عرضه‌ی NBA Live 20 لغو شد

امیرحسین میرزایی ۸ آبان ۱۳۹۸ | ۱۷:۰۰ ۱۱ آبان ۱۳۹۸ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

برای چندمین بار، شرکت بازی‌سازی الکترونیک آرتز از عرضه‌ی شماره‌ی بعدی مجموعه بازی‌های NBA Live سر باز زده است. طبق خبری که این شرکت دیروز منتشر کرد، ساخت بازی NBA Live 20 لغو شده است و این بازی عرضه نخواهد شد.

چهارمین بار است که الکترونیک آرتز بی‌خیال عرضه‌ی یکی از شماره‌ی مجموعه‌ی NBA Live می‌شود. طبق گفته‌ی مدیر عامل الکترونیک آرتز، آن‌ها تصمیم گرفته‌اند تا عرضه‌ی NBA Live 20 را لغو کنند و تمرکز خود را کاملا روی کنسول‌های نسل بعد بگذارند.

شماره‌ی بعدی NBA Live روی کنسول‌های نسل بعد عرضه خواهد شد.

«آندرو ویلسون»، مدیر عامل الکترونیک آرتز، در این باره گفته است: «ما امسال شماره‌ی جدیدی در سری NBA Live عرضه نمی‌کنیم. به جای آن، برنامه داریم تا دیدگاه خود را با تکیه به پلتفرم‌های قدرتمند و جدید، نسبت به بازی بزرگتر کنیم. در عین حال هم زمان بیشتر این اطمینان را به ما می‌دهد محصول خوبی به بازی‌کنندگان ارایه می دهیم.»

سخنگوی شرکت EA Sports در قالب بیانیه‌ای به خبرگزاری Polygon گفته است که لغو ساخت NBA Live 20 به خاطر مشکلات توسعه‌ی آن نبوده است. با اینکه الکترونیک آرتز در یک دهه‌ی گذشته چند شماره از این مجموعه را به طور کلی لغو کرده است، ولی یکی دو سال اخیر شاهد عرضه‌ی بازی‌های خوب و موفق NBA Live 17 و NBA Live 18 بودیم که از سوی منتقدان و بازی‌کننده‌ها بازخورد مثبتی گرفتند.

بازی NBA Live 19

الکترونیک آرتز تیر ماه امسال بود که خبر تاخیر عرضه‌ی NBA Live 20 را اعلام کرد؛ طوری که پیش از آن قرار بود این بازی هم کنار دیگر مجموعه‌های ورزشی الکترونیک آرتز مثل فیفا و مدن و هاکی، در همان ماه شهریور عرضه شود.

مدیر عامل الکترونیک آرتز درباره‌ی آنچه در دست ساخت دارند، گفته است: «بسیار از آنچه ساخته‌ایم خرسند هستیم و در عین حال می‌دانیم که دنیا همیشه در حال تغییر است. پلتفرم‌های جدیدی به زودی عرضه می‌شوند که اتصال بازی‌کننده‌ها، راحتی بازی کردن و استفاده از خلاقیت را اولویت خود قرار داده‌اند. در دنیای آینده که قرار است ظرفیت‌های جدیدتری را برای ما فراهم کند، بازی‌کننده‌ها نباید محدود به واقعیت‌های امروز و آنچه فکر می‌کردیم ممکن است، باشند. تصور می‌کنیم که با طرح جدیدمان برای بازی، می‌توانیم بسیار جلوتر حرکت کنیم.»

کنسول‌های نسل بعد، یعنی پلی‌استیشن 5 و ایکس‌باکس بعدی، هر دو قرار است پاییز سال آینده عرضه شوند.

منبع: Polygon

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما