نام کابوی اورواچ از مک‌کری به کول کسیدی تغییر کرد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
McCree

در پی حاشیه‌ها و اتفاقات اخیر شرکت اکتیویژن بلیزارد، بالاخره نام کابوی دوست‌داشتنی اورواچ (Overwatch) یعنی «جسی مک‌کری» تغییر پیدا کرد و از این به بعد این شخصیت با نام کول کسیدی (Cole Cassidy) شناخته خواهد شد.

پس از دادگاه کالیفرنیا و رسوایی‌های اخیر و اتهام‌های بزرگی که مبنی بر آزار و اذیت‌های جنسی به شرکت اکتیویژن بلیزارد وارد شد، این شرکت متعهد شد که تغییرات عمده‌ای را ایجاد کند و این فرهنگ ناپسند را از بین ببرد. در پی این اتفاق بعضی از افرادی که در این اقدام‌های ناشایست دست داشته‌اند، از بلیزارد اخراج شده‌اند اما این بار نوبت به تغییر نام یکی از شخصیت‌های محبوب بازی اورواچ رسیده است.

همچون بسیاری از شخصیت‌های دیگر بازی‌های بلیزارد، نام مک‌کری هم برگرفته از یکی از توسعه‌دهندگان واقعی و مشهور بلیزارد بوده است. با این حال، پس از اینکه گزارش‌ها درباره‌ی شرایط و فضای کاری مسموم درون بلیزارد منتشر شد، نام جسی مک‌کری (توسعه‌دهنده بازی) هم یکی از نام‌هایی بود که در چند گزارش منتشر شده بود. او حتی اکنون دیگر در بلیزارد کار نمی‌کند و البته دلیل خروج او و برخی از دیگر کارکنان به‌صورت دقیق اعلام نشده است.

پس از دو ماه، حساب رسمی توییتر بازی Overwatch اعلام کرده است که نام این شخصیت را به کول کسیدی تغییر داده است و این تغییر از آپدیت بعدی بازی که در ۲۶ اکتبر منتشر خواهد شد، اعمال می‌شود. بلیزارد در پست توییتری خود درباره‌ی این کابوی بازی اورواچ نوشته است: «اولین چیزی که یک پیمان‌شکن و خائن از دست می‌دهد، نام خود است و او مدت‌هاست که نام خود را رها کرده است. فرار کردن از گذشته‌اش به معنای فرار کردن از خود او است و هر سالی که سپری می‌شود شکافی میان فردی که در گذشته بوده و فردی که اکنون به او تبدیل شده است، بیشتر می‌شود. اما در زندگی هر کابوی یا گاوچرانی زمانی فرا می‌رسد که او باید متوقف شود و موضع‌ خود را تعیین کند. برای اینکه همه‌چیز را درست کند، او باید تیمش و خودش صادق باشد. آن کابوی سابق سوار بر اسب خود به‌سوی غروب آفتاب رهسپار شد و کول کسیدی در سپیده‌دم مقابل دیدگان جهان ظاهر شد.»

McCree

با این حال، این تنها تغییر نام شخصیت‌های بازی‌های بلیزارد نخواهد بود. در گذشته بلیزارد تأیید کرده بود که اشاره‌ به نام دیگر کارمندان را هم حذف خواهد کرد. این موضوع شامل نام کارگردان سابق دیابلو ۴ یعنی لوئیس باریگا (Luis Barriga) و طراح سابق بازی ورلد آو وارکرفت یعنی جاناتان لی‌کرفت (Jonathan LeCraft) خواهد شد.

همچنین به‌تازگی گروهی از طرفداران بازی ورلد آو وارکرفت در بیانیه‌ای اعتراضی خواستار این بوده‌اند که بلیزارد یکی از مأموریت‌دهنده‌های این بازی در استورم‌ویند سیتی (Stormwind City) را که فیلد مارشال افراسیابی نام دارد (Field Marshal Afrasiabi)، حذف کند. نام این شخصیت بر اساس یکی از کارگردانان ارشد ورلد آو وارکرفت یعنی الکس افراسیابی (Alex Afrasiabi) انتخاب شده است. الکس افراسیابی هم یکی از افرادی بوده که نام او در این گزارش‌ها دیده می‌شد. او پس از تحقیقاتی داخلی در سال ۲۰۲۰ به خاطر رفتار نادرست خود با دیگر کارکنان اخراج شده است.

در بیانیه‌ای که بلیزارد در ماه اوت به واشنگتن پست داده بود، نوشته شده: «در آینده، شخصیت‌های درون بازی دیگر به نام کارمندان واقعی نام‌گذاری نخواهند شد و ما زین پس درباره‌ی اشاره‌ به دنیای واقعی در محتوای آینده Overwatch تفکر بیشتری خواهیم کرد.»

منبع: Eurogamer

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما