جرد لتو و کارگردان مرثیه‌ای برای یک رویا در فیلم شناور دوباره همکاری می‌کنند

۱۳ بهمن ۱۳۹۹ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
فیلم شناور به کارگردانی آرنوفسکی و با لتو

پس از گذشت ۲۰ سال در فیلم «شناور» (Adrift) دوباره شاهد همکاری دارن آرنوفسکی کارگردان فیلم «مرثیه‌ای برای یک رویا» با جرد لتو خواهیم بود.

دارن آرنوفسکی قصد دارد بر اساس داستان کوتاهی از کوجی سوزوکی، نویسنده‌ی موفق ژاپنی که او را بیشتر به خاطر داستان «حلقه» (منبع اقتباس فیلم‌نامه فیلم حلقه) می‌شناسیم فیلم شناور را بسازد. لوک داوسون و آرنوفسکی وظیفه‌ی نوشتن فیلم‌نامه را بر عهده گرفته‌اند و جیسون بلام هم به‌عنوان تهیه‌کننده‌ی شناور انتخاب شده است.

داستان فیلم شناور در میان دریا رقم می‌خورد، جایی که یک قایق ماهی‌گیری با یک قایق بادبانی متروکه برخورد می‌کند که بسیار هراس‌انگیز و عجیب به نظر می‌رسد. یکی از خدمه‌های قایق ماهی‌گیری قبول می‌کند که کنترل قایق بادبانی تا بندر را برعهده بگیرد، اما خیلی زود متوجه اشتباهش می‌شود و در می‌یابد چرا افراد با تجربه‌تر این قایق متروکه را «کشتی ارواح» می‌خوانند.

جرد لتو بازیگر نقش اصلی این فیلم خواهد بود و بعد از گذشت ۲۰ سال و فیلم مرثیه‌ای برای یک رویا مجدداً قرار است با آرنوفسکی همکاری کند. لتو بارها توانایی‌هایش در نمایش مشکلات روانی و تصویرگری انسان‌ها در موقعیت‌های حساس و هولناک را نشان داده است، به همین خاطر می‌توان امیدوار بود او در نقش یک قایق‌ران جوان و جسور که درگیر کشتی ارواح می‌شود هم موفق عمل کند.

آرنوفسکی پیش از ساخت شناور می‌بایست فیلم «وال» (The Whale) را برای کمپانی A24 کارگردانی کند. وال اقتباسی از نمایشنامه‌ای به همین نام نوشته‌ی ساموئل دی. هانتر بوده که در سال ۲۰۱۲ منتشر شده است. در حالی که آرونوفسکی این اثر سینمایی را جلوی دوربین خواهد برد که هانتر خود به اقتباس نمایشنامه‌اش پرداخته و فیلم‌نامه را می‌نویسد.

همانند شناور داستان فیلم وال هم عجیب است و رگه‌هایی از مضامین آثار قبلی آرنوفسکی را می‌توان در آن پیدا کرد؛ این فیلم داستان معلم انگلیسی منزوی را روایت می‌کند که از چاقی مفرط رنج می‌برد و سعی دارد به‌عنوان آخرین تلاشش (تلاشی که شاید او را به نوعی رستگار کند) با دختر نوجوانش دوباره ارتباط برقرار کند، دختری که مدتی است کاملا با او بیگانه شده است.

منبع: Deadline

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه