردی مخصوص خانم‌ها به گونه‌ای طراحی شده است که باسن و سینه‌‌ی پهن‌تر را در خود جای دهد.

فاکتورهای اساسی در انتخاب کوله‌پشتی کوهنوردی

فاکتورهای اساسی در انتخاب کوله‌پشتی کوهنوردی

به طور کلی کمربندهای لگن و بندهای شانه در کوله‌پشتی کوهنوردی مخصوص خانم‌ها به گونه‌ای طراحی شده است که باسن و سینه‌‌ی پهن‌تر را در خود جای دهد.
جدا از اینکه یک کوله‌پشتی‌ای با چه ظرفیتی را انتخاب می‌کنید توجه به یک‌سری ویژگی‌ها در این دسته از کالاهای کوهنوردی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و به شدت بر کارایی کالا با توجه به نیاز مصرف کننده تاثیرگذار است.

۱. نوع فریم بهترین کوله پشتی کوهنوردی

در حالت کلی قابِ انواع کوله‌پشتی کوهنوردی در سه دسته‌ی اصلی دسته‌بندی می‌شود.

  • کوله‌پشتی‌هایی با فریم داخلی؛ اکثر کوله‌پشتی‌هایی که امروزه در بازار به فروش می‌رسند، محصولاتی با قاب داخلی هستند که بدنه‌ی کوله را در آغوش می‌گیرند، به طوری که ساختار آن در پانل پشتی کوله پنهان می‌شود. یک فریم داخلی باعث ایجاد صلبیت و انتقال برای کوله پشتی کوهنوردی به کفل می‌شود. به طور معمول فریم از دو حائل آلومنیومی یا کامپوزیت تشکیل می‌شود که به صورت موازی در پنل پشتی قرار داده شده‌اند. در بعضی از کوله ها هم به شکل ایکس انگلیسی است. به طور کلی کوله‌پشتی‌ کوهنوردی با فریم داخلی برای پایدار نگه داشتن کوهنورد در زمین‌های ناهموار طراحی شده‌اند و ممکن است از انواع فناوری‌های پشتیبانی بار در ساختار آن بهره گرفته شده باشد که وزن را به باسن فرد اعمال می‌کند.
  • کوله‌پشتی کوه با فریم خارجی؛ این دسته از کوله‌ها معمولا با یک فریم آلومینیومی در بخش بیرونی کالا همراه شده‌اند و برای جابه‌جایی بار سنگین و نامنظم (مانند یک چادر بزرگ یا کایاک بادی) انتخاب‌هایی مناسب هستند.
  • کوله‌پشتی‌های بدون فریم؛ افرادی که دوست‌دار سفر به شکل سبک هستید، جزو طرفداران پر و پا قرص این مدل‌هااند، چراکه با وجود این مدل کوله‌پشتی کوهنوردی می‌توان خیلی سریع پیاده‌روی کرد. البته لازم به ذکر است که در صورت حمل باری سنگین با کوله‌ی بدون فریم، احتمالا به کمر و پشت فرد فشار وارد شود.

۲. تهویه‌ی کوله‌پشتی

برخی از کوله‌های کوهنوردی دارای یک پنل پشتی مشبک با فریم داخلی‌ای هستند که روی بدن فرد قرار می‌گیرد. در واقع چنین پنل مشبکی به ایجاد تهویه‌‌ی مناسب در پشت و عدم عرق کردن کوهنورد کمک می‌کند. این نوع از پنل‌های تهویه باعث می‌شوند که کیف و قاب حدودا چند اینچ از پشت شما فاصله بگیرند که همین مساله هم به گردش هوای بهتر از پشت کمک می‌کند.

۳. نوع درب و جیب‌های کوله‌پشتی

اغلب کوله‌پشتی‌های ویژه‌ی کوهنوردی دربی از بالا دارند که استانداردترین روش برای جا دادن لوازم در آن است. البته از آنجایی که دسترسی به اقلام پایین کوله و کناره‌ها سخت‌تر است، بهتر است لوازم مورد استفاده در شبانه را در پایین آن قرار دهید و وسایل مورد نیاز خود برای پیاده‌روی در طول روز را نزدیک‌تر به بالای کوله بگذارید. در عین حال مدل‌هایی از این محصولات در بازار وجود دارند که پنل‌هایی به منظور دسترسی به پایین کوله‌پشتی در آن‌ها طراحی‌ شده است.

جیب‌های بهترین کوله پشتی کوهنوردی

برخی از افراد تعداد زیادی جیب بر روی کیف را ترجیح می‌دهند در حالی که برخی دیگر مدل‌هایی ساده از کوله‌پشتی را ترجیح می‌دهند. جدا از اینکه شما طرفدار چه سبکی هستید، هنگام ارزیابی جیب‌های این دسته از محصولات حتما اندازه و محل هر کدام را در نظر بگیرید. به عنوان مثال، جیب‌های جانبی منعطف که معمولا خالی باقی می‌مانند، اما برای نگه داشتن بطری آب، میله‌های چادر یا سایر اشیاء بلند به کار می‌آیند.

طراحی جیبی بر روی درب بالایی هم یک اولویت است، زیرا برخی از کوهنوردان تمایل دارند که عینک آفتابی و چراغ پیشانی خود را در این بخش‌ بگذارند.

جیب‌های روی کمربند برای وسایل کوچکی که در هنگام پیاده‌روی مورد نیاز است مانند تلفن، تنقلات، بالم لب یا ضدآفتاب کاربردی‌ هستند. جیب‌های ویژه‌ی بیل که اساساً برای نگه‌داشتن بیل برفی طراحی‌ شده‌اند، می‌توانند به عنوان مکان مناسبی برای نقشه، ژاکت یا سایر اقلام جاگیر اما سبک به کار روند. همچنین طراحی جیبی بر روی درب بالایی هم یک اولویت است، زیرا برخی از کوهنوردان تمایل دارند که عینک آفتابی و چراغ پیشانی خود را در این بخش‌ بگذارند.

کوله‌ی یدک و قابل جابه‌جایی

برخی از مدل‌های کوله‌پشتی کوهنوردی در بازار همراه با یک کوله‌ی کوچک یا یدک و قابل حمل طراحی شده‌اند که برای سفرهای کوتاه‌تر از کمپ تا قله یا پیاده‌روی در اطراف محیط کمپینگ مفید هستند. کیف‌های قابل جابه‌جایی اغلب بر روی درب بالایی یا جیب مخزن شبانه بسته می‌شوند و می‌توان آن را از کوله‌پشتی جدا کرد.

۴. طراحی محفظه‌ی ویژه‌ی کیسه خواب

محفظه‌ی ویژه‌ی کیسه خواب در کوله‌های کوه معمولا دارای بخش نگهدارنده‌ی زیپ‌داری است که در نزدیکی انتهای کوله قرار دارد. این نوع طراحی از این جهت حائز اهمیت است که در زمانی که نمی‌خواهید از کیسه خواب خود استفاده کنید یا علاقه‌مندید که بدون تخلیه‌ی سایر وسایل از کوله پشتی، کیسه خواب را بیرون بیاورید، ویژگی‌ای کاربردی است. لازم به ذکر است که اگرچه این بخش برای حمل کیسه خواب طراحی شده است، اما این فضا می‌تواند برای حمل چیزهای دیگری هم استفاده کرد.

۵. تعداد بالشتک‌های کوله‌پشتی کوه

اگر از یک کوله‌ی کوه سبک وزن و دارای کمربندی بر روی باسن و بالشتکی مینیمال بر روی کمر استفاده می‌کنید، احتمالا بارها با درد در ناحیه‌ی باسن، کمر یا شانه‌های خود روبه‌رو شده‌اید. بنابراین لازم است که کوله‌ای را خریداری کنید که بالشتک‌های متعدد و تقریبا فراگیر بر روی پشت و کمر داشته باشد.

۶. نقاط پیوست

اگر جزو افرادی هستید که علاوه بر کوهنوردی به سراغ دوره‌های برف و یخ هم می‌روید، احتمالا همواره تبر برف و عصای کوهنوردی هم همراه خود دارید. بنابراین نیاز است که در زمان انتخاب کوله‌پشتی کوهنوردی به دنبال مدلی با حلقه‌های اضافی برای وصل این لوازم جانبی به کوله باشید.

  • زنجیر دیزی (Daisy chain)؛ این نوع اتصال معمولا بر روی قسمت بیرونی یک کوله‌پشتی کوهنوردی دوخته می‌شود و حلقه‌های چرخ دنده‌ای و متعددی برای اتصال کلاه ایمنی، ابزارها، وسایل برش یا هر چیزی که داخل کیف اصلی قرار نمی‌گیرد، فراهم می‌کند.
  • قلاب‌های تقویت شده (Reinforced crampon patch)؛ این دسته از قلاب‌ها جایی برای قرار دادن هر نوع چنگک تیزی را فراهم می‌کنند و اجازه‌ی پاره شدن بدنه‌ی کوله‌پشتی را نمی‌دهند.
  • حلقه‌های اضافی (Extra gear loops)؛ این نوع از حلقه‌های اضافی با اتصال اره‌ای روی کمربند، لگن یا پایین بدنه ارائه می‌شوند و به منظور اتصال وسایل اضافی و بزرگ طراحی شده‌اند.

۷. کاور باران

اگر در سفرها یا کوهنوردی‌های خود انتظار باران دارید، وجود کاور باران برای کوله‌پشتی بسیار با اهمیت می‌شود. فضای داخلی این نوع از کاورها معمولاً با یک پوشش ضدآب همراه است، که از نفوذ آب از طریق درزها و زیپ‌ها به داخل کوله جلوگیری می‌کند. همچنین، نمای بیرونی پارچه مقداری از آب را در هنگام بارندگی جذب می کند.

بهترین برند های کوله پشتی کوهنوردی

در حالت کلی بهترین مارک کوله پشتی کوهنوردی در بین گزینه‌های خارجی شامل مارک دیوتر، مارک کلمبیا، پیر کاردین، مارک ماموت، نورث فیس، دلسی، میلت و آسپری می‌شود. همچنین بهترین کوله پشتی کوهنوردی ایرانی شامل برندهای قایا، زاگرس اسپرت، البرز و انیسه می‌شود.

معرفی پرفروش‌ترین کوله‌پشتی‌‌های کوهنوردی

همانطور که با مطالعه‌ی این راهنمای خرید متوجه شدید، کوله‌پشتی کوهنوردی مناسب در درجه اول بایستی کمترین فشار را به شانه‌ها و کمر شما وارد کند. به اندازه کافی جادار باشد تا کل وسایل شما را در خود جا دهد. همچنین جنس آن به گونه‌ای باشد تا از لوازم شما به خوبی مراقبت کند و چه بهتر که بدنه‌ی آن کاملا ضدآب باشد. اما در کنار تمامی نکات مطرح شده معرفی پرفرو‌ش‌های این حوزه هم می‌تواند در فرآیند انتخاب و خرید کوله موثر باشد و شما را به سمت کالایی باکیفیت و متناسب با شرایط بدنی شما سوق دهد.

کوله پشتی اسنو هاوک مدل Mountain

کوله پشتی اسنو هاوک مدل Mountain بهترین برند کوله کوهنوردی برای افرادی است که قصد خرید کالایی با قیمت مناسب و کیفیتی بالا دارند. این مدل کوله‌ی سفری حجم ۵۰ لیتری دارد و با کمربند قابل تنظیم، کاور ضد باران و ساختاری مقاوم در برابر مه همراه است و پوشش ضدآب، ضدآلودگی از دیگر مشخصه‌های ارزشمند آن به شمار می‌رود. لازم به ذکر است که کوله پشتی اسنو هاوک مدل Mountain از جنس پارچه‌ی نیمه‌سخت است و امکان شست‌وشو هم دارد. همچنین شما می‌توانید قیمت این کوله را در کنار قیمت بهترین مارک کوله پشتی کوهنوردی در سایت دیجی‌کالا مشاهده کنید.

کوله پشتی اسنو هاوک مدل Mountain

کوله پشتی سفری نشنال جئوگرافیک مدل DESTINATION N 16082

کوله پشتی سفری نشنال جئوگرافیک مدل DESTINATION N 16082 یکی دیگر از نمونه‌های پرفروش سایت است که مشخصه‌های آن شامل حجم ۶۵ لیتری، بدنه‌ی پلی‌استر، وزن ۶۰۰ گرمی، همراه با جیب داخلی و سه عدد جیب خارجی است. نحوه‌ی بسته شدن این نوع کوله‌پشتی خوش قیمت هم به صورت بندی و هم کمربندی است و با قابلیت شست‌وشو بعد از سفرهای طولانی به بازار عرضه شده است.

کوله پشتی سفری نشنال جئوگرافیک مدل DESTINATION N 16082

کوله پشتی کوهنوردی ۴۵ لیتری سولوگناک مدل big game

یکی از مدل‌های ۴۵ لیتری بازار که گزینه‌ای مناسب برای صعودهای دو الی سه روزه است، کوله پشتی کوهنوردی سولوگناک مدل big game است. از جمله مشخصه‌های اصلی این کالا می‌توان به مواردی همچون بدنه‌ای از جنس پلی‌استر و فریم آلومینیوم، وزن ۲۲۰ گرمی، نحوه‌ی حمل دو بندی و مجهز بودن به روکش ضدآب اشاره کرد. با وجود طراحی خاص و زیپ‌ها کناری در ساختار این محصول، ظرفیت کوله می‌تواند از ۴۵ لیتر به ۹۰ لیتر تغییر کند. این کوله‌پشتی کوهنوردی به‌منظور استفاده در شکار قانونی هم کاراست و با وجود محفظه‌های متعدد، از جمله ۱ محفظه برای تفنگ و سه پایه گزینه‌ای مفید برای هر نوع کاربری‌ای است. طراحی کمربند و بندهای این کوله ۲۵ – ۳۰ میلی‌متری و با فوم است که به راحتی در حمل آن کمک شایانی می‌کند.

کوله پشتی کوهنوردی 45 لیتری سولوگناک مدل big game

کوله‌پشتی کوهنوردی ۱۰+۶۰ لیتری فورکلاز مدل MT5000

یکی از بهترین کوله پشتی کوهنوردی در سایت دیجی‌کالا، کوله پشتی کوهنوردی ۱۰+۶۰ لیتری فورکلاز مدل MT5000 است که دارای مشخصه‌هایی همچون بدنه‌ای از جنس پلی‌آمید، پلی‌استر، پلی‌اورتان و پلی‌پروپیلن، وزن ۱۷۵۰ گرمی، حجم داخلی ۱۰+۶۰ لیتری، با امکان تهویه‌ی موثر و با امکان شست‌وشوی راحت است. جالب است بدانید که تیم فرانسوی فورکلاز، این کوله پشتی را برای کسانی طراحی کرده است که به دنبال کوله‌ای با حجم بالا، همه کاره و در عین حال سبک هستند. لازم به ذکر است که کوله‌پشتی پیش رو از جمله باکیفیت‌ترین و مقاوم‌ترین نمونه محصولات بازار است و برای حرفه‌ای‌ترین صعودها به کار می‌آید.

کوله پشتی کوهنوردی 70 لیتری فورکلاز مدل MT5000

کوله‌پشتی کوهنوردی ۶۵ لیتری کایلاس مدل KING

کوله پشتی کوهنوردی کایلاس مدل KING محصولی ۶۵ لیتری و جزو بهترین کوله های کوهنوردی است که سایر مشخصات آن شامل جنس پارچه‌ی برزنتی، طراحی ارگونومیک، سیستم QAS به منظور گردش هوای بهتر، دارای زیپ عمودی در جلوی کالا جهت دسترسی به لوازم داخل کوله، سبک و مقاوم در برابر ساییدگی می‌شود. این کوله‌پشتی کوهنوردی یکی از محصولات باکیفیت شرکت کایلاس یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های تولید کننده‌ی لوازم کوهنوردی است و ویژگی‌های قابل توجه آن نقش مهمی در انتخاب این مدل به عنوان گزینه‌ای حرفه‌ای دارد.

 کوله پشتی کوهنوردی 65 لیتری کایلاس مدل KING

کوله پشتی امریکن توریستر مدل MATE LC1 002

اگر به دنبال محصولی با قابلیت‌های مقاومتی ارزشمند همچون پوشش ضدآب و ضدآلودگی بلبرینگ هستید ما به شما کوله پشتی امریکن توریستر مدل MATE LC1 002 را معرفی می‌کنیم. از جمله مشخصات این نوع کوله می‌توان به مواردی همچون وزن ۷۴۰ گرمی، جنس بدنه‌ی برزنت و پلی‌استر، یک دسته در بالای کوله جهت حمل به صورت دستی، کاملا طبی و همراه با زیپ‌هایی ضدآب اشاره کرد. لازم به ذکر است که تعداد جیب‌های داخلی و خارجی این محصول به ۵ عدد می‌رسد.

کوله پشتی امریکن توریستر مدل MATE LC1 002

کوله‌پشتی کوهنوردی پکینیو مدل ویلدگست

کوله‌پشتی کوهنوردی پکینیو مدل ویلدگست محصولی از جنس برزنت و پارچه است که با چهار عدد جیب همراه شده است. این مدل کوله‌پشتی یکی از پرفروش‌ترین کوله‌های کله گاوی به دلیل زیبایی و مقاومت بالا است در حالی که سگک و سرزیپ‌های این کالا مارک YKK ژاپن است. نحوه‌ی بسته شدن این نوع کوله ضامنی است و وزن آن به ۲۰۰۰ گرم می‌رسد.

کوله پشتی کوهنوردی پکینیو مدل ویلدگست

کوله پشتی سفری ۴۰ لیتری اسنو هاوک مدل EVERYDAY

یکی از برندهای معتبر چینی در زمینه‌ی تولید بهترین کوله کوهنوردی، شرکت معتبر اسنو هاک است که کوله پشتی سفری ۴۰ لیتری اسنو هاوک مدل EVERYDAY یکی از محصولات نایلونی و محبوب آن است. این محصول جزو بهترین کوله پشتی های کوهنوردی است، قابلیت شست‌وشو دارد و با کفی‌ای از نایلون ۶۰۰D با مقاومت بیشتر در برابر سایش و پارگی، جنس زیپ‌ها از نوع YKK ژاپنی، دارای دو جیب زیپی در قسمت بازشونده، یک جیب مورب زیپی در بخش جلویی، دو جیب کشی، سگگ قابل تنظیم، سازگار با کمل بک ۳ لیتری، دارای تسمه‌های قابل تنظیم برای اتصال ابزار فنی مانند کلنگ، باتوم و تبر یخ و سوت نجات یکی مدل‌های جذاب برای افراد حرفه‌ای است.

کوله پشتی سفری 40 لیتری اسنو هاوک مدل EVERYDAY
پاسخ به سوالات متدوال
بهترین برندهای کوله‌پشتی کوه شامل چه مارک‌هایی می‌شود؟
به طور کلی کوله‌هایی از برند دیوتر، نورث فیس، آسپری، میلت و وئوده جزو بهترین شرکت‌ها در زمینه‌ی تولید این دسته از لوازم کوهنوردی هستند.
رنج قیمت یک کوله‌ی کوه باکیفیت چقدر است؟
شما می‌توانید در سال ۱۴۰۲ با مبلغی در حدود ۲ الی ۵ میلیون تومان صاحب یک کوله‌ی کوه مناسب برای کوهنوردی‌های نیمه‌حرفه‌ای و حتی حرفه‌ای شوید.
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar رامین

    چرا از محصولات ایرانی با کیفیت که دارای کنترل کیفیت جهانی هستند استفاده نمی کنید. مثل محصولات شرکت انیسه که کوله هایی با کیفیت تولید می کنند و محصولاتشون رو صادر می کنند

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه