یک بنچمارک نشان می‌دهد S23 اولترا دو برابر سریع‌تر از S22 اولترا است

۱۴ بهمن ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
بنچمارک S23 اولترا

بنچمارک منتشر شده از گلکسی S23 اولترا نشان داده پردازشگر گرافیکی پردازنده‌ی اسنپدراگون ۸ نسل ۲ (آدرنو ۷۴۰) به شکل قابل توجهی از پردازشگر گرافیکی اگزینوس ۲۲۰۰ قدرتمندتر است.

گلکسی S23 اولترا در حال حاضر سریع‌ترین و قدرتمندترین گوشی هوشمند بازار محسوب می‌شود و این جایگاه را هم به لطف همکاری کوالکام و سامسونگ (و البته TSMC) در ساخت پردازنده‌ای با فرکانس پردازشی و گرافیکی بیشتر به دست آورده است. صرفا جهت یادآوری باید بگوییم سامسونگ سال گذشته اصلا نتوانسته بود چنین عنوانی را به دست بیاورد چرا که پردازنده‌ی اگزینوس ۲۲۰۰ به کار رفته در پرچم‌دارهای سری S22 این شرکت ناامیدکننده ظاهر شد و اسنپدراگون ۸ نسل ۱ هم به خاطر مشکل داغی زیاد، خیلی نتوانست درخشان ظاهر شود.

انتظار داشتیم اسنپدراگون ۸ نسل ۲ به خاطر فناوری ساخت پیشرفته‌تر و بهینه‌تر TSMC عملکرد خوب و به مراتب بهتری از اسنپدراگون ۸ نسل ۱ و اگزینوس ۲۲۰۰ داشته باشد اما افزایش فرکانس پردازنده و گرافیک این تراشه در سری S23 باعث شده عملکرد این گوشی‌ها در مقایسه با نسل قبل به شکل قابل توجهی بهتر شود.

در تست Wild Life Extreme که قدرت گرافیک را می‌سنجد، گلکسی S22 اولترا توانسته بود امتیاز ۱۹۱۲ را کسب کند. این در حالی است که گلکسی S23 اولترا موفق شده به امتیاز ۳۸۷۳ دست پیدا کند. باید به این نکته هم اشاره داشته باشیم که گوشی‌های مجهز به اسنپدراگون ۸ نسل ۲ در این تست امتیاز متوسط ۳۷۰۷ را به دست آورده‌اند و این یعنی گلکسی S23 اولترا حتی از گوشی‌های همرده با خود هم بین ۴ تا ۶٪ قدرتمندتر است.

بنچمارک S23 اولترا

خلاصه بخواهیم بگوییم، گلکسی S23 اولترا به لطف گرافیک قدرتمندتر، در انجام بازی‌های مختلف قطعا از نسل گذشته به شکل قابل توجهی بهتر ظاهر خواهد شد. اما در مقایسه با پرچم‌داران همرده نظیر سری شیائومی ۱۳ (استاندارد و پرو) که قرار است اواخر همین ماه میلادی به بازار جهانی عرضه شوند (کمتر از ۱ ماه دیگر)، فاصله‌ی عملکرد آن دیگر محسوس نخواهد بود.

نکته‌ی مهم دیگر هم استفاده از خنک‌کننده‌های بزرگ‌تر در سری S23 است که انتظار می‌رود در حفظ عملکرد پایدار این گوشی‌ها زیر فشار سنگین موثرتر از نسل گذشته‌ای عمل کنند که در این بخش واقعاً ضعیف ظاهر شده بود. حال باید دید در عمل، گلکسی S23‌ اولترا و دو مدل استاندارد و پلاس که از سخت‌افزار مشابهی بهره می‌برند چه حرفه‌هایی برای گفتن خواهند داشت.

منبع: NotebookCheck

راهنمای خرید گوشی موبایل
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه