جک دورسی نام شرکت Square را به Block تغییر داد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
جک دورسی

شرکت Square که در زمینه‌ی ارائه‌ی خدمات مالی فعالیت دارد و جک دورسی، مدیرعامل سابق توییتر، یکی از مؤسسان آن محسوب می‌شود، نام خود را به Block تغییر داده است. Square فقط در زمینه‌ی خدمات مالی فعالیت نمی‌کند و به‌عنوان مثال بخش عمده‌ی سهام سرویس استریمینگ موسیقی Tidal را در اختیار دارد.

در بیانیه‌ی مطبوعاتی این شرکت آمده که بعد از تأسیس در سال ۲۰۰۹، چند کسب‌وکار به زیرمجموعه‌ی آن افزوده شده‌اند و این نام جدید، فضای بیشتری برای رشد پدید می‌آورد. در بخش دیگری از این بیانیه اشاره شده که Block یک اکوسیستم فراگیر از کسب‌وکارهایی است که با هدف توانمندسازی اقتصادی با یکدیگر متحد شده‌اند و به افراد زیادی مانند هنرمندان، طرفداران، توسعه‌دهندگان و فروشندگان خدمات مختلفی ارائه می‌دهند.

سخنگوی این شرکت گفت که با وجود تغییر نام، در ساختار سازمانی تغییری ایجاد نمی‌شود ولی بخش رمزارزهای این شرکت که Square Crypto نام داشت حالا از نام Spiral بهره می‌برد. از نظر رسمی، حدود ۸ روز دیگر این تغییر نام ثبت می‌شود ولی نماد آن در بازار بورس همچنان SQ باقی می‌ماند.

همان‌طور که احتمالا می‌دانید، دو روز قبل جک دورسی از سمت مدیرعاملی توییتر کناره‌گیری کرد. او به طور هم‌زمان رهبری دو شرکت توییتر و Square را بر عهده داشت ولی حالا فقط مدیرعامل شرکت Block یا همان Square سابق محسوب می‌شود. در همین زمینه باید به تغییر نام فیسبوک به متا هم اشاره کنیم که این اقدام سروصدای زیادی را ایجاد کرد.

منبع: The Vergeبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما