Optic AMOLED چیست و چرا وان‌پلاس از آن استفاده کرد؟

۳۰ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۶:۱۹ ۶ بهمن ۱۳۹۵ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

وان‌پلاس ۳ در روزهای اخیر معرفی شد و اخبار گوناگونی پیرامون کیفیت و قابلیت‌های این گوشی در حال انتشار است. در میان مشخصات این گوشی اشاره شد که وان‌پلاس ۳ یک صفحه نمایش Optic AMOLED دارد. پس از اعلام این خبر برای خیلی‌ها جالب شد بدانند این نوع صفحه‌نمایش با صفحه‌نمایش AMOLED که اخیرا استفاده از آن رایج شده چه تفاوتی دارد؟

این موضوع تا زمان عرضه گوشی توضیح داده نشد اما اخیرا یکی از بنیان‌گذاران شرکت وان‌پلاس یعنی «کارل پی» توضیح داده که این قابلیت دقیقا به چه معنی است. او گفته که گذاشتن این نام جدید روی صفحه‌نمایش گوشی به‌دلیل این است که این مدل نسخه بهبودیافته صفحه‌نمایش AMOLED است.

او گفته که شرکت وان‌پلاس از تکنولوژی Super AMOLED استفاده کرده و سپس با بهبود این تکنولوژی تلاش کرده کنتراست و دمای رنگ را هم بهتر کند. همه این تلاش‌ها برای نزدیک کردن تصویر به آنچه در زندگی واقعی می بینیم اتفاق افتاده. همچنین بر روی این تکنولوژی کار شده تا در حالت بیرون از فضای سربسته و پرنور بتواند خوب کار کند.

البته باید اشاره کرد که صفحه‌نمایش گوشی وان‌پلاس ۳ رزولوشن ۱۰۸۰p دارد که در مقابل صفحه‌ها با رزولوشن QHD عملکرد ضعیف‌تری دارد اما با این حال در نظر داشته باشید که قیمت این گوشی هم به شکل قابل ملاحظه‌ای پایین‌تر از رقبا است.

منبع: Ubergizmo

کانال تلگرام دیجی کالا مگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما