الکترونیک آرتز استودیوی سازنده‌ی تایتان‌فال را خرید

۲۰ آبان ۱۳۹۶ | ۱۷:۱۵ ۲۰ آبان ۱۳۹۶ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

شرکت الکترونیک آرتز تصمیم به خرید استودیوی بازی‌سازی «ریسپاون» (Respawn Entertainment) گرفته است.

استودیوی بازی‌سازی ریسپاون پس از جدایی «فرانک وست» و «وینسنت زمپلا» از شرکت اکتیویژن صورت گرفت. این دو کارگردان که وظیفه‌ی ساخت بهترین قسمت‌های مجموعه‌ی «ندای وظیفه» یا همان Call of Duty را برعهده داشتند، از شرکت اکتیویژن خارج شدند و با مجموعه‌ای از همکاران سابق خود اقدام به تاسیس استودیوی ریسپاون کردند.

قرار است ۱۵۱ میلیون دلار به استودیوی ریسپاون در این معامله پرداخت شود.

استودیوی ریسپاون تا امروز به صورت مستقل فعالیت می‌کرد و الکترونیک آرتز فقط به عنوان تهیه کننده در ساخت مجموعه‌ی «تایتان‌فال» (Titanfall) حضور داشت. این استودیو از این پس به عنوان زیرمجموعه‌ی از الکترونیک آرتز شناخته می‌شود و به ساخت پروژه‌های این شرکت ادامه خواهد داد.

الکترونیک آرتز گفته که ریسپاون در حال حاضر مشغول ساخت یک بازی جدید در مجموعه‌ی تایتان‌فال، یک تجربه‌ی واقعیت مجازی و یک بازی در دنیای استار وارز است.

الکترونیک آرتز در کنار این خبر گفته است که هر دو قسمت Titanfall در بین بازی‌های محبوب پنج سال گذشته جای می‌گیرند و امتیازهای بسیار بالایی دارند.

قرار است ۱۵۱ میلیون دلار به استودیوی ریسپاون در این معامله پرداخت شود. الکترونیک آرتز هم‌چنین در طول چهار سال آینده، تا ۱۶۴ میلیون دلار به کارمندان ریسپاون پرداخت خواهد کرد. اگر ریسپاون اهدافی که برای آن‌ّها مشخص کرده را محقق کند، می‌تواند ۱۴۰ میلیون دلار بیشتر از الکترونیک آرتز دریافت کند.

منبع: VG247

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۳ دیدگاه
 1. Avatar علی اژدری

  اگر در یوتیوب سرچ کنید ویدیوهای زیادی در این زمینه وجود داره

 2. Avatar پویا

  پس منتظر یه تایتان فال لوت باکسی جدید باشید هرچند نسل جدید گیمرها ماله سرخودند و هیچ احترامی برای جیبشون قائل نیستند. چقدر تو توییتر فحش خوردم تو این چند روزه بابت انتقاد از لوت باکس NFS !

 3. Avatar No One

  یه پادکست درمورد استودیو های بازی سازی برید و تارخیچه اونارو بررسی کنید تا بیشتر درمورد استودیوی بازی سازی بدونیم
  من خودم فقط چندتا بیشتر استودیو نمیشناسم و فقط بازی های جدید که ساختن میشناسم