راهنمای خرید بهترین بالش (و معرفی مدل‌های پرفروش)

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲۰ دقیقه
جامع‌ترین راهنمای خرید بالش طبی

نرم، سفید و مستطیلی شکل؛ وقتی به یک بالش نگاه می‌کنید احتمالا اغلب این محصولات را با چنین مشخصاتی خواهید دید که تقریباً یکسان به نظر می‌رسد. اما لازم است بدانید که بالش‌های به ظاهر یکسان، قابلیت‌های مختلفی در حمایت از سَر و گردن شما در طول خواب دارند. به طور کلی یک بالش می‌تواند برای کسی که به پشت می‌خوابد، گزینه‌‌ای راحت و عالی باشد؛ در حالی که برای کسی که به پهلو می‌خوابد، انتخاب وحشتناکی باشد. درواقع اگر بالش نتواند از سَر و گردن (با توجه به نحوه‌ی خوابیدن شما)، حمایت لازم را کند، عاملی برای بی‌قراری و کاهش کیفیت خواب به حساب می‌آید.

چگونه می‌توان تشخیص داد که کدام بالش برای ما مناسب است؟ از طرفی آیا تعویض بالش باید در لیست اولویت‌های خانه باشد؟ با توجه به همین دغدغه‌ها در این راهنمای خرید سعی بر این است تا شما را با تمام جزئیات لازم در خرید بالش به‌ویژه مدل‌های طبی آشنا کنیم.

فاکتورهای مهم در زمان خرید بالش

فاکتورهای مهم در زمان خرید بالش

در زمان خرید هر نوع بالشی حتی مدل‌های طبی باید یکسری از فاکتورهای مهم را مدنظر داشته باشید که ضروری‌ترین‌های آن معمولا شامل قابلیت‌های حمایتی این محصول از سَر و گردن، الیاف مورد استفاده (میزان گردش هوا و تهویه) و انعطاف‌پذیری یا توانایی آن برای حفظ شکل است.

لازم است بدانید که روکش و الیاف برخی از بالش‌ها، رطوبت را بین سَر شما و بالش محبوس می‌کند، که این مسأله یکی از عوامل رایج برای خوابِ ناخوشایندِ شبانه است. از طرفی حفظ شکل بالش به مرور زمان هم از درجه‌ی اهمیت خاصی برخوردار است، چراکه اگر به اندازه‌ی کافی ارتجاعی و قابل برگشت به شکل اولیه‌ی خود نباشد، می‌تواند به گردن فشار وارد کند. در همین راستا فاکتورهای مطرح شده در ادامه‌ی این نوشتار می‌تواند به شما برای انتخاب بهترین و مناسب‌ترین کالای خواب کمک کند.

نحوه‌ی خواب شما تعیین کننده‌ی اندازه‌ی بالش

برای اینکه تکیه‌گاه مناسبی برای گردن و سَر خود فراهم کنید، باید به دنبال بالشی باشید که سَر را زیاد به بالا یا پایین خم نکند. اگر عادت دارید که همیشه به پشت بخوابید، ممکن است به بالشی صاف‌تر و مستقیم‌تر از مدل‌های مناسب برای خواب به پهلو نیاز داشته باشید.

افرادی که به شکم می‌خوابند، باید به دنبال یک بالش کوتاه باشند که گردن را خیلی بالا نبرد، چراکه ستون فقرات و گردن شما باید تا حد امکان در حالت طبیعی (مانند حالت ایستاده) قرار گیرد و فشار از روی هر یک از این بخش‌ها برداشته شود. لازم به تذکر است که اگر در طول شب تمایل دارید دائما به پشت و پهلو بچرخید، نوع بالش را بر اساس وضعیتی که در آن به خواب می‌روید، انتخاب کنید.

بالش مناسب برای خوابیدن روی شکم

اگر عادت دارید که به شکم بخوابید، باید بالش کوتاهی انتخاب کنید که گردن و ستون فقرات را تقریبا هم‌راستا نگه دارد!

از چه نوع تشکی برای خواب استفاده می‌کنید؟

شاید در نگاه اول چنین مسأله‌ای برای انتخاب بالش چندان مرتبط به نظر نرسد اما اگر تشک سخت و کاملا تختی دارید، نیاز به بالشی پرحجم و پُرتر خواهید داشت. همچنین اگر تشک نرم باشد، نیاز به بالشی کم حجم‌تر است.

جالب است بدانید که دلیل این انتخاب در این امر خلاصه می‌شود که تشک‌های نرم‌تر معمولاً به بدن اجازه می‌دهد که در آن فرو برود، بنابراین با انتخاب بالشی کوتاه، فاصله‌ی کمتری بین سَر و تشک ایجاد می‌شود. این در حالی است که تشک‌های سخت‌تر چندان ارتجاعی نیستند و با انتخاب بالشی بلندتر می‌توانید گردن خود را در حالت متعادل‌تر و بهتری قرار دهید.

حساسیت به الیاف، فاکتوری مهم در انتخاب بالش

حساسیت به الیاف، فاکتوری مهم در انتخاب بالش

توجه به حساسیت به یکسری از الیاف در انتخاب بالش مناسب نقش مهمی دارد. برخی از افراد به الیافی همچون لاتکس یا گندم سیاه (Buckwheat) حساسیت دارند؛ در برخی موارد هم کنه‌های گرد و غبار، که بیشتر در بالش‌هایی با الیاف مصنوعی مانند پلی‌استر زندگی می‌کنند، عامل حساسیت هستند. در چنین شرایطی استفاده از بالش‌های از جنس پَر که خالی از عوامل حساسیت‌زا و کنه (این بالش‌ها به صورت حرفه‌ای و تمام اتوماتیک تمیز می‌شوند!) هستند، گزینه‌هایی مناسب به حساب می‌آید.

اگرچه الیاف مصنوعی لاتکس به خودی خود حساسیت‌زا نیستند، اما ممکن است به مرور زمان مواد شیمیایی خاصی مانند فرمالدئید (Formaldehyde) آزاد کنند یا کنه‌های گرد و غبار را در خود جای دهند؛ بنابراین در چنین حالتی این بالش‌های الیاف مصنوعی، کاملا مستعد حساسیت هستند.

اگر به کنه‌های گرد و غبار حساسیت دارید، ممکن است، یک روکش نخی برای بالش بتواند شما را از حساسیت دور نگه دارد.

گرمایی هستید یا سرمایی؟

اگر در اغلب موارد در هنگام خواب عرق می‌کنید، نیاز به بالشی دارید که تهویه‌ی مناسبی داشته باشد و گرما را دفع کند. در همین راستا، بالش‌های ساخته شده با پلی‌استر یا فوم ریش ریش، نسبت به بالش‌هایی که از فوم جامد ساخته شده‌اند، بیشتر خنک می‌مانند. توصیه می‌شود به سراغ بالش‌های طبی با ژل خنک‌کننده نروید، زیرا اگرچه ممکن است این نوع از بالش‌ها در ابتدا احساس خنکی به شما بدهند، اما این ویژگی می‌تواند به مرور گرما و رطوبت را در بالش به دام بیندازد.

بالش‌های طبی با ژل خنک‌کننده محصولاتی باکیفیت نیستند، چراکه طبق بررسی‌های انجام شده به مرور زمان گرما و رطوبت در آن‌ها به دام میفتد.

به بالش قابل تنظیم نیاز دارید؟

یک محصول نسبتاً جدید در بین انواع مختلفی از بالش‌ها، مدل‌های قابل تنظیم است که به شما این امکان را می‌دهد تا تغییراتی در میزان کوتاهی یا بلندی بالش ایجاد کنید و به عبارتی آن را برای خود شخصی‌سازی کنید. یک بالش قابل تنظیم محصولی زیپی است، که به شما این امکان را می‌دهد تا مطابق با دستورالعمل، مقدار فوم داخل محصول را به دلخواه اضافه یا حذف کنید!

انواع بالش طبی

در این بخش به معرفی و بررسی دو دسته‌ی اصلی بالش‌های طبی می‌پردازیم.

بالش‌های پلی‌استر (Polyester Pillows)

بالش‌های پلی‌استر (Polyester Pillows)

این نوع از بالش‌ها رایج‌ترین نوع این محصولات هستند که اغلب به عنوان بالش فیبری یا فیبر پلی‌استر هم شناخته می‌شوند. بالش‌های پلی‌استر معمولا از جمله کم هزینه‌ترین گزینه‌ها برای خرید‌ است و دارای پرکننده‌ای شبیه پنبه‌ (پشم شیشه) هستند که متاسفانه به خوبی شکل خود را حفظ نمی‌کند. بنابراین ممکن است با خرید بالش پلی‌استر، مجبور باشید که در بازه‌های کوتاه‌تری نسبت به مدل‌های دیگر دست به تعویض آن بزنید.

بالش‌های مموری فوم (Memory Foam Pillows)

بالش‌های مموری فوم دقیقا از ماده‌ای به نام پلی اورتان ساخته شده‌اند که در بسیاری از تشک‌ها از آن استفاده می‌شود. این محصولات از یک لایه‌ی جامد فوم یا تکه‌های بریده شده آن تشکیل شده و معمولاً متراکم‌تر از بالش‌های پلی‌استر است. به طور کلی بالش‌های مموری فوم در اغلب موارد با شکل سر مطابقت دارد، همچنین همانطور که قبلا هم به شکلی مختصر اشاره شد، ممکن است که این نوع بالش‌ها به اندازه سایر مدل‌ها همراه با تهویه مناسب نباشند. در چنین حالتی شب‌هنگام سر شما را اندکی گرم می‌کنند.

بالش‌ مموری فوم

تصویری از بالش‌ مموری فوم

 

آشنایی با دیگر الیاف مورد استفاده در بالش

در کنار پلی‌استر و مموری فوم، الیاف دیگری هم برای ساخت این کالای نرم مورد استفاده قرار می‌گیرد که در این قسمت جزئیات، مزایا و معایب هر کدام را بررسی می‌کنیم.

بالش با الیاف لاتکس (Latex)

لاتکس ماده‌ای است که هم به صورت مصنوعی و هم طبیعی وجود دارد. لاتکس طبیعی از شیره‌ی درختان تهیه می‌شود و جالب است بدانید که هر دو به صورت لایه‌ای یا تکه شده در دسترس قرار دارند. در حالت کلی ماده‌ای مانند لاتکس در مقایسه با مموری فوم رفتار متفاوتی دارد و پس از فشار با سرعت بیشتری به حالت اولیه برمی‌گردد.

بالش‌های پَری (Feathers)

بالش‌های پَری معمولاً از پَرهای غاز یا اردک ساخته می‌شوند. قدرت پُرشوندگی (میزان عدم تغییر شکل) این بالشت‌ها با میزان فضایی که یک اونس (۲۸.۳۴ گرم) پَر اشغال می‌کند، اندازه‌گیری می‌شود. هرچه این عدد بیشتر باشد، بالشت مدت بیشتری سفت باقی می‌ماند (چگال‌تر است!)، البته باید بدانید که این مسأله به معنی عدم راحتی در صاف کردن بالش‌ها نیست!

بالش‌های پَر معمولاً سفت‌تر از نمونه‌های دیگر هستند و گرمای زیادی را جذب نمی‌کنند. اگرچه سطحی با چگالی بالایی از پَرها به راحتی تغییر شکل نمی‌دهد، بهتر از قبل از خرید چنین بالش‌هایی میزان مقاومت محصول به تغییر شکل را بررسی کنید.

بالش‌هایی با گندم سیاه (Buckwheat)

بالش‌هایی با گندم سیاه (Buckwheat)

گندم سیاه نوعی پُرکننده‌ی گیاهی به شمار می‌رود که به صورت دانه‌های کوچک و خشک است. برخی افراد بالش گندم سیاه را به علت مطابقت مناسب با سَر و گردن دوست دارند، در حالی که این نوع بالشت‌ها ممکن است برای برخی افراد بیش از حد پر سر و صدا (در هنگام حرکت بالشت دانه‌ها خش خش می‌کنند!) یا خیلی سفت باشد.

بالش‌های آبی (Water-Filled)

این بالش‌ها معمولاً به شکل کیسه‌ای قابل جابه‌جایی هستند که قابلیت پُر شدن با آب تا حد مدنظر را دارند. پوشش بیرونی این مدل بالشت‌ها اغلب از پنبه یا پلی‌استر است و می‌تواند حمایت مناسبی را از گردن و سَر شما داشته باشد. اگرچه برخی از کاربران نشت آب از محفظه‌ی بالش را گزارش کرده‌اند.

بالش کاپوک (Kapok)

بالش کاپوک (Kapok)

کاپوک را می‌توان الیاف ابریشم مانندی دانست که از گیاهی به نام «Ceiba Pentandra» در جنگل‌‌های آسیا و آمریکای میانه به دست می‌آید. این الیاف جایگزینی نرم و سبک‌‌تر برای کُرک هستند که پوشش چرب و طبیعی آن از جذب رطوبت به خوبی جلوگیری می‌کند. بالش کاپوک برای طرفداران محیط زیست گزینه‌ای قابل توجه است، چراکه این الیاف از غلاف‌هایی که بر روی زمین می افتند، برداشت و استفاده می‌شود. به این معنی که هیچ درختی برای تهیه‌ی فیبر کاپوک، قطع نمی‌شود.

 

۳ نکته‌ی مهم برای خرید بالش طبی

چه به فروشگاه بروید و چه به صورت آنلاین بالش سفارش دهید، باید این ۴ نکته مهم را در زمان خرید یا پس از آن به یاد داشته باشید.

۱. خاصیت ارتجاعی بالش را تست کنید

فقط به این دلیل که بالش دارای برچسبِ مناسب برای خوابیدن به پهلو یا پشت یا سفت (Firm) است، دست به خرید آن نزنید. بلکه باید یک قدم جلوتر بروید و تست استحکام را شخصا انجام دهید. اگر در فروشگاه هستید، بالش را روی یک سطح صاف قرار دهید و آن را با کف دست خود تا حدود نصف ضخامت اولیه آن فشرده کنید. مسلما باید هر چه فشار بیشتری به بالش وارد می‌کنید، سفت‌تر شود.

همانطور که قبلا هم اشاره شد، بالش‌هایی با تکه‌های الیاف پرکننده به جای یک تکه فوم یک‌دست، می‌توانند شکل خود را به مرور از دست بدهند و راحتی در خواب را از شما بگیرند. بنابراین پس از تست میزان سفتی بالش، آن را مچاله و پُف کنید، پس از این کار محصول باید به شکل و ضخامت اولیه خود به صورت یکنواخت بازگردد.

۲. گردش هوا در بالش را بررسی کنید

بیشتر بالش‌ها دارای الیافی هستند که اجازه می‌دهند هوا از آن‌ها عبور کند، اگرچه هر چه بالش متراکم‌تر باشد، رد و بدل هوا هم کمتر خواهد بود. در حالت کلی اگر تمایل دارید بالش شما گرم و نرم باشد، به دنبال محصولی با تکه‌های فوم، پلی‌استر یا پَر باشید، چراکه این مواد اجازه‌ی گردش هوا به شکلی مناسب در بالش را می‌دهند.

۳. روکش بالش مهم است

یک روکش خوب به دوام بیشتر بالش شما کمک می‌کند. در همین راستا لازم است که به دنبال روکشی با دوخت منظم و درزهای مستقیم باشید، چراکه انتخاب چنین مواردی باعث کاهش سایش لبه‌ها به مرور زمان می‌شود. البته برخی از بالش‌ها دارای زیپ هستند که تنظیم بالش و تمیز کردن روکش را آسان‌تر می‌کند.

بالش‌ها را هر چند وقت یک‌بار باید تعویض کرد؟

به طور کلی هر چیزی از سایش و پارگی گرفته تا تجمع سلول‌های پوستی و کنه‌های گرد و غبار بر روی بالش می‌تواند نشان‌دهنده‌ی زمان تعویض و خرید بالشی جدید باشد. همچنین هنگامی که بالش شروع به گلوله شدن و افتادگی می‌کند، قطعاً باید آن را تعویض کنید. به منظور بررسی دقیق‌تر زمان تعویض بالش می‌توانید ترفند سریع زیر را دنبال کنید، تا قابلیت‌های حمایتی این محصول را به چالش بکشید.

برای این کار لازم است تا بالش را از وسط تا کنید و سپس یک کتاب تقریبا سنگین را روی آن قرار دهید. به طور کلی یک بالش با کیفیت خیلی سریع به شکل اولیه خود باز می‌گردد، اما زمانی که بالش همچنان به حالت از وسط تا شده باقی بماند، می‌تواند نشانه‌ی این باشد که زمان تعویض فرا رسیده است. همچنین بالش‌های مموری فوم زمانی که شکننده شوند یا نتوانند شکل اصلی خود را حفظ کنند، باید تعویض شوند. برای افزایش طول عمر بالش، توصیه می‌کنیم از روکش (ترجیحا نخی) استفاده کنید و بالش‌های خود را هر چهار تا شش ماه یک‌بار بشویید.

 

چه نوع بالشی برای کودکان مناسب است؟

چه نوع بالشی برای کودکان مناسب است؟

طبق گفته کمیسیون ایمنی محصولات مصرفی (CPSC)، والدین باید از حدود ۱۸ ماهگی به بعد به فکر خرید یک بالش مناسب برای کودک باشند، چراکه تا قبل از ۱۸ ماهگی چنین سطوح نرم و و چگالی می‌توانند خطر خفگی و مرگ ناگهانی در نوزاد (SIDS) را افزایش دهد. اما اگر پس از گذر از این دوران به فکر خرید بالشی مناسب برای خواب راحت فرزند خود هستید بهتر است مواردی که در ادامه‌‌ی این مطلب به آن اشاره می‌شود را به خاطر بسپارید.

به یاد داشته باشید که استفاده از بالش برای کودکان زیر دو سال ممنوع است، زیرا ممکن است جان کودک را تهدید کند!

انتخاب الیاف مناسب

معمولا کودکان درجه‌ی حساسیت بالاتری نسبت به بزرگسالان دارند، بنابراین در زمان انتخاب کالای خواب برای آن‌ها باید فاکتور حساسیت و گردش هوا را مدنظر داشته باشید. درواقع شما باید بالش‌هایی با الیاف ضدحساسیت را انتخاب کنید تا به کاهش یا محدود کردن میزان باکتری‌ها و کپک‌هایی که می‌توانند روی بالش رشد کنند، کمک کند. در میان الیاف مختلف استفاده از محصولاتی با الیاف ۱۰۰ درصد لاتکس یا کاپوک برای بالش کودکان توصیه می‌شود.

میزان حمایت بالش از سَر و گردن

بالش کودک باید نه خیلی سفت و نه خیلی نرم باشد. همچنین وجود کرک بر روی بالش هم می‌تواند برای کودک حساسیت‌زا باشد. همچون بالش مناسب برای افراد بالغ، این کالا باید به خوبی گردن و سر کودک را حمایت کند و هیچ‌گونه فشار اضافی‌ای به مهره‌های گردن وارد نکند.

اندازه‌ی بالش کودک

خردسالان نیازی به بالشی با سایز استاندارد ندارند، بلکه محصول مناسب برای آن‌ها باید حدود ۳۳ در ۴۵ سانتی‌متر (حدود ۱۳ در ۱۸ اینچ) باشد تا بتواند سَر کوچکِ خردسال را به خوبی پشتیبانی کند.

 

نگهداری و شست‌وشوی بالش‌ها

نگهداری و شست‌وشوی بالش‌ها

اکثر بالش‌های معرفی شده در این نوشتار قابل شست‌وشو با ماشین لباسشویی (در حالت سرد) هستند. توصیه می‌شود هر هفته یک‌بار روکش بالش را بشویید، اما لازم است که قبل از شستن خود بالش‌ها، مشخصات نوشته شده روی آن را بررسی کنید. چراکه برخی از مواد مانند تکه‌های فوم را نباید با ماشین لباسشویی شست! البته بالش‌هایی که از فوم یک‌دست ساخته شده باشند با ماشین لباسشویی قابل شست‌وشو هستند. در پایان توصیه می‌شود که بالش‌ها را یک‌بار در ماه با آب گرم بشویید (در صورت تایید سازنده)، زیرا به از بین بردن کنه‌های گرد و غبار کمک می‌کند.

 

پرفروش‌ترین بالش‌های طبی در بازار ایران

حال که با جزئیات لازم برای خرید بالشی استاندارد آشنا شدید به سراغ معرفی محبوب‌ترین بالش‌های طبی در بازار ایران می‌رویم تا انتخاب شما دقیق‌تر و آگاهانه‌تر پیش رود.

بالش نرم بافت مدل ۰۰۰۲

بالش نرم بافت مدل 0002

بالش نرم بافت مدل ۰۰۰۲، محصولی با کیفیت مناسب و با ابعاد ۶۵x45x20 سانتی‌متر است که دو لایه‌ی مجزا دارد. این بالش قابل تنظیم، دارای آستر جداگانه (از جنس ساتن) و زیپ‌دار است و در رنگ‌بندی‌های متنوعی به بازار عرضه شده است. الیاف داخلی این محصول، توپی شکل و از میکرو است و با وجود وزن ۸۰ گرمی راحتی در جا‌به‌جایی را برای شما به ارمغان می‌آورد. کیفیت دوخت این بالش بالا و به صورت مستقیم است، بنابراین به مرور زمان شاهد ساییدگی در گوشه‌های بالش نخواهید بود.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

بالش هارمونی مدل فلامنت حرارتی

بالش هارمونی مدل فلامنت حرارتی

بالش هارمونی مدل فلامنت حرارتی، را می‌توان از جمله کالاهای خواب محبوب و پرفروش دانست که با وجود رویه‌ای از جنس الیاف سولید، ساختاری غیر قابل تغییر و راحت را به شما هدیه می‌کند. الیاف داخلی این محصول از هالو معمولی و جنس آن فلامت است. لازم به ذکر است که وزن و حجم این نوع بالش نسبت به بالش‌های ساده بیشتر است و این موضوع موجب می‌شود که پس از استفاده، کمتر مشمول افت حجم شود. از طرفی قیمت این نوع بالش هم بسیار پایین است، بنابراین شما می‌توانید با صرف هزینه‌ای کم صاحب بالشی باکیفیت و استاندارد شوید. وزن و ابعاد این کالا به ترتیب ۱۰۵۰ گرم و ۵۰×۷۰سانتی‌متر است و قابلیت شست‌وشو با ماشین‌لباسشویی را هم دارد.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

بالش ارکیده مدل B2270 بسته ۲ عددی

بالش ارکیده مدل B2270 بسته 2 عددی

بالش ارکیده مدل B2270 محصولی استاندارد و باکیفیت است که قابلیت محافظتی بالایی از سر و گردن در وضعیت‌های مختلف خواب دارد. این بالش با قابلیت جدا‌سازی الیاف و رویه، راحتی در شست‌وشو را ایجاد می‌کند، ولی باید در نظر داشته باشید که در هنگام شستن از آب حدودا ۳۰ درجه همراه با مواد شوینده‌ی بدون آنزیم استفاده کنید. با توجه به اینکه این کالا دوقلو است، از قیمت مناسبی هم برخوردار است و با وزن ۱۸۵۰ گرم و ابعاد ۶۸x48x14 سانتی‌متر می‌تواند خوابی راحت را برای شما به ارمغان آورد.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

بالش گردنی بادی تگ مدل TP سرمه‌‌ای

بالش گردنی بادی تگ مدل TP سرمه‌‌ای

اگر دائما در سفر هستید و درد گردن در زمان استفاده از سرویس‌های مختلف حمل‌ونقل، سفر را بر شما تلخ می‌کند، چرا از بالش گردنی بادی تگ مدل TP استفاده نمی‌کنید. این کالای کاربردی قابلیت باد شدن دارد و می‌تواند به راحتی از گردن شما محافظت کند. جنس این نوع بالش گردنی پلاستیک است و با وزن ۵۰ گرمی و ابعاد ۲۵x35x10 سانتی‌متر مزاحمتی از بابت جاگیری و جابه‌جایی در سفر ایجاد نمی‌کند. لازم به ذکر است که برای شست‌وشو آن نباید از ماشین استفاده کنید و تنها کافیست آن را با دست بشویید.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

بالش طبی کد ۱۲۰۳

بالش طبی کد 1203

بالش طبی کد ۱۲۰۳، محصولی اقتصادی با تنوع رنگ بالاست که قابلیت‌های مناسبی برای محافظت از سَر و گردن شما در هنگام خواب دارد. این کالای خواب تنها ابعادی به اندازه‌ی ۱۷x30x50 سانتی‌متر دارد و با وجود وزن ۱۰۰۰ گرمی محصولی راحت برای جابه‌جایی به حساب می‌آید. به طور کلی این بالش طبی از جنس فلامنت است و الیاف داخلی آن شامل بال فایبر می‌شود. این محصول خواب با ساک دستی آنتی باکتریال و بدون حساسیت به بازار عرضه شده است و از جمله محصولات پرفروش در سایت دیجی‌کالا به حساب می‌آید.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

بالش مدل لایکو

بالش مدل لایکو

بالش مدل لایکو، محصولی با ابعاد ۶۰x40x17 سانتی‌متر و وزن ۱۰۰۰ گرم است که قابلیت شست‌وشو با ماشین را ندارد و باید حتما با دست شست‌وشو شود. الیاف داخلی این نوع بالش از جنس پنبه و لایکو است ولی قیمت آن چندان اقتصادی نیست. البته این قیمت بالا به علت وجود لایه‌های خارجی و روکش ضد حساسیت و ضد تعرق آن است. لازم به ذکر است که در ساختار این مدل بالش از پارچه‌ی ۱۰۰% نخ پنبه استفاده شده است و در مجموع می‌تواند وظیفه‌ی حمایت از سر و گردن در راستا خطی ستون فقرات را به بهترین نحو انجام دهد.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

بالش گرین اسلیپ مدل ضد حساسیت

بالش گرین اسلیپ مدل ضد حساسیت

بالش گرین اسلیپ، به دلیل استفاده از الیاف بالفایور کاملا ضد حساسیت است و از ابعادی به اندازه‌ی ۶۵x45x17 سانتی‌متر بهره برده است. این بالش کاملا راحت، طبی و استاندارد است و حتی برای استفاده‌ی کودکان (بالای دو سال) نیز مناسب است. این بالش ایرگونومیک از جمله محصولات ضد تعرق است که از مواد گیاهی برای اعمال چنین قابلیتی در آن استفاده شده است. همچنین الیاف داخلی این محصول بالفایور و جنس روکش آن نخ پنبه است. جالب است بدانید که عدم افت ارتفاع این بالش تضمین شده است، اما باید بدانید که این کالا زیپی نیست و برای شست‌وشوی آن نیاز به باز کردن دوخت بالش است. در پایان لازم به ذکر است که بالش گرین اسلیپ قابل شست‌وشو در ماشین لباسشویی است.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

بالشت آکسون مدل medical

بالشت آکسون مدل medical

بالشت آکسون مدل medical، محصولی طبی و از جنس مموری فوم مدیکال ژل است که در دسته مواد نه‌چندان نرم به حساب می‌آید. به طور کلی موادی همچون مموری فوم ژل قابلیت کاهش دردهای ناحیه سر و گردن را دارند، بنابراین این نوع از بالش‌ها برای افراد درگیر با عارضه‌های گردن و ستون فقرات گزینه‌ای شایان توجه است. لازم است بدانید که در ساختار این کالا از فناوری ژل خنک‌کننده، استفاده شده است که به کاهش دما تا ۱۵ درجه سانتی‌گراد و جلوگیری از تعریق در طول خواب کمک می‌کند. البته همانطور که در متن هم به آن اشاره شد، باید بدانید که این نوع بالش‌ها ممکن است به مرور زمان گرما و رطوبت را به دام بیاندازند و دردسرساز شوند. ابعاد بالشت آکسون مدل medical در حدود ۳۸x58x11 سانتی‌متر و وزن آن ۲۵۰۰ گرم است و قابلیت شست‌وشو با ماشین لباسشویی را هم دارد.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

بالش رویا مدل رویا ۱ سوپر سایز ۵۰×۷۰ سانتی‌متر

بالش رویا مدل رویا 1 سوپر سایز 50×70 سانتی‌متر

بالش رویا مدل رویا ۱ سوپر سایز ۵۰×۷۰ سانتی‌متر، کالایی با کیفیت، ضدحساسیت و ضدتعریق است که با رویه‌ی ۱۰۰ پنبه نظر بسیاری از کاربران را به خود جلب کرده است. این نوع بالش وزنی در حدود ۱۴۰۰ گرم دارد و الیاف داخلی آن شامل مواد پلی‌استر میکروفایبر می‌شود. کیفیت دوخت این بالش نرم، بالا و کاملا مستقیم است و به مرور زمان دچار تغییر شکل نمی‌شود. ارتفاع این بالش چندان بلند نیست و گزینه‌ای مناسب برای علاقه‌مندان به استفاده از بالش کوتاه است. ضمنا اگر از تشکی نرم استفاده می‌کنید، خرید بالش رویا مدل رویا ۱ با توجه به ارتفاعی که دارد، گزینه‌ای مناسب برای شماست.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

بالش مدل Z76

بالش مدل Z76

بالش مدل Z76، محصولی کاملا اقتصادی و زیباست که الیاف داخلی آن از ضایعات نساجی پُر شده است. البته این مسأله نباید شما را از این بالش ناامید کند، چرا که با این وجود، سطح عملکرد مناسبی را به کاربران ارائه می‌کند. جنس روکش این محصول پارچه‌ی پلی‌استر است و ۲۹۰۰ گرم وزن (چندان سبک نیست!) دارد. ابعاد این نوع بالش در حدود ۷۰x50x10 سانتی‌متر است و قابلیت شست‌وشو با ماشین لباسشویی را هم دارد. لازم به ذکر است که در کنار موارد مطرح شده، بالش مدل Z76 را می‌توان گزینه‌ای محکم (بدون زیپ) و قابل اعتماد برای تکیه دادن، در نظر گرفت.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

بالش طبی ژینورا مدل Wave

بالش طبی ژینورا مدل Wave

بالش طبی ژینورا مدل Wave، کالای خواب ساخته شده از فوم مموریال است که به دلیل خاصیت ارتجاعی آن به راحتی تغییر شکل نمی‌دهد و می‌تواند به شکلی استاندارد سَر و گردن شما را حمایت کند. درواقع قابلیت تطبیق‌پذیری این کالا با بدن بسیار بالا است و می‌تواند از مهره‌ها‌، مفاصل گردن و ستون فقرات به خوبی پشتیبانی کند. جنس روکش این محصول پنبه و مخمل است و قابلیت گردش هوا به بهترین شکل ممکن را دارد. ابعاد این محصولی طبی چیزی در حدود ۵۰x30x14 سانتی‌متر است و با رویه‌ی قابل شست‌وشو می‌تواند خوابی با استانداردهای مناسب را برای شما رقم بزند.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

بالش هکزیکو مدل AMMIQUE بسته ۲ عددی

بالش هکزیکو مدل AMMIQUE بسته 2 عددی

اگر به دنبال کالای خوابی آنتی‌باکتریال و گیاهی هستید ما به شما خرید بالش هکزیکو مدل AMMIQUE را پیشنهاد می‌کنیم. اگرچه این محصول قیمت بالایی دارد اما الیاف، ویژگی‌های طبی و استاندارد آن می‌تواند دلیل خوبی برای ارزش خرید آن باشد. جنس این نوع بالش از الیاف طبیعی و گیاهی، هایس کاین است که از جمله الیاف ترکیبی لوکس و گران‌قیمت به حساب می‌آید.‌ این کالای دوقلو کاملا ضدتعریق است و از هرگونه فشار و کشش نامناسب در ستون فقرات و مهره‌های گردن جلوگیری می‌کند.

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

بالش آدنیس مدل Gold_SN

بالش آدنیس مدل Gold_SN

بالش آدنیس مدل Gold_SN، محصولی طبی، ساخته شده از مموری فوم (با چگالی بالا) با رویه‌ی گردباف، آنتی باکتریال و ضد حساسیت است که از ۱۰۰ درصد نخ پنبه‌‌ی آغشته به آلوئه‌ورا تولید شده است. این کالای خواب کامل، انطباق مناسب و سریعی با هر شکلی از بدن دارد و می‌تواند به خوبی از گردن و سر شما حمایت کند. به طور کلی Gold_SN به‌دلیل روزنه‌هایی که در بافت خود دارد، گردش و تهویه‌ی هوای مطلوبی را ارائه می‌کند و در کنار آن کاملا ضدتعریق است. لازم به ذکر است که ابعاد و وزن این کالای خواب حرفه‌ای به ترتیب ۱۲۵۰ گرم و ۴۷x30x12 سانتی‌متر است و قابلیت شست‌وشو با ماشین لباسشویی را ندارد!

مشاهده محصول در دیجی‌کالا

 

سخن پایانی

جای تاکید بیشتر نیست که ما یک سوم زندگی خود را در رخت‌خواب سپری می‌کنیم و مسلما نحوه خواب ما بر زندگی ما تأثیرگذار است. در چنین حالتی خرید بالشی استاندارد از اهمیت به‌سزایی برخوردار است. عدم وجود بالشی مناسب برای خواب شبانه می‌تواند عامل بیماری‌های مختلفِ گردن و ستون‌فقرات باشد و به مرور زمان می‌تواند شما را درگیر دیسک، دردهای عصبی در گردن، تاندونیت، سفتی عضلات و غیره کند. بنابراین شاید وقت آن باشد که بالش‌های تخت‌وخواب را عوض کنید و لای پَر قو بخوابید!

منبع: verywell family, Consumer Reportsبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما