مؤسس راک‌استار گیمز استودیوی بازی‌سازی جدیدی تأسیس کرد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
بازی GTA 5

«دن هاوسر»، اصلی‌ترین مهره‌ی شرکت بازی‌سازی راک‌استار، سال گذشته از این شرکت جدا شد. این طور که به نظر می‌رسد، دن هاوسر یک سال گذشته را بی‌کار ننشسته و مشغول کار روی تأسیس استودیویی تازه بوده است. شرکتی جدید با هدف ساخت بازی از سوی دن هاوسر به نام Absurd Ventures In Games تأسیس شده است.

شخص دن هاوسر رسما این خبر را اعلام نکرده و در واقع یکی از سایت‌های خبری با نگاه به شرکت‌های ثبت شده، نام او را به‌عنوان مؤسس شرکتی جدید پیدا کرده است. شرکت جدید دن هاوسر در روز ۲۳ ژوئن، یعنی حدود ده روز پیش ثبت شده است. او شرکت خود را در انگلستان ثبت کرده و نام او به‌عنوان مدیر این شرکت آورده شده است.

شرکت تازه تأسیس دن هاوسر به نام Absurd Ventures In Games با هدف ساخت «نرم‌افزارهای سرگرمی و تعاملی» راه‌اندازی شده است و این طور که به نظر می‌رسد، فعلا چیزی بیش از یک نام نیست. آدرسی که برای شرکت ثبت شده است در شهر «چشر» انگلستان قرار دارد، اما گویا متعلق به شرکتی است که از سوی آن‌ها مراحل ثبت انجام شده و نه آدرس خود استودیوی جدید دن هاوسر.

به‌عنوان مهم‌ترین فرد استودیوی راک‌استار گیمز، کسی که تهیه‌کنندگی و نویسندگی تمام بازی‌های GTA و دو بازی رد دد ریدمپشن را بر عهده داشت، دن هاوسر از سرشناس‌ترین افراد تاریخ صنعت بازی است. او پس از اتمام ساخت رد دد ریدمپشن ۲ استودیوی راک‌استار گیمز را با هدف مرخصی ترک کرد، اما هرگز به این شرکت بازنگشت. پس از دن هاوسر، تعدادی از افراد کلیدی راک‌استار گیمز مثل کارگردان هنری بازی‌های این شرکت و یکی دیگر از نویسنده‌ها و تهیه‌کننده‌های این شرکت، راک‌استار گیمز را ترک کردند.

بازی Red Dead Redemption 2

دن هاوسر نویسنده‌ی ارشد بازی‌های رد دد ریدمپشن و جی‌تی‌ای بود.

شرکت «تیک‌-تو»، مالک راک‌استار گیمز، در آن زمان گفت که دن هاوسر پس از فشارهای ناشی از ساخت رد دد ریدمپشن ۲ قصد استراحت دارد، اما واضح بود که مشکل از جای دیگری ریشه می‌گیرد. حالا هم که می‌بینیم دن هاوسر نه‌تنها پس از یک سال خودش دست به تأسیس استودیو زده، بلکه مشخصا به انگلستان برگشته است تا بدون شک بتواند تعدادی از کارمندان سابق خود را هم جذب کند.

شعبه‌ی اصلی استودیوی بازی‌سازی راک‌استار گیمز در اسکاتلند مستقر است، اما دن هاوسر سال‌ها بود که در ایالات متحده زندگی می‌کرد. بازگشت او به انگلستان و تأسیس استودیویی جدید، دقیقا با هدف جذب افرادی که راک‌استار گیمز را ترک کرده‌اند صورت گرفته است؛ دقیقا مثل کاری که «لزلی بنزیس»، تهیه‌کننده‌ی بازی‌های راک‌استار گیمز انجام داد. او از راک‌استار گیمز جدا شد، استودیوی جدیدی به نام Build A Rocket Games تاسیس کرد و جمعیتی بزرگ از اعضای سابق راک‌استار گیمز را به این استودیو راه داد.

دن هاوسر به همراه برادر خود سم، راک‌استار گیمز را در سال ۱۹۹۸ تأسیس کردند. سم هاوسر هنوز هم به‌عنوان یکی از مدیران اصلی راک‌استار گیمز مشغول به کار است.

نقش دن هاوسر در راک‌استار گیمز آن‌قدر مهم بود که خبر خروج او از این شرکت منجر به کاهش ۶ درصدی ارزش سهام شرکت تیک-تو شد و ارزش بازار این شرکت را ۸۰۰ میلیون دلار کاهش داد.

منبع: Games Industry.biz

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما