بازی‌های کلاسیک پلی‌استیشن در PS5 به‌صورت جداگانه هم قابل‌خریداری هستند

۴ خرداد ۱۴۰۱ | ۱۰:۰۰ ۳ خرداد ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
new ps plus

در حالی که هنوز چند روزی تا عرضه سرویس پلی‌استیشن پلاس جدید در آمریکا باقی مانده است، این سرویس در بعضی از کشورهای آسیایی در دسترس قرار گرفته است. طبق اطلاعاتی که از این طریق مشخص شده، می‌توان بعضی از بازی‌های کلاسیک پلی‌استیشن ۱ و پی‌اس‌پی را به‌صورت جداگانه هم خریداری کرد و برای تجربه‌ی آن‌ها شما مجبور به تهیه‌ی سرویس پلی‌استیشن پلاس پریمیوم نیستید.

این نسخه‌هایی که در کنسول‌ پلی‌استیشن ۵ خود خواهید دید، دقیقاً مشابه همان نسخه‌های قدیمی نیستند و بعضی ویژگی‌های جدیدی که از شبیه‌سازها انتظار داریم، مثل قابلیت بازگشت به عقب یا ذخیره‌ی بازی در آن‌ها وجود خواهد داشت. یکی یوتوبرها که به Mystic معروف است، بازی Oddworld: Abe’s Odyssey را  در پلی‌استیشن ۵ آزمایش کرده است.

Mystic در ویدئوی خود، تنظیمات مربوط به نسبت تصویر و فیلترهای از پیش تعیین‌شده را نشان می‌دهد و برای بعضی نقاط قابلیت بازگشت به عقب را امتحان می‌کند و همچنین از حالت ذخیره‌ی بازی هم استفاده می‌کند. همچنین تنظیمات گرافیکی خاصی در نظر گرفته شده است که می‌توانید با تنظیم آن‌ها حالت بازی را بیشتر به حالت قدیمی و کلاسیک آن نزدیک کنید یا حتی با حالت امروزی‌تری به تجربه‌ی آن بپردازید.

پلی‌استیشن پلاس

برای مثال، قیمت‌ بازی‌های قدیمی در پلی‌استیشن استور مالزی هم نسبتاً منصفانه به نظر می‌رسد. با تبدیل ارز مالزی به دلار آمریکا، بازی Abe’s Odyssey حدود ۴.۵۶ دلار برای بازیکنان هزینه خواهد داشت. Worms Armageddon با قیمتی بیشتر عرضه می‌شود و برای مخاطبان آمریکایی حدود ۸. ۹ دلار هزینه خواهد داشت. (به احتمال زیاد پلی‌استیشن این قیمت‌ها را در بازارهای اصلی خود افزایش یا کاهش دهد.) بازیکنانی که قبلاً هر یک از این بازی‌ها را در پلی‌استیشن ۳ یا ویتا خریداری کرده‌اند، نیازی به خرید مجدد آن‌ها ندارند.

همان‌طور که در گزارش چند روز پیش هم گفته بودیم، بعضی از بازی‌های کلاسیک از تروفی هم پشتیبانی خواهند کرد. البته، این یک کار اجباری نیست و باید به اختیار سازندگان انجام شود. مثلاً بازی Oddworld: Abe’s Odyssey از این قابلیت پشتیبانی نمی‌کند اما  اثری همچون سایفون فیلتر از تروفی پشتیبانی خواهد کرد.

در حال حاضر فهرست اولیه‌ی بازی‌های سرویس پلی‌استیشن پلاس جدید در بعضی از کشورهای آسیایی مشخص شده است اما برای فهرست نهایی منطقه‌ی آمریکای شمالی یا اروپا هنوز باید صبر کنیم. این سرویس قرار است در تاریخ ۲۳ خرداد در آمریکا در دسترس قرار بگیرد. پلی‌استیشن پلاس جدید در اروپا و سایر نقاط هم در تاریخ ۲ تیر عرضه خواهد شد.

منبع: Polygon

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما