سامسونگ پتنتی از یک محصول با دو نمایشگر را ثبت کرد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
سامسونگ دو نمایشگر پتنت

سامسونگ به‌تازگی یک پتنت را از محصولی با دو نمایشگر به ثبت رسانده که یک سرنخ از اهداف احتمالی این شرکت کره‌ای در آینده به ماه می‌دهد.

پتنتی که سامسونگ در سازمان جهانی مالکیت فکری به ثبت رسانده نشان می‌دهد این شرکت کره‌ای احتمالا می‌خواهد در آینده یک گوشی با دو نمایشگر را تولید کند. محصولی که شیاهت زیادی با شیائومی ۱۱ اولترا دارد. اگر به خاطر داشته باشید، نماینده‌ی شیائومی روی پنل پشتی خود یک نمایشگر ثانویه هم دارد که شیائومی آن را برای چک کردن اعلانات و ساعت و تاریخ روی پنل پشتی گوشی تعبیه کرده است.

حالا می‌بینیم که سامسونگ هم پتنتی از یک محصول با همین طراحی را به ثبت رسانده است اما با اندکی تفاوت. به این صورت که وقتی نمایشگر تعبیه شده روی پنل پشتی گوشی خاموش می‌شود، گویا هیچ نمایشگری در آن قسمت وجود ندارد چون کاملا هم‌رنگ پنل پشتی می‌شود.

حال جالب است بدانید در بین شرکت‌های معروف فعال در زمینه‌ی تولید گوشی، این ایده نخستین بار به ذهن یک شرکت چینی خطور کرد. در سال ۲۰۱۸، ZTE از گوشی نوبیا X رونمایی کرد. این گوشی از نمایشگر ۶٫۲۶ اینچی LCD با وضوح ۱۰۸۰ × ۲۲۸۰ بهره می‌برد که به لطف کاهش چشمگیر حواشی، ۹۳٫۶٪ از پنل جلویی را تشکیل می‌داد. ZTE توانست به چنین میزانی از نسبت نمایشگر به بدنه برسد چرا که دوربین سلفی را از روی پنل جلو برداشت. اما در عوض، یک نمایشگر ۵٫۱ اینچی OLED با وضوح ۱۵۲۰ × ۷۲۰ روی پنل پشتی تعبیه کرد.

Image from Samsung's WIPO patent application showing the rear-facing display - Samsung files patent application for a dual-screen phone

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، سامسونگ محصولی را به نمایش گذاشته که روی پنل پشتی خود یک نمایشگر بسیار کوچک دارد که نمی‌دانیم دقیقا چگونه می‌شود از آن بهره برد. طبق گفته‌های وب‌سایت منبع، شاید این نمایشگر از قابلیت همیشه روشن بهره ببرد تا در زمان‌هایی که مورد استفاده قرار نمی‌گیرد، یک سری اطلاعات محدود نظیر اعلانات، تاریخ و ساعت و… را هم نمایش به نمایش بگذارد.

این پتنت در ژانویه‌ی امسال به ثبت رسیده اما مثل هر پتنت دیگری، نمی‌توانیم با قاطعیت بگوییم محصولی که در آن وجود دارد، حتما توسط شرکت سازنده تولید و روانه‌ی بازار خواهد شد. بسیاری از پتنت‌ها هستند که علی‌رغم ایده‌های جذاب، هنوز توسط شرکت سازنده اقدامی در جهت تولید آن‌ها صورت نگرفته است.

منبع: PhoneArenaبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما