اولین اطلاعات از مازراتی گیبلی ۲۰۲۱

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
مازراتی گیبلی

مازراتی تصمیم دارد تا یک جفت سدان سوپر سالن را در آینده نزدیک به بازار عرضه کند که شامل مازراتی گیبلی و مازراتی QP‌ خواهند بود. این خودروها برای رقابت با BMW سری M، آئودی سری RS و مرسدس بنزهای تیون شده توسط AMG آماده می‌شوند.

این دو مدل سریع‌ترین مازراتی‌های ساخته شده در تاریخ هستند و حداکثر سرعت آن‌ها نیز به ۳۲۰ کیلومتربرساعت بالغ می‌شود. این ارقام برای مازراتی حیاتی هستند که چرا خودروهای رقیب در زمانی حدودا ۴٫۵ ثانیه‌ای از حالت سکون به سرعت صد کیلومتر بر ساعت می‌رسند.

علاوه برآن این شرکت ایتالیایی نسخه هیبرید خفیف از مازراتی گیبلی را نیز معرفی کرده است که نشان می‌دهد توجه ویژه‌ای به تقاضای حال حاضر بازار و خواسته‌های مشتریان جدید دارد. مدتی پیش نیز مازراتی لوانته با پیشرانه هیبریدی رونمایی شده بود.

سدان‌های سایز بزرگ مازراتی دیفرانسیل عقب هستند و از گیربکس ZF برای توزیع نیرو در آن‌ها استفاده شده است. پیش‌بینی می‌شود هر دو خودرو در دور موتور ۲۲۵۰ الی ۵۲۵۰ به اوج گشتاور خود یعنی ۷۳۰ نیوتن‌متر دست پیدا کنند.

مازراتی گیبلی سبز

رانندگی جذاب با مازراتی گیبلی جدید

مازراتی برای هر دوی این خودروها، یک حالت رانندگی به نام کورسا در نظر گرفته است که با استفاده از آن می‌توانید به حداکثر قدرت و گشتاور پیشرانه دسترسی داشته باشید. علاوه برآن، در این حالت واکنش پدال گاز نیز سریع‌تر خواهد شد.

با استفاده از حالت رانندگی کورسا در مازراتی گیبلی سیستم تعلیق نیز سفت‌تر می‌شود تا چسبندگی بیشتری برای خودرو ایجاد شود. در این وضعیت مداخله‌ی سیستم کنترل پایداری نیز کاهش می‌یابد و دریچه‌های اگزوز برای ایجاد تنفس بهتر کاملا باز می‌شوند.

این گونه تغییرات موجب می‌شوند تا راننده در سدان سایز بزرگ مازراتی لذت کاملی از رانندگی را تجربه کند و حتی نسبت به انجام حرکات نمایشی نیز اقدام نماید. حالت کورسا قابلیت لانچ کنترل را نیز در اختیار راننده قرار می‌دهد.

مدل‌های جدید مازراتی گیبلی و QP‌ نسبت به نسخه‌های ساده متمایز هستند. این تمایز با استفاده از رینگ‌های ۲۱ اینچی آلیاژی و بدنه اسپرت‌تر و حجیم‌تر ایجاد می‌شود.

علاوه برآن در کابین نیز با استفاده از لوازم و تجهیزات متفاوت، صندلی‌های اسپرت، سیستم سرگرمی جدید و نمایشگر ۱۰٫۱ اینچی تفاوت‌هایی قابل مشاهده است. این دو مدل مازراتی با قیمتی بین ۱۳۵ الی ۱۶۶ هزار دلار به فروش خواهند رسید.

منبع: autocarبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما