از NFT اولین توییت جک دورسی استقبال نشد

۲۸ فروردین ۱۴۰۱ | ۰۹:۳۶ ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه

«سینا استوی» فرد ایرانی‌الاصل ساکن مالزی که در حوزه‌ی ارزهای دیجیتال فعالیت دارد، NFT اولین توییت جک دورسی، یکی از بنیان‌گذاران توییتر که مارس ۲۰۲۱ تصمیم به فروش آن گرفت را با قیمت ۲/۹ میلیون دلار خریداری کرد. وی اخیراً تصمیم گرفت این NFT خریداری شده را در  پلتفرم OpenSea به فروش برساند، اما کاربران از این پیشنهاد فروش استقبال چندانی نکرده‌اند و بالاترین مبلغ پیشنهادی برای این NFT حدود ۶۸۰۰ دلار بوده است.

زمانی که استوی در مارس ۲۰۲۱ NFT اولین توییت جک دورسی را خریداری کرد، این اقدام یکی از گران‌ترین خریدهای NFT در جهان لقب گرفت و در میان کاربران و علاقه‌مندان به حوزه‌ی کریپتو از اهمیت بالایی برخوردار بود. استوی انتظار داشت که کاربران برای خرید NFT اولین توییت منتشر شده که متعلق به جک دورسی بود مبلغ ۴۸ میلیون دلار به پیشنهاد کنند که این طور نشد و پیشنهادهای ارائه شده بسیار پایین‌تر از مبلغ مورد انتظار استوی است. او اظهار کرد که نیمی از این مبلغ مورد نظر خود را در صورت پیدا شدن خریدار این NFT، صرف امور خیریه و نیمی دیگر آن صرف توسعه‌ی سرمایه‌گذاری‌های بلاک چین خواهد شد.

بعد از پیشنهاداتی که برای خرید این NFT توسط کاربران به وی ارائه شد، برچسب قیمتی مد نظر استوی در پلتفرم OpenSea حذف شد و از روز پنج‌شنبه که این NFT برای فروش در این پلتفرم قرار گرفت، بالاترین پیشنهاد ارائه شده برای خرید آن ۶۸۰۰ دلار بود. استوی در مصاحبه‌ی خود با خبرگزاری رویترز گفت که مبلغ مورد انتظار او برای خرید این توکن غیر قابل معاوضه بسیار بالا بود و کسی توان پرداخت چنین مبلغی را نداشته است. وی در ادامه افرود که قصد دارد در مورد تصمیم فروش این NFT تجدید نظر کند. استوی توضیح داد: «برای من مهم است که چه کسی این NFT با ارزش را از من می‌خرد. من این NFT را به هر کسی نمی‌فروشم، زیرا فکر می‌کنم که هر کسی لیاقت این توکن را نداشته باشد.»

استوی، که سرمایه‌گذاری‌هایش در حوزه‌ی کریپتو شامل Bridge Oracle و CryptoLand پس از دستگیری وی در ایران در سال گذشته از بین رفت، در حال راه‌اندازی مجدد توکن‌های Bridge Oracle خود (BRG) بر روی اسمارت چین بایننس است؛ این توکن‌ها پیش‌تر بر روی بلاک چین ترون بودند. اگر استوی پیشنهادات ارائه شده برای NFT جک دورسی را قبول کند، تنها کسی که در این معامله ضرر خواهد کرد خود اوست. باید دید در نهایت سرنوشت این توکن غیرقابل معاوضه‌ی اولین توییت بنیان‌گذار توییتر چه خواهد شد.

منبع: Thegurdian

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar سعید

    چرا در مورد این آدم کلاهبردار مطلب قرار میدید؟ آیا اگه بعدا شخصی این با این مطلب درگیر کلاهبرداری این شخص شد، دیجی کالا پاسخگو کارش هست؟ این شخص با پول مردم رفته همین NFT که ارزشی هم نداره رو به اون مبلغ بالا خریده تا با استفاده از خبرش بیشتر بتونه کلاهبرداری کنه، حالا هم فکر کرده میتونه به قیمت بالاتر بفروشه