بتای Overwatch گل کاشت!

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۱۲:۴۵ ۶ بهمن ۱۳۹۵ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

«سرنوشت» (Destiny) یا Division به کنار، حتی «دنیای وارکرفت» یا «استارکرفت» هم نمی‌توانند به پای اکشن اول‌شخص بلیزارد برسند. استودیوی بازی‌سازی بلیزارد آمار و ارقام مربوط به نسخه‌ی آزمایشی بازی Overwatch را متشر کرده است. طبق گفته‌ی بلیزارد، ۹.۷ میلیون نفر بتای Overwatch را بازی کرده‌اند.

Ovewatch در روز چهارم خرداد عرضه می‌شود.

این رقم اصلا کم نیست. برای مقایسه، نسخه‌ی آزمایشی Destiny را ۴.۶ میلیون نفر بازی کرده بودند. این بتا روی چهار پلتفرم ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن۴، ایکس‌باکس۳۶۰ و پلی‌استیشن۳ عرضه شده بود. بازی The Division هم روی پلتفرم‌های رایانه‌های شخصی، ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن۴ عرضه شده و ۶.۴ میلیون بازی‌کننده را به سمت خود جذب کرده بود. این دو بازی هم در زمان خود، رکورد بیشترین بازی‌کننده را برای یک نسخه‌ی آزمایشی به اسم خودشان ثبت کرده بودند.

Overwatch-2

با این حال، Overwatch یک سر و گردن از دیگر بازی‌های آنلاین بالاتر ایستاده است. طبق آمار و ارقامی که بلیزارد منتشر کرده، گیمرها ۴.۹ میلیارد دقیقه بتای Overwatch را بازی کرده‌اند. تعداد مسابقه‌های انجام شده در نسخه‌ی آزمایشی هم ۳۷ میلیون عدد است.

۴.۹ میلیارد دقیقه، معادل ۳.۳ میلیون روز یا بیش از ۹۰۰۰ سال است. به طور میانگین، هر بازی‌کننده ۸.۴ ساعت نسخه‌ی آزمایشی Overwatch را بازی کرده است. تصورش را بکنید، برخی بازی‌ها حتی سال‌ها پس از عرضه‌شان هم نمی‌توانند به چنین آمار و ارقامی برسند و اکشن اول‌شخص بلیزارد، تنها در ۵ روز این ارقام بزرگ را برای خود ثبت کرده است.

Overwatch-Beta---Mine

نسخه‌ی آزمایشی Overwatch، تمام محتوای تولید شده برای بازی را در خودش جای داده بود؛ یعنی گیمرها در حال حاضر می‌توانند تصمیم بگیرند که آیا می‌خواهند این بازی را بخرند یا نه.

بازی Overwatch قرار است در روز ۲۴ام ماه می (۴ خرداد)، روی سه پلتفرم ایکس‌باکس وان، پلی‌استیشن۴ و رایانه‌های شخصی عرضه شود.

منبع: VG247

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar حسن

    فقط تو یه جمله نظرم رو راجع به Overwatch و Blizzard میگم.

    بلیزارد، برای بی نظیر بودنت ازت متشکرم.