Oculus Rift برای HTC Vive شاخ و شانه کشید

۳ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۷:۲۳ ۳ خرداد ۱۳۹۵ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

این روزها بحث درباره واقعیت مجازی داغ است. انواع و اقسام خبرها را پیرامون این تکنولوژی خوانده‌ایم. از فیلمبرداری مسابقات فوتبال یورو ۲۰۱۶، درمان بیماران مبتلا به پارانویا، تحول کسب و کارهای فعلی از طریق واقعیت مجازی، پلتفرم گوگل برای واقعیت مجازی موبایل و بسیاری موارد دیگر.

در میان تولید‌کنندگان هدست‌های واقعیت مجازی می‌توان به دو تولیدکننده شاخص یعنی Oculus Rift و HTC Vive اشاره کرد.

گرچه شرکت Oculus پیش از HTC توانست هدست واقعیت مجازی خود را بسازد اما در تحویل آن به مشتریان به تاخیر خورد. حال رقابت میان این دو شرکت در حوزه‌ای دیگر هم خودش را نشان داده.

یک بروزرسان نرم‌افزاری برای هدست واقعیت مجازی Oculus Rift منتشر شده که اپلیکیشن Revive را مسدود کرده است. این اپ که یک ماه پیش به بازار آمد به کاربران امکان می‌داد محتواهای اختصاصی Oculus Rift را بر روی HTC Vive اجرا کنند. این بروزرسان شامل یک مرحله بررسی جدید است که تایید می‌کند آیا هدست به پلتفرم Oculus متصل شده است یا نه. به این‌ترتیب به‌روزرسان جدید اجازه استفاده سخت‌افزارهای دیگر از محتوای اختصاصی Oculus Rift را نمی‌دهد.

یکی از سخنگویان شرکت Oculus گفته این اقدام به طور ویژه بلاک کردن اپلیکیشن Revive را مد نظر نداشته و هدف کلی آن عدم امکان سرقت عناوینی بوده که توسعه‌دهندگان با زحمات فراوان برای این شرکت تولید کرده‌اند.

‌‌‌

منبع: Engadget

‌‌‌

کانال تلگرام دیجی کالا مگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما