Oculus Rift را به همراه یک کامپیوتر مخصوص بازی خریداری کنید

۶ بهمن ۱۳۹۵ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
Oculus Rift

در حالی که هدست واقعیت مجازی Oculus Rift تا اواخر اسفند ماه راهی بازار نمی‌شود، شرکت Oculus باندل جدیدی را برای این محصول در نظر گرفته که به همراه یک کامپیوتر مخصوص بازی قابل خرید است.

باندل جدید هدست واقعیت مجازی Oculus Rift بین ۱۴۹۹ تا ۳۰۰۰ دلار قیمت دارد.

پیش فروش این باندل جدید در تاریخ ۲۷ بهمن ماه (۱۶ فوریه) شروع می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند آن را از فروشگاه‌های مایکروسافت، آمازون و «بست بای» (Best Buy) خریداری کنند. این باندل در چند مدل مختلف راهی بازار می‌شود که ارزان‌ترین آن‌ها ۱۴۹۹ دلار و گران‌ترین آن‌ها ۳۰۰۰ دلار قیمت دارد.

هدست واقعیت مجازی Oculus Rift با قیمت ۵۹۹ دلار در اختیار کاربران قرار می‌گیرد، اما از آنجایی که برای اجرای بازی‌های متناسب با این محصول به کامپیوتر قدرتمندی نیاز خواهد بود، بد نیست که یک سیستم جدید هم خریداری کنید. مدل ۱۴۹۹ دلاری این باندل ASUS Tower نام دارد که توسط ایسوس ساخته می‌شود و روی آن از پردازنده‌ی Core i5 مدل Skylake شرکت اینتل استفاده شده است. همچنین کارت گرافیکی NVIDIA GeForce GTX 970 و ۸ گیگابایت رم را روی آن مشاهده خواهید کرد. مدل ۳۰۰۰ دلاری هم که Area 51 نام دارد، توسط شرکت Dell تولید می‌شود که در آن از پردازنده‌ی Core i7 مدل Haswell، شانزده گیگابایت رم و کارت گرافیکی GTX 980 استفاده شده است.

Oculus Rift

کامپیوترهای مخصوص Oculus Rift

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

هدست واقعیت مجازی Oculus Rift در تاریخ ۹ فروردین ماه (۲۸ مارس) راهی بازار می‌شود و باندل‌های آن کمی دیرتر در اختیار علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت. دو سایت آمازون و بست بای اعلام کرده‌اند که این باندل‌ها را در تاریخ ۴ اردیبهشت ماه برای خریداران ارسال خواهند کرد.

شرکت Oculus اعلام کرده از تیر ماه سال آینده هم سری جدید سفارش‌های هدست Oculus Rift را برای کاربران ارسال خواهد کرد.

باید به این موضوع اشاره کنیم برای استفاده از هدست واقعیت مجازی شرکت HTC که Vive نام دارد هم به کامپیوتر قدرتمندی نیاز خواهید داشت. البته هنوز مشخصات سیستم مورد نیاز برای استفاده از این هدست مشخص نشده است. پیش فروش هدست واقعیت مجازی Vive هم در تاریخ ۱۰ اسفند ماه (۲۹ فوریه) شروع می‌شود.

‌‌‌‌‌‌‌‌

منبع: The Verge

دیجی‌کلاب
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar محمد سپاهان

    فقط playstation VR خیلی خرجش کمتر از ایناس پشتیبانی نرم افزاریو بازیو چند رسانه ایش خیلی بیشتر از ایناس

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه