از دزدان دریایی کارائیب ۶ چه می‌دانیم؟

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۴ دقیقه

دزدان دریایی کارائیب ۶ در حال ساخت است اما طرفداران این مجموعه‌ فیلم تا چه زمانی باید منتظر اکران بمانند و داستان چگونه ادامه خواهد یافت؟ نه تنها این قسمت در حال تولید است، بلکه برنامه‌های ساخت یک فیلم اسپین‌آف با نقش اول زن هم اعلام شد.

«دزدان دریایی کارائیب: نفرین مروارید سیاه» (Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl)، موفقیت چشم‌گیر غیر‌منتظره‌ای به دست آورد. قبل از سال ۲۰۰۳ فیلم‌های با مضمون دزدان دریایی به‌عنوان پروژه‌های از قبل شکست خورده گیشه دیده می‌شدند اما از آن زمان به بعد، مجموعه‌ فیلم جذاب دزدان دریایی کارائیب محبوبیت بین‌المللی گسترده خود را ثابت کرد و یک نامزدی اسکار را برای جانی دپ به خاطر بازی در نقش جک اسپارو به ارمغان آورد.

پس از اکران پنجمین قسمت از این مجموعه به نام مردگان حکایت نمی‌کنند (Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales) و کسب درآمد نزدیک به ۸۰۰ میلیون دلاری در سراسر جهان، دیزنی اعلام کرد که قصد دارد برای یک قسمت دیگر در سال ۲۰۱۸ اقدام کند و استودیو برای بزرگ‌تر شدن این سری‌ در آینده ابراز تمایل نمود و بیان کرد که یک قسمت بازسازی‌ شده با حضور مارگو رابی در نقش اصلی، در کنار بقیه قسمت‌ها ساخته خواهد شد. با این حال، پس از چندین سال، دزدان دریایی کارائیب ۶ و قسمت بازسازی‌ در مراحل اولیه تولید و توسعه است.

دزدان دریایی کارائیب ۶ در دیزنی در حال تولید است

دزدان دریایی کارائیب

پس از انصراف رت ریز و پاول ورنیک از پروژه در سال ۲۰۱۹، دیزنی، کریگ مازین و تد الیوت را برای نوشتن فیلم‌نامه انتخاب کرد. در حالی که الیوت روی اولین فیلم دزدان دریایی کار می کرد، مازین، مینی‌سریال چرنوبیل را برای شبکه HBO نوشت. یواخیم رونینگ هم قرار است کارگردانی قسمت جدید را برعهده بگیرد.

در سال ۲۰۱۸، شان بیلی، رییس استودیوی والت دیزنی اعلام کرد قصد متحول کردن این مجموعه‌ فیلم را دارد و در مصاحبه‌ای با هالیوود ریپورتر گفت که می‌خواهد انرژی جدیدی به فیلم‌ها اضافه کند. هنوز مشخص نیست که چه چیزی از خط داستانی گذشته‌ی مجموعه، در فیلم گنجانده می‌شود.

تاریخ انتشار دزدان دریایی ۶

دزدان دریایی کارائیب

تاریخ اکران تأیید شده‌ای برای قسمت ششم وجود ندارد. با این حال، فیلم‌های این مجموعه به طور معمول یا در جولای یا مه منتشر می‌شوند. سه قسمت آخر، پایان دنیا، بر امواج ناشناخته و مردگان حکایت نمی‌کنند، هر کدام در اواخر ماه مه سال اکرانشان بر گیشه تسلط داشتند و به نظر می‌رسد ششمین فیلم هم در همین حوالی اکران شود تا این موفقیت را ادامه دهد. به استثنای صندوقچه‌ی مرد مرده و پایان دنیا که در سال ۲۰۰۵ پشت سر هم فیلم‌برداری شدند، انتظار چهار تا پنج ساله برای فیلم‌های دزدان دریایی کارائیب یک امر عادی تلقی می‌شود. بروکهایمر کارهای فیلم‌نامه را آغاز کرده بود و اگر پاندمی کرونا برنامه‌های اکران را دچار اختلال نمی‌کرد، خیلی زودتر از این‌ها شاهد این فیلم در سینماها بودیم. به هر حال نمی‌توان به طور دقیق زمان اکران فیلم را مشخص کرد اما احتمالا در سال ۲۰۲۳ خواهد بود.

بازیگران دزدان دریایی کارائیب ۶

دزدان دریایی کارائیب

انتخاب بازیگران برای این قسمت گمانه‌زنی شده و سؤال بزرگ درباره‌ی نقش جانی دپ همچنان بی‌پاسخ است. لذت بردن از فیلم دزدان دریایی بدون جک اسپارو به همان اندازه که استودیوی مارول نقش تونی استارک را به شخص دیگری واگذار کند، غیرمحتمل است. با این حال، طی سال‌های اخیر، جذابیت این مجموعه هم همراه با آوازه جانی دپ کاهش یافته است. رسوایی‌ها و شکست‌های تحاری و تبلیغاتی این سؤال را به وجود می‌آورد که آیا بازگشت وی به‌عنوان جک اسپارو از لحاظ مالی برای دیزنی سودمند خواهد بود یا خیر. در مصاحبه‌ی اخیر، بروکهایمر در‌ها را برای بازگشت این بازیگر باز گذاشت. شواهد نشان می‌دهد که حتی در صورت بازی در فیلم، کاپیتان جک اسپارو نقشی جزئی در این قسمت دارد.

کایا اسکودلاریو دیگر بازیگر فیلم هم اعلام کرد که برای فیلم دیگری قرارداد بسته و با این حال علاقه‌مند به بازگشت به این مجموعه است. بیل نیگی هم ابراز تمایل کرده که یک بار دیگر در نقش شخصیت منفی دیوی جونز ظاهر شود. لی آرنبرگ، بازیگر نقش پینتل هم در این قسمت حضور خواهد داشت اما ستاره‌هایی مانند کیرا نایتلی و اورلاندو بلوم پس از حضوری کم‌رنگ در آخرین قسمت‌ها، هنوز علاقه‌ای برای کار در پروژه جدید نشان نداده‌اند. اگرچه شایعه‌ها نشان‌دهنده‌ی علاقه‌ی دیزنی به بازگشت آن‌ها است.

جزئیات داستان دزدان دریایی کارائیب ۶

دزدان دریایی کارائیب

سازندگان درباره‌ی جزئیات سکوت کرده‌اند اما شایعه‌ها حاکی از آن است که دیزنی خواهان یک داستان زن‌ محور است و طرفداران هم دوست دارند که از زمینه و داستان اصلی قبلی فیلم، برای ساخت الهام گرفته شود. بازگشت شخصیت رد که از یک اسیر به ملکه دزدان دریایی بدل شد، اشاره‌ای به داستان اولیه مجموعه‌ی فیلم دارد و با استقبال مواجه خواهد شد.

جزئیات قسمت بازسازی دزدان دریایی کارائیب ۶

دزدان دریایی کارائیب

مارگو رابی به همراه کریستینا هادسون که نوشتن فیلم‌نامه پرندگان شکاری را بر عهده داشت، در این قسمت هم دوباره همکاری می‌کنند. هادسون روی پروژه بامبلبی هم کار کرده بود که باعث تقویت هر چه بیشتر سری‌ فیلم تبدیل‌شوندگان شد. درباره‌ی این فیلم هم، هیچ جزئیاتی درباره داستان یا تاریخ اکران منتشر نشده و طرفداران فعلا باید منتظر بمانند.

منبع: Screenrantبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

۱۶ دیدگاه
  1. امیر

    مثل است اف اس سه که قراره کاراکتره اصلی یا همون جول نباشه تو این هم جک اسپارو نیست

  • 1
  • 2
loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما