روسیه جایگزین اینستاگرام را با نام روس‌گرام منتشر می‌کند

۲۹ اسفند ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

بر اساس آخرین خبر‌های منتشر شده، کارآفرینان حوزه تکنولوژی روسیه قصد دارند از اپلیکیشن به اشتراک‌گذاری عکس جایگزین اینستاگرام با نام «روس‌گرام» به‌زودی رونمایی کنند. این سرویس جدید از تاریخ ۲۸ مارس ۲۰۲۲ (۸ فروردین ۱۴۰۱) برای دو سیستم‌عامل iOS و اندروید راه‌اندازی خواهد شد و قابلیت‌های جدیدی نظیر سرمایه‌گذاری جمعی توسط کاربران و پرداخت هزینه برای دسترسی به محتوا را در اختیار کاربران قرار خواهد داد.

در همین راستا یکی از مدیران این پروژه یعنی «الکساندر زوبوف» در شبکه اجتماعی Vkontakte نوشت: « شریک من در این پروژه یعنی کریل فیلیمونوف و بقیه اعضای تیم از مدت‌ها قبل از به وجود آمدن این قضایا روی این اپلیکیشن کار می‌کردیم و اکنون که این فرصت در اختیار ما قرار گرفته قصد داریم تا شبکه‌ی اجتماعی محبوب خودمان را منتشر کرده تا شما کاربران بتوانید از قابلیت‌های بسیار کاربردی آن بهره ببرید.»

همانطور که احتمالاٌ در جریان هستید، با فیلتر کردن اینستاگرام توسط دولت روسی کاربران این کشور دیگر به این شبکه اجتماعی دسترسی ندارند. بعد از اینکه مدیران متا اعلام کردند کاربران اینستاگرام و فیسبوک در برخی کشورها می‌توانند محتوای خشونت‌آمیز علیه سربازان روسی منتشر کنند، دولت روسیه هم در واکنش به این تصمیم اعلام کرد که اینستاگرام را فیلتر می‌کند. طی روزهای گذشته روسیه برای کنترل جریان اطلاعات، برخی شبکه‌های اجتماعی مانند فیسبوک و توییتر را فیلتر کرده و حالا هم نوبت به فیلترینگ اینستاگرام رسیده است.

تصاویر منتشر شده از این اپلیکیشن نشان می‌دهند که روس‌گرام شباهت‌های زیادی با اینستاگرام دارد و به نظر می‌رسد که حتی آیکون و فونت اپ روس‌گرام شبیه به اینستاگرام است و تیم روسی سعی کرده‌ تا آن جا که می‌شود، این دو اپ را مشابه طراحی کنند. اینستاگرام پیش‌تر اعلام کرده بود که حدود ۸۰ میلیون نفر در روسیه از این شبکه اجتماعی استفاده می‌کنند که با توجه به جمعیت ۱۴۴ میلیونی این کشور، رقم بسیار بالایی محسوب می‌شود. باید دید این اپلیکیشن جایگزین اینستاگرام می‌تواند رضایت کاربران این کشور را جلب کند یا نه.

منبع: Euronews

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه