راهنمای خرید عصای کوهنوردی (همراه با معرفی پرفروش‌ترین‌ها)

۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱۴ دقیقه
راهنمای خرید عصای کوهنوردی

عصای کوهنوردی ابزاری است که زمانی در گمرانی به سر می‌برد اما امروزه به وسیله‌ای کلیدی برای کوهنوردان، و کوله‌گردها تبدیل شده است. این دسته از ابزارها به شما این امکان را می‌دهند که در زمان بالارفتن از تپه‌ها و کوه بالاتنه خود را در مسیر سربالایی قرار دهید و در هنگام پایین آمدن از کوه‌ها به زانوهایتان فشار وارد نکنید. برخی از مطالعات نشان می‌دهند که عصای کوهنوردی می‌تواند فشار وارد بر زانوها را تا ۴۰ درصد به خصوص در سراشیبی‌های طولانی کاهش دهد،. از طرفی صرف نظر از بحث سنی، استفاده از این نوع ابزارها در هنگام پیاده‌روی باعث صرفه‌جویی در انرژی و کاهش درد زانو می‌شود. حال با این مقدمه به سراغ معرفی انواع عصاهای کوهنوردی و چگونگی انتخاب مدلی مناسب با توجه به یکسری فاکتورهای مهم می‌رویم تا از انتخاب خود برای فعالیت‌های ساده و حرفه‌ای کاملا راضی باشید.

بررسی انواع مدل‌های عصای کوهنوردی

بیشتر عصاهای کوهنوردی بازار قابل جمع شدن هستند و در یکی از سه مدل زیر به بازار عرضه می‌شوند.

  1. عصاهای تلسکوپی از نوع سه تکه
  2. مدل‌های تاشو
  3. عصای کوهنوردی از نوع ترکیبی

در همین راستا لازم است بدانید که عصاهای کوهی از نوع تلسکوپی جزو گزینه‌های بسیار قوی و قابل تنظیم هستند، در حالی که مدل‌های تاشو سبک‌اند و به علت کوچکی به راحتی جابه‌جا می‌شوند. همچنین مدل‌های ترکیبی امکان ارائه‌ی ترکیبی از ویژگی‌های مطرح در سایر مدل‌ها را می‌دهد. ولی مسلما هر سبک دارای مزایا و معایب متمایز و خاص خود است.

بررسی انواع مدل‌های عصای کوهنوردی

انواع مدل‌های عصای کوهنوردی

۱. عصای کوهنوردی از نوع تلسکوپی و سه تکه

مدل‌های سه تکه‌ی عصای کوهنوردی جزو رایج‌ترین نمونه‌های موجود در بازار هستند. درواقع این دسته از محصولات جزو قوی‌ترین و بادوام‌ترین نوع عصاها به شمار می‌روند و همچنین امکان تنظیم طول با بازه‌ی گسترده‌ای (معمولاً بین ۱۲ تا ۱۶ اینچ (۳۰.۵ الی ۴۰.۵ سانتی‌متر)) را دارند. علاوه بر این، این محصولات به طور کلی ارزان‌تر از طرح‌های دیگر هستند.

نقطه ضعف اصلی این دسته از کالاها در طراحی آن‌ها نهفته است، چراکه حداقل اندازه‌ی عصا در زمانی که بسته است، طولانی‌تر از هر تکه به شکل مستقل است. این بدان معنی است عصاهای سه تکه برای قرار دادن در بیرون یا داخل کوله پشتی دردسر دارند. به همین علت هم توصیه می‌کنیم که اگر فعالیت‌های مورد انتظار شما شامل تایم طولانی‌ای است که باید از دستان خود در حین حرکت (مانند تقلا و بالا رفتن فنی از سنگ) استفاده کنید، بهتر است به دنبال نمونه‌های تاشو باشید تا از بابت جا دادن عصا در کوله‌ی کوهنوردی مشکلی نداشته باشید.

۲. عصای کوه مدل تاشو

گزینه‌های تاشوی بازار جزو کالاهای نسبتاً جدید هستند. این نوع از عصاهای کوهنوردی سبک‌ترین و جمع‌وجورترین انتخاب‌هایی هستند که می‌توانید در نظر بگیرید، اما تقریباً به اندازه اکثر عصاهای تلسکوپی و سه تکه بادوام نیستند. با این حال، آن‌ها برای اکثر کوهنوردی‌های سبک و افرادی که با کوله‌پشتی سفر می‌کنند، انتخاب‌هایی مناسب‌اند که به اندازه‌ی کافی بادوام هم به حساب می‌آیند. به طور کلی، عصاهای تاشو به طور قابل توجهی سبک‌تر و فشرده‌تر از گزینه‌های تلسکوپی هستند اما بسیاری از آن‌ها امکان تنظیم ارتفاع با توجه به زمینی که در آن قدم بر می‌دارید را ندارند.

۳. عصاهای کوهنوردی از نوع ترکیبی

قیمت عصای کوهنوردی ارزان

این دسته از عصاهای کوهنوردی هم قابلیت تاشوندگی دارند و هم می‌توان ارتفاع آن‌ها را تنظیم کرد، البته قابلیت تنظیم ارتفاع آن به وسعت مدل‌های تلسکوپی نیست. درواقع عصاهای ترکیبی می‌توانند به اندازه‌ی شش تا هشت اینچ (۱۵ الی ۲۰ سانتی‌متر) تغییر طول دهند. جالب است بدانید که مدل‌های ترکیبی امروزه جایگاه ویژه‌ای در بین کوهنوردان مدرن به علت راحتی در ذخیره‌سازی و امکان تنظیم ارتفاع دارند.

۴. عصاهایی با طول ثابت

برخی از عصاهای کوهنوردی بازار دارای یک طول ثابت هستند و قابلیت تنظیم طول یا تا شدن ندارند. این طراحی به کاهش وزن و افزایش قدرت بدنی در زمان استفاده از آن کمک می‌کند. این نوع از عصاها برای دوندگان کوهستان گزینه‌ای مطلوب است. اما آن‌ها فاقد تطبیق‌پذیری و تنظیمات مورد نظر اکثر کاربران هستند.

بررسی مواد سازنده‌ی میله‌ی عصای کوهنوردی

شفت یا میله‌های عصاهای کوهنوردی مدرن از فیبر کربن یا آلومینیوم ساخته می‌شوند که در این قسمت به شکل کامل در مورد هر یک صحبت می‌کنیم.

شفت‌هایی از جنس فیبر کربن

همانطور که می‌دانید کربن ماده‌ای سبک و محکم است که اغلب در محصولاتی که باید وزن زیادی را تحمل کنند به کار می‌رود. در همین راستا هم عصاهایی ساخته شده از فیبر کربن در هنگام افتادن فشار به صورت عمودی بر آن‌ها بسیار محکم عمل می‌کنند و سبک‌ترین متریال برای ساخت عصای کوهنوردی هستند. با این حال، هنگامی که به صورت افقی خم می‌شوند چندان قوی عمل نمی‌کنند. همچنین فیبر کربن می‌تواند به راحتی بر روی سنگ‌ها تراشیده شود یا ترک بخورند که همین مساله هم این عصاها را یشتر در معرض شکستن قرار می‌دهد. عصاهای کوهنوردی از جنس فیبر کربن برای فعالیت‌های سبک تا متوسط مانند کوهنوردی‌های فوق سبک و دویدن بهترین انتخاب هستند و البته قیمت چندان پایینی هم ندارند.

عصای کوهنوردی از نوع فیبر کربن سبک و از نظر فشرده‌سازی قوی هستند، اما می‌توانند در برخورد با زمین تراشیده یا شکسته شوند.

شفت‌ از جنس آلومینیوم

عصای کوه از نوع آلومینیومی سنگین‌تر از نمونه‌هایی از نوع فیبر کربن است، اما بسیار بادوام‌تر به شمار می‌روند، این دسته از محصولات ارزان‌تر از مدل قبلی هستند. به طور کلی آلومینیوم امکان خم شدن بدون شکستگی را دارد که می‌تواند در سفرهای طولانی که شکستن عصای کوهنوردی می‌تواند مشکل بزرگی باشد، نجات بخش باشد. این دسته از عصاهای کوهنوردی در مسافت‌های طولانی و سفرهایی که در آن مقاومت و دوام لوازم دغدغه‌ی اصلی است بهترین انتخاب است.

عصاهای آلومینیومی سنگین‌تر از محصولاتی با شفت‌ کربنی هستند. آن‌ها قبل از شکستن خم می‌شوند و در برابر خرد شدن مقاوم‌تر‌اند. همچنین قیمت این دسته از عصاهای کوهنوردی ارزان‌تر از سایرین است.

۵ نکته‌ی مهم قبل از خرید عصای کوهنوردی

همچون هر کالای تخصصی دیگری قبل از خرید عصای ویژه‌ی کوهنوردی هم لازم است که به یکسری نکات و جزئیات ظریف توجه داشته باشید تا انتخاب خود را به شکلی دقیق‌تر جلو ببرید.

۱. گیره‌ها یا قفل‌های باتوم کوهنوردی

به طور کلی بیشتر مدل‌های این نوع محصول از سیستم تنظیم قفل یا گیره‌های اهرمی یا کلیپیسی استفاده می‌کنند. این دسته از سیستم‌ها جایگزین گیره‌های پیچشی قدیمی شده‌اند. دقت داشته باشید که می‌توانید با قفل کردن ضامن و یا چرخش پادساعتگرد، بدنه باتوم را قفل کنید تا ضمن حرکت دچار تغییر سایز نشود. وجود قفل‌های اهرمی بر روی عصای کوهنوردی سهولت در استفاده و ایمنی را به کاربران ارائه می‌کنند. برخی از عصاهای کوهنوردی از قفل‌های اهرمی پلاستیکی برای کاهش وزن بیشتر بهره گرفته‌اند که در صورت پرتاب شدن روی زمین یا ضربه خوردن بیشتر مستعد شکستن هستند. بنابراین ابزارهایی با قفل‌های اهرمی از جنس آلومینیومی گزینه‌هایی بادوام‌تر برای خرید و فعالیت‌های سنگین هستند.

۲. اندازه‌ی گل باتوم کوهنوردی

فعالیت‌های ورزشی مختلف به گل‌های عصایی با اندازه‌های متفاوت نیاز دارند. برخی از مدل‌های باتوم کوهنوردی دارای گل‌های ثابت هستند، در حالی که برخی دیگر امکان استفاده از گل‌های قابل تعویض را به ورزشکار می‌دهد. گل عصا قطعه‌ای است که از فرو رفتن کامل انتهای باتوم در زمین‌های برفی و شنی جلوگیری می‌کند. گل‌هایی با اندازه‌ی بزرگتر برای کوهنوردی در برف، اسکی یا اسنوبورد انتخابی بهتر هستند، اما برای پیاده‌روی جنگلی در تابستان گزینه‌هایی مناسب نیستند. از طرفی مدل‌های کوچکتر برای پیاده‌روی در محیط‌های خشک، مسیرهای خاکی، شن و سنگی گزینه‌هایی مطلوب‌تر هستند.

عصای کوهنوردی

نمایش گیره‌ی اهرمی و گل در عصای کوهنوردی

گل‌هایی با اندازه‌ی بزرگتر برای کوهنوردی در برف، اسکی یا اسنوبورد انتخابی بهتر هستند. از طرفی مدل‌های کوچکتر برای پیاده‌روی در محیط‌های خشک، مسیرهای خاکی، شن و سنگی گزینه‌هایی مطلوب‌تر هستند.

۳. توجه به وزن باتوم کوهنوردی

بسیاری از کاربران به وزن تجهیزات خود توجه نمی‌کنند، در حالی که این فاکتور در زمان فعالیت‌های طولانی نقشش بسیار پررنگ می‌شود. با این حال علاقه‌ی بسیاری از افراد به فعالیت‌های خارج از منزل، پیشرفت‌های عمده‌ای در مواد و طراحی نمونه‌هایی سبک از ابزارهای کوهنوردی از جمله عصای کوهنوردی به ارمغان آورده است. اگر اهل پیاده‌روی‌های سبک هستید یا در زمینه‌ی کوهنوردی تازه کار به حساب می‌آیید، وزن عصا چندان مهم نیست. چراکه بعید است در مقایسه با جایگزین‌های سبک‌تر و گران‌قیمت‌تر مزایای زیادی را دریافت کنید. با این حال، برای آن دسته از افرادی که اهل پیاده‌روی در مسافت‌های طولانی، یا نزدیک شدن به صعودهای دشوار کوهستانی هستند، نمونه‌های سبک وزن ممکن است به معنای تفاوت بین موفقیت و شکست باشد.

۴. نوع دسته‌ی عصای‌ کوهنوردی

دسته‌های چوب پنبه‌ای بهتر از سایرین هستند زیرا در طول زمان دست‌ها را اذیت نمی‌کنند. پوست را خراش نمی‌دهند و در طول کوهنوردی در روزهای گرم خنک می‌مانند. نقطه ضعف آن‌ها در این است که عرق را به خوبی جذب نمی‌کنند و در سفرهای طولانی ممکن است لیز بخورد.

به نظر می‌رسد هر تولید کننده‌ی عصایی طراحی متفاوتی برای دسته‌ی محصول خود در نظر می‌گیرد، این بدان معناست که برخی از آن‌ها بهتر از سایرین در تطابق با ماهیچه‌های دست هستند. گزینه‌های گران‌تر معمولاً ارگونومی بهتری در دست دارند، و از نظر ارزش خرید در اولویت‌اند. درواقع در طول یک سفر طولانی، راحتی دست از آن چیزی که فکر می‌کنید بسیار مهم‌تر است.

به عنوان یک نکته‌ی دیگر در این راهنمای انتخاب باید بگوییم که خرید عصای کوهنوردی با قابلیت آنتی شوک یک ضرورت محسوب نمی‌شود، اما اگر احساس می‌کنید پاهای شما آسیب‌پذیرتر از سایر افراد است، این ویژگی می‌تواند مفید باشد. عصاهایی با سیستم آنتی شوک برای کاهش فشار وارده به پاها و کمر طراحی شده است. بدین صورت که با جاسازی کردن فنری درون دسته‌ی کالا، زمانی که به پا و قوزک پا فشار وارد می‌شود، این فشار از طریق فنر به دست انتقال پیدا می‌کند.

عصاهایی با قفل‌های اهرمی از جنس آلومینیومی گزینه‌هایی بادوام‌تر برای خرید و فعالیت‌های سنگین هستند.

در مورد جنس دسته‌ها هم باید بدانید که این بخش از عصا‌های کوهنوردی اغلب از فوم، چوب پنبه یا لاستیک ساخته شده می‌شوند. به طور کلی، دسته‌های چوب پنبه‌ای بهتر از سایرین هستند زیرا در طول زمان دست‌ها را اذیت نمی‌کنند. همچنین پوست را خراش نمی‌دهند و در طول کوهنوردی در روزهای گرم خنک می‌مانند. نقطه ضعف دسته‌های چوب پنبه‌ای در این است که عرق را به خوبی جذب نمی‌کنند و در سفرهای طولانی ممکن است لیز بخورد. دسته‌‌های فومی راحت‌تر از لاستیک هستند، عرق را به خوبی جذب می‌کنند و سبک‌ترین ماده برای ساخت دسته‌ی عصا هستند. مدل‌های لاستیکی رطوبت را جذب نمی‌کنند، سنگین‌ترین مدل هستند و می‌توانند پوست را خراش دهند. اما بهتر از چوب پنبه یا فوم به میله‌ی عصاهای کوهنوردی می‌چسبند، به همین دلیل هم لاستیک یک ماده‌ی عالی برای عصاهای مورد استفاده در کوهنوردی، برف‌نوردی، اسکی یا سایر ورزش‌های زمستانی است.

۵. سخمه‌ی باتوم

راهنمای خرید عصای کوهنوردی همراه با معرفی پرفروش‌ترین‌ها

به انتهای نوک تیز باتوم کوهنوردی سخمه گفته می‌شود که دارای یک درپوش لاستیکی است. این درپوش برای مواقعی که به باتوم نیاز ندارید، برای پوشاندن آن و در نتیجه حفاظت خود و کوله پشتی شما از آسیب دیدن لازم است. وظیفه‌ی حفظ ایمنی شما در زمان حرکت تا حد زیادی بر عهده‌ی سخمه است، زیرا از لغزش روی مسیر های یخی و یا سنگلاخی جلوگیری می‌کند. به همین دلیل برای ساخت آن از مواد سخت نظیر الماس، کاربید و تنگستن استفاده می‌کنند. دقت داشته باشید که این بخش عصای کوهنوردی به هیچ وجه نباید پلاستیکی باشد!

معرفی پرفروش‌ترین عصاهای کوهنوردی در بازار ایران

عصاهای کوهنوردی در فعالیت‌های مختلفی از جمله پیاده‌روی، کوله‌گردی، نزدیک شدن به اهداف فنی، کوهنوردی، دویدن در مسیر و حتی اسکی و برف‌سواری استفاده می‌شوند. در این میان برخی از این ابزارها برای یک فعالیت بسیار خاص ساخته می‌شوند و برخی دیگر قادر به عملکرد خوبی در هر نوع فعالیتی هستند. لازم به ذکر است که تمامی مدل‌های معرفی شده در این بخش جزو کالاهای همه کاره محسوب می‌شوند.

عصای کوهنوردی اسنوهاک مدل ۳۱۴ بسته ۲ عددی

عصای کوهنوردی اسنوهاک یک محصول چینی اما به شدت باکیفیت و محبوب است که ویژگی‌های کلی آن شامل دسته‌ای ارگونومیک و از جنس فوم، سه تکه یا قابلیت تنظیم ارتفاع یا طول، وزن ۲۳۵ گرمی، بدنه‌ای از جنس آلومینیوم بادوام و مجهز به قفل‌های گیره‌ای می‌شود. این مدل کالای ویژه‌ی کوهنوردی قابلیت تنظیم از ارتفاع ۱۰۵ تا ۱۴۰ سانتی‌متری را دارد و در کنار آن دسته‌ی کار شده بر روی آن با تراکم دو برابری همراه شده است. بنابراین عصای کوهنوردی اسنوهاک مدل ۳۱۴ بسته ۲ عددی یکی از بهترین مدل‌ها برای کوهنوردان مبتدی و حرفه‌ای است.

عصای کوهنوردی اسنوهاک مدل 314 بسته 2 عددی

عصای کوهنوردی اکسپوننت مدل ABD-3-8009

عصای کوهنوردی اکسپوننت مدل ABD-3-8009 گزینه‌ای تکی با مشخصاتی همچون مجهز به ترمز، دسته‌ای از جنس فوم متراکم، قابلیت تنظیم ارتفاع، سه تکه، با بدنه‌ای آلومینیومی و وزن ۲۷۰ گرمی است. این نوع کالای ورزشی دارای سخمه‌ای کاربیدی در انتهای عصا است و امکان تنظیم ارتفاع تا ۱۳۹ سانتی‌متر برای آن مهیا است.

عصای کوهنوردی اکسپوننت مدل ABD-3-8009

عصای کوهنوردی اسنوهاک مدل STPS310 بسته دو عددی

عصای کوهنوردی اسنوهاک مدل STPS310 بسته دو عددی یکی دیگر از مدل‌های محبوب شرکت اسنو هاک است که از جمله ویژگی‌های آن می‌توان به دسته‌‌ای از جنس چوب پنبه، قابلیت تنظیم ارتفاع، وزن ۳۵۶ گرمی، بدنه‌ای از جنس فیبر کربن و سخمه‌ای از جنس تیتانال اشاره کرد. در کنار این مشخصات عصای کوهنوردی اسنوهاک مدل STPS310 از تکنولوژی Metal Speed lock در ساختار قفل‌های خود بهره برده است که همین مساله هم امنیت شما را تا حد بالایی تضمین می‌کند. با استفاده از باتوم کوهنوردی اسنوهاوک کد ۳۱۰ می‌توانید وزن و فشار را روی زانوهای خود کم کنید و تعادل بیشتری را برای خود رقم بزنید.

عصای کوهنوردی اسنوهاک مدل STPS310 بسته دو عددی

عصای کوهنوردی اسنو هاوک مدل ۳۰۶

یکی از مدل‌های خوش‌ساخت باتوم کوهنوردی عصای کوهنوردی اسنو هاوک مدل ۳۰۶ است که جنس دسته‌ی آن از فوم قفل‌های آن به شکل صورت پیچی است. این کالای ورزشی در حالت جمع شده ۶۴ سانتی‌متر و در بلند‌ترین حالت ۱۳۵ سانتی‌متر ارتفاع دارد و این مساله در کنار بدنه‌ی آلومینیومی آن این محصول را به عصایی کاربردی برای کوهنوردی و فعالیت‌های سنگین تبدیل کرده است. لازم به ذکر است که وزن این نوع باتوم ۲۲۰ گرم و قابلیت تنظیم ارتفاع در آن دو مرحله‌ای است.

عصای کوهنوردی اسنو هاوک مدل 306

عصای کوهنوردی فورکلاز مدل MT100

یکی از مدل‌های زیبا و مقاوم در بین انواع عصاهای کوهنوردی بازار، عصای کوهنوردی فورکلاز مدل MT100 است. از جمله مشخصه‌های بارز این کالا می‌توان به وزن بسیار سبک محصول (۲۲۰ گرم)، دارای ترمز ایمنی، بامکان تنظیم ارتفاع در عصا، بدنه‌ای آلومینیومی و جنس دسته‌ی پلی پروپیلن اشاره کرد. در کنار این موارد لازم به تاکید است که مکانیسم تنظیم ارتفاع باتوم از نوع دکمه‌ای است که این روش حتی از حالت کلیپسی هم راحت‌تر و سریع‌تر است.

عصای کوهنوردی فورکلاز مدل MT100

عصای کوهنوردی آنتی شوک مدل AS-01

یکی از مدل‌های ارزان‌قیمت باتوم کوهنوردی که از حالت آنتی شوک هم پشتیبانی می‌کند، عصای کوهنوردی آنتی شوک مدل AS-01 است. دسته‌ای این نوع کالا از پلاستیک سخت ساخته شده است و همراه با یخ‌شکن و قابلیت تنظیم ارتفاع جزو گزینه‌هایی با ارزش خرید بالا برای تپه‌نوردی و فعالیت‌های سبک به شمار می‌رود. لازم به ذکر است که وزن کلی ۳۰۰ گرم، جنس بدنه‌ی آلومینیوم سبک و قابلیت تنظیم ارتفاع سه مرحله‌ای از دیگر مشخصات این نوع باتوم به شمار می‌رود.

عصای کوهنوردی آنتی شوک مدل AS-01

عصای کوهنوردی اتلی تک مدل Clips- Al 7075

عصای کوهنوردی اتلی تک مدل Clips- Al 7075 گزینه‌ای پرفروش و با قیمتی مناسب است که همراه با محافظ زانو به بازار عرضه شده است. این نوع باتوم وزنی ۲۸۰ گرمی دارد و بدنه‌ی آن از جنس آلومینیوم و دسته‌ی آن از جنس فوم است. همچنین بیشترین میزان ارتفاع قابل تنظیم در این محصول ۱۳۵ سانتی‌متر و کمترین آن ۶۳ سانتی‌متر است، به همین دلیل هم جزو مدل‌های کوچک بازار محسوب می‌شود. همچنین عصای اتلی تک با مکانیزم جمع شدن کلیپسی همراه شده است که باز و بسته کردن آن را راحت‌تر و سریع‌تر می‌کند.

عصای کوهنوردی اتلی تک مدل  Clips- Al 7075

عصای کوهنوردی اکسپوننت مدل ABD-3-8512

عصای کوهنوردی اکسپوننت مدل ABD-3-8512 جزو نمونه‌های حرفه‌ای بازار دسته بندی می‌شود و مشخصات کلی آن شامل بدنه‌ای از ٰٰآلومینیوم، دسته‌ای از چوب پنبه، وزن ۲۷۰ گرمی، امکان تنظیم ارتفاع تا ۱۳۵ سانتی‌متر، سخمه‌ی تنگستن، سه تکه و با طراحی کاملا ارگونومی دستگیره و بدنه‌ی مقاوم در برابر لغزش می‌شود. همچنین سیستم قفل باتوم از نوع قفل کلیپسی و طول آن در حالت بسته ۶۳ سانتی‌متر است.

عصای کوهنوردی اکسپوننت مدل ABD-3-8512

عصای کوهنوردی آل نیکو مدل TREKKING IL MIGLIOR 666 بسته ۲ عددی

عصای کوهنوردی آل نیکو مدل TREKKING IL MIGLIOR 666 بسته ۲ عددی جزو گران قیمت‌ترین عصاهای بازار دسته‌بندی می‌شود و با استفاده از بدنه‌ای آلومینیومی و بسیار مقاوم به شما کمک می‌کند، تا بتوانید برای مدت زمان زیادی از عصای خود استفاده کنید. وجود سخمه‌ی کاربیدی در انتهای عصا و دسته‌ای فومی از دیگر مشخصه‌های این محصول است که آن را به گزینه‌ای با کاربری راحت و ایمن تبدیل کرده است. این نوع عصای کوهنوردی اندازه‌ای متوسط دارد و بیشترین ارتفاع قابل تنظیم در آن ۱۳۵ و کمترین آن ۶۵ سانتی‌متر است. بنابراین با توجه به مشخصات ذکر شده، TREKKING IL MIGLIOR 666 یکی از حرفه‌ای‌ترین انتخاب‌ها برای فعالیت‌های ورزشی سنگین است.

عصای کوهنوردی آل نیکو مدل TREKKING IL MIGLIOR 666 بسته 2 عددی

منبع: Gear Lab

پاسخ به سوالات متدوال
انواع عصای کوهنوردی شامل چه مدل‌هایی می‌شود؟
در یک نگاه کلی عصاهای کوهنوردی در ۴ نوع مختلف وجود دارند، که شامل مدل‌های تلسکوپی و سه تکه، تاشو، ترکیبی و ثابت می‌شود.
بهترین عصای کوهنوردی برای کوهنوردی حرفه‌ای چه مدلی است؟
بهترین باتوم کوهنوردی گزینه‌ای سه تکه و تلسکوپی با دسته‌ای ارگونومیک و از جنس چوب پنبه با وزنی سبک، گیره‌های اهرمی و آلومینیومی و سخمه‌ای از جنس تنگستن است.
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه