شرلوک هلمز: فصل اول هفته‌ی آینده به PS4 می‌آید؛ نسخه‌ی ایکس‌باکس وان لغو شد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
شرلوک هلمز: فصل اول

استودیوی Frogwares، توسعه‌دهنده‌ی بازی شرلوک هلمز: فصل اول، به تازگی اعلام کرده که نسخه‌ی پلی‌استیشن ۴ این بازی در ۲۸ آوریل ۲۰۲۲ (۸ اردیبهشت ۱۴۰۱) منتشر خواهد شد، اما عرضه‌ی نسخه‌ی ایکس‌باکس وان لغو شده است.

در بیانیه‌ای سازنده توضیح داده که با جنگ مداوم در اوکراین و آشفتگی مسائل کاری و تیم توسعه، تصمیم دشواری جهت نهایی کردن توسعه‌ی نسخه‌ی پلی استیشن ۴ و کنار گذاشتن نسخه‌ی ایکس‌باکس وان تا زمانی نامعین گرفته شده است. کاربرانی که نسخه‌ی ایکس‌باکس وان را پیش‌خرید کرده‌اند، هزینه‌ی خود را به صورت کامل دریافت خواهند کرد.

شرلوک هلمز

در ادامه توضیحات کامل استودیو در این باره آمده است:

از سپتامبر سال گذشته تا فوریه‌ی ۲۰۲۲، ما به طور جدی روی بهینه‌سازی بازی خود برای رایانه‌های شخصی و کنسول‌های نسل قبل و فعلی کار کردیم. در آن زمان متوجه شدیم که حجم کار بزرگ‌تر از آن چیزی است که در ابتدا ارزیابی شده بود. بنابراین سال گذشته تصمیم گرفتیم ابتدا نسخه‌های پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس سری را منتشر کنیم و در ادامه روی بهینه‌سازی نسخه‌های نسل قبل کار کنیم. پس از انتشار نسخه‌‌های نسل نهم بازی، ما به کار روی بهینه‌سازی نسخه‌های پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان ادامه دادیم. کارهای مختلفی انجام شد که در بازی دیده نمی‌شود اما تغییراتی در نقشه‌ی شهر ایجاد شد تا نسخه‌های نسل هشتمی روان‌تر اجرا شوند. با نزدیک شدن به نهایی کردن آن نسخه‌ها، جنگ رخ داد.

جنگ فارغ از شرایط شخصی و روحی، از نظر تولید به شدت بر ما تاثیر گذاشت. با منابع و نیروی انسانی که در اختیار داریم، می‌توانیم نسخه‌ی پلی‌استیشن ۴ بازی را را در ۲۸ آوریل منتشر کنیم. با این حال، باید نسخه‌ی ایکس‌باکس وان را به تعویق بیندازیم. از این موضوع راضی نیستیم و می‌خواهیم بازی‌های خود را روی پلتفرم‌های بیشتری عرضه کنیم. طبیعتا تعداد زیادی از شما که منتظر این نسخه بوده‌اید، ناامید هستید. ما همچنین ناراحت هستیم زیرا زمان و پول خود را روی این نسخه سرمایه‌گذاری کرده‌ایم. نسخه‌ای که برای مدت نامعلومی توسعه‌ی آن متوقف شده است. از طرفی پول از دست رفته به نوعی درآمد احتمالی آینده‌ی استودیو بود که برای توسعه‌دهنده‌ی مستقلی مانند ما مهم است.

شرلوک هلمز فصل اول

استودیو همچنین در مورد کسانی که نسخه‌ی ایکس‌باکس وان را پیش‌خرید کرده‌اند، بیان کرد:

به ایکس‌باکس اطلاع داده شده که می‌توانید سفارش خود را لغو کرده و مبلغ کامل بازی را پس بگیرید. ما می‌دانیم که این آن چیزی نیست که می‌خواستید، اما امیدواریم حداقل جزئیات چیزی که اتفاق افتاده را برای شما روشن کند. از صبر و حمایت شما سپاسگزاریم.

بازی شرلوک هلمز: فصل اول هم اکنون برای پلی‌استیشن ۵، ایکس‌باکس سری و رایانه‌های شخصی در دسترس است.

منبع: Gematsu

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما