رندر رنو مگان جدید برای عرضه در سال آینده منتشر شد

۱۰ آذر ۱۳۹۹ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
رندر رنو مگان جدید برای سال 2021

با ارائه‌ی طرح مفهومی خودروی الکتریکی «مگان ای‌ویژن» از سوی رنو اکنون شاهد رندر منتشر شده برای نمونه‌ی این خودرو با موتور احتراق داخلی هستیم که احتمالا در سال آینده عرضه خواهد شد.

در ماه‌های گذشته بود که رنو از خودروی مفهومی جدید خود با نام «مگان ای‌ویژن» (Megane eVision) رونمایی کرد. این خودرو همان‌طور که از نامش پیداست، آینده‌ی این هاچ‌بک رنو را به صورت تمام‌الکتریکی ترسیم می‌کند. نسخه‌ی تولیدی اولیه‌ی این خودرو سال آینده رونمایی خواهد شد و این فرصتی است تا طراحان خودروهای مفهومی نگاه خود را به این وسیله‌ی نقلیه با ارائه‌ی رندرهایی متفاوت نشان دهند.

رندر رنو مگان جدید برای سال 2021
رندر رنو مگان جدید برای سال 2021

رندرهایی که اگرچه بر پایه‌ی کانسپت اصلی رنو مگان ای‌ویژن است اما تغییرات بیشتری نسبت به آن دارد و با نمایش خودرویی کمی بالاتر از سطح زمین، طرحی جسورانه‌تر را به نمایش می‌گذارد. در حقیقت با نگاه به عرضه‌ی تیپ‌های این خودرو با موتور احتراق داخلی، موارد بسیاری می‌تواند در این طرح‌ها تغییر کند.

رندر رنو مگان جدید برای سال 2021

رنو مگان eVision مفهومی کاملا الکتریکی است اما مگان جدید با موتورهای احتراق داخلی هم ارائه می‌شود. بنابراین طراحان Motor1 رندر نمونه‌ی موتور احتراقی این خودرو را منتشر کرده‌اند. قسمت جلویی خودرو برای ایجاد ورودی هوای تازه برای سیستم انتقال قدرت به اصلاحاتی نیاز خواهد داشت. به‌عنوان مثال، سپر می‌تواند برای هدایت جریان هوا دارای چندین ورودی باشد اما قسمت بالایی بسته بماند تا خودرو ظاهری تمیزتر داشته باشد.

در طراحی چراغ‌های جلو هم تغییراتی دیده می‌شود. علاوه بر این در رندر ارائه شده برای مگان جدید به جای دوربین جانبی که در نسخه‌ی الکتریکی ای‌ویژن ارائه شده توسط رنو وجود دارد، از آینه‌های بغل معمولی استفاده شده است. با توجه به تغییرات انجام شده که به خودروهای در حال تولید رنو شباهت زیادی دارد، تولید این طرح مفهومی دور از انتظار نخواهد بود.

رندر رنو مگان جدید برای سال 2021 رندر رنو مگان جدید برای سال 2021 رندر رنو مگان جدید برای سال 2021 رندر رنو مگان جدید برای سال 2021 رندر رنو مگان جدید برای سال 2021 رندر رنو مگان جدید برای سال 2021 رندر رنو مگان جدید برای سال 2021 رندر رنو مگان جدید برای سال 2021 رندر رنو مگان جدید برای سال 2021
 • رندر رنو مگان جدید برای سال 2021
 • رندر رنو مگان جدید برای سال 2021
 • رندر رنو مگان جدید برای سال 2021
 • رندر رنو مگان جدید برای سال 2021
 • رندر رنو مگان جدید برای سال 2021
 • رندر رنو مگان جدید برای سال 2021
 • رندر رنو مگان جدید برای سال 2021
 • رندر رنو مگان جدید برای سال 2021
 • رندر رنو مگان جدید برای سال 2021

رنو همچنین در حال برنامه ریزی برای تولید مگان با آلایندگی صفر است و اگر امکان دستیابی به چنین ایده‌ای فراهم باشد، یک وسیله‌ی نقلیه الکتریکی مناسب خواهد بود. این طرح دارای یک موتور الکتریکی در محور جلو با قدرت ۲۱۵ اسب بخار (۱۶۰ کیلووات) و ۳۰۰ نیوتن‌متر گشتاور است که می‌تواند در کم‌تر از ۸ ثانیه از صفر تا ۱۰۰ کیلومتر برسد.

این خودرو قادر خواهد بود با یک بار شارژ باتری خود با توان ۶۰ کیلووات ساعت، ۴۵۱ کیلومتر را بپیماید که با قدرت پیمایش موتورهای احتراق داخلی برابری می‌کند.

عکس‌ها: طرح رنو مگان جدید الکتریکی ای‌ویژن

Credit: Renault

منبع: Motor1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۴ دیدگاه
 1. Avatar علی اکبر

  رنو واقعا دوست داشتنیه وماشینای خوبی میزنه کیفیت ماشینای رنو خیلی بالاست

 2. Avatar علیرضا رحیمی

  قدرت گشتاور نیسان بار آبی دیزل گزاییلی سایپا و زامیاد ۱۰۵نیوتون متره و گشتاور این ماشین سواری ۳۰۰ نیوتون متر نمیدونم ایران به چیش مینازه سواری فرانسه ۳۰۰ نیوتون ۲۱۵ اسب باری ایران ۱۰۵ نیوتن ۸۵ اسب فاجعه است فقط ادعا مصرف و قیمت که جای خود داره

  1. Avatar حسین

   اگه اون ۲.۵ الی ۳ تن باری که به نیسان آبی میزنن به این بزنن بعد تونست راه بره
   میشه این رو با نیسان آبی مقایسه کرد

   من کاری به موتور و گشتاور نیسان آبی ندارم ولی نیسان آبی برای بار متوسط یکی از بهترین شاستی های موجود رو داره

   ولی بایدسیستم ترمز و فرمونش اصلاح بشه و همچنین مصرف سوختش

 3. Avatar یوسف

  خیلی جذابه

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه