چگونه بهترین رنگ و مدل کفش را برای هر رنگ کت و شلوار انتخاب کنید؟

۷ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۰:۰۰ ۷ اسفند ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۷ دقیقه
راهنمای خرید کفش مردانه

پیدا کردن کفش مناسب مردانه که با کت و شلوار شما متناسب باشد، کار به ظاهر ساده‌ای است. اما همانطور که خیلی از ما دیده‌ایم بسیاری از کفش‌ها به دلیل مدل خاصی که دارند قابل هماهنگی با هر کت و شلواری نیستند.

در واقعیت، تعداد زیادی رنگ، سبک و کد لباس باید در نظر گرفته شود و تنها زمانی که همه‌ی این عوامل در یک راستا باشند، کفش و کت و شلوار شما هماهنگی کاملی خواهند داشت.

درست است که کار زیاد ساده‌ای نیست، اما در این مطلب از مجله‌ی دیجی استایل در نظر داریم تمام نکاتی که زمان خریدن کفش مناسب مردانه به آن نیاز دارید را بیان کنیم. اگر این موضوع دغدغه شما هم است، با ما همراه باشید.

سبک‌هایی از انتخاب‌های هوشمندانه

قبل از اینکه به جزئیات بپردازیم، مهم است که انواع کفش مردانه را بشناسید. هر مدل کفشی که در اینجا فهرست شده است برای همه‌ی استایل‌ها مناسب نیست. اما قرار نیست آن را به طور کلی حذف کنید، کافی است که سبک متناسب با آن را بیابید.

کفش‌های مردانه‌ی دربی (Derby)

کفش‌های مردانه‌ی دربی

کفش‌های دربی بهترین دوست تاجران و کسانی هستند که در کسب‌وکارهای بازرگانی فعالیت دارند. افرادی که برنامه‌ی روزانه‌اشان از دفتر کار تا حتی یک مهمانی را ممکن است پوشش دهد. این مدل کفش با رنگ مشکی با یک کت‌وشلوار مشکی، پیراهن سفید و کراوت براق مشکی می‌تواند کامل‌کننده‌ی استایل یک تاجر خوش لباس باشد.

کفش‌های مردانه‌ی آکسفورد (Oxford)

کفش‌های مردانه‌ی آکسفورد

کفش‌های آکسفورد برادر باهوش‌تر کفش‌های دربی هستند. چرم لاکی این کفش به راحتی با یک کراوات سفید، مشکی و یا ترکیبی از آن هماهنگ می‌شود. البته کفش‌های آکسفورد را در مدل‌های مختلفی خواهید دید. مثلا نوعی از آن است که قسمت جلویی طرحدار شده است و می‌تواند گروه دیگری که علاقه‌ی کمتری به کفش‌های رسمی دارند را راضی کند. به طور کلی این مدل کفش‌ها زیاد مناسب کت و شلوارهای کژوال یا اسپورت نیستند.

کفش‌های مردانه بروگ (Brogue)

کفش‌های مردانه بروگ

کفش‌های بروگ خود در یک دسته‌بندی جداگانه قرار نمی‌گیرند. شما این کفش‌ها را در هر دو دسته‌ی دربی و آکسفورد خواهید دید. زمانی که به کفش‌های دربی و آکسفورد جزئیات اضافه می‌شود و کمی شکل تزئینی به خود می‌گیرند، دسته‌بندی‌اشان تغییر کرده و به کفش‌های بروگ تبدیل خواهند شد.

در واقع به دلیل رسمی بودن زیاد دو مدل کفش قبلی و اضافه شدن جزئیات تزیینی مانند سوراخ‌های طرحدار، باعث شده است که بخش بیشتری از بازار را پوشش دهند.

کفش‌های مردانه‌ی مونک استارپ (Monk Strap)

کفش‌های مردانه‌ی مونک استارپ

اگر از بستن بند کفش خسته شده‌اید و به دنبال کفشی هستید که بتوانید آن را با انواع لباس‌های خود ست کنید، بدانید که کفش‌های مونک استارپ بهترین گزینه برای شما هستند. این کفش‌ها با سگک و به مدل‌های مختلف بسته می‌شوند. تنوع طرح‌های آن‌ها باعث شده است که انتخاب تعداد بیشتری از مردان باشد.

کفش‌های مردانه‌ی لوفر (Loafer)

کفش‌های مردانه‌ی لوفر

کفش‌های لوفر را با نام کفش‌های کت و شلوار غیر رسمی نیز می‌شناسند. این کفش‌ها معمولا برای کت و شلوارهایی استفاده می‌شوند که شلوار کوتاه است و کمی نسبت به شلوارهای دیگر چسبان‌تر است. برای شلوار بلند بهتر است که از این مدل کفش اصلا استفاده نکنید. این کفش در دو مدل کفش لوفر چرم و کفش لوفر جیر به بازار عرضه می‌شود. اگر دوست دارید کمی تیپ راحت‌تری داشته باشید ما مدل جیر آن را پیشنهاد می‌کنیم. مدل چرمی لاکی لوفر، رسمی‌تر است.

کفش‌های ورزشی مردانه

کفش‌های ورزشی مردانه

تا چند سال پیش اگر یک جفت کفش اسپورت را با یک کت و شلوار ست می‌کردید، درست مانند کسی که گناه بزرگی را مرتکب شده باشد، بازخواست می‌شدید و حتی ممکن بود در جمع دوستان مسخره هم بشوید. اما اکنون و به خصوص در ترند ۲۰۲۲، آزادی عمل در ست کردن لباس‌ها، کتونی‌ها را در کنار کت‌وشلوار قرار داده است؛ البته با این شرط که آیتم‌های مختلف لباس را به درستی با هم ست کنید. یعنی کفش ورزشی نسبتا ظریف خود را با یک شلوار پشمی و کت تک، هماهنگ کنید.

کفش‌هایی که با هرگونه استایلی ست می‌شوند

کدهای لباسی

به طور طبیعی، چه در یک جشن عروسی یا یک جشن کریسمس کاری شرکت کنید، تیپ و استایل شما بستگی به کفشی دارد که با لباس خود انتخاب کرده و پوشیده‌اید. البته قبل از هر چیزی حتماً استایل مناسب مراسمی را که در آن شرکت می‌‌کنید را بررسی کنید. در این بخش ما می‌خواهیم کفش‌هایی را به شما معرفی کنیم که کمی کار شما را ساده‌تر کرده و می‌توانید آن‌ها را با هر کت‌وشلواری به تن کنید.

کفش‌های مدل کوکتل (Cocktail)

از بین همه‌ی استایل‌های ممکن، کفش کوکتل بیشترین آزادی را در انتخاب ایجاد می‌‌کند. درست است که تا اینجا معتقد بودیم افرادی که به استایل‌های راحت عادت دارند کفش‌های بروگ و مونک استارپ، برایشان گزینه‌های خیلی خوبی هستند، اما این موضوع باعث نمی‌شود که آزادی عملی که کوکتل‌ها به مردان می‌دهند، فراموش شود. کفش‌های کوکتل مردانه‌ی جیر و یا چرم هر دو انتخاب‌هایی هستند که افراد نسبتا راحت به سمت آن می‌روند. افرادی که شلوارهای کوتاه غیررسمی را دوست دارند و ترجیح می‌دهند که کفش‌شان کاملا مشخص باشد.

کفش مناسب با کراوات مشکی

کراوات‌های مشکی از جمله اجزایی هستند که برای همه‌ی استایل‌ها مناسب بوده و با آن هماهنگ می‌شوند. اگر از جمله افرادی هستید که دوست ندارید زیاد برای انتخاب لباس خود وقت بگذارید، بدانید که یک کراوات مشکی با همه‌ی لباس‌هایتان هم‌خوانی دارد. در انتخاب آن شک نکنید.

کفش‌های آکسفورد چرم مشکی بهترین مکمل کراوات‌های مشکی است. فقط مطمئن شوید که تمیز، صیقلی شده و بدون خش هستند.

کفش مناسب محل کار

اگر از دسته افرادی هستید که سر کار حتما باید کت و شلوار به تن داشته باشید، بهترین کفش برای شما یک دربی کلاسیک است. این کفش بی نظیر ترکیبی عالی از لباس‌های مجلسی و غیررسمی است و حتی می‌تواند به عنوان بخشی از کمد لباس‌های رسمی و مهمانی شما نیز عمل کند. به یاد داشته باشید، وقتی نوبت به خرید کفش می‌رسد، آنچه را که برای آن پرداخت می‌کنید، دریافت می کنید. به عبارتی هر چقدر پول بدهید آش می‌خورید. پس مطمئن باشید که هزینه کردن برای کفش شما را پشیمان نخواهد کرد.

تم مهمانی، کراوات مشکی اما کاملا اختیاری

زمانی که تم مهمانی بدین شکل تعیین می‌شود، قطعا صاحبخانه را با یک کراوات مشکی خواهید دید. اما آنقدر مهربانانه عمل کرده است که برای شما هم حق انتخاب قائل شده است. یعنی اگر دوست ندارید می‌توانید از این کراوات استفاده نکنید. دراین شرایط برای اینکه کمی با دیگران هماهنگ باشید، پیشنهاد ما این است که یک کفش مونک استارپ مشکی را با یک کت و شلوار قهوه‌ای، مشکی و یا خاکستری ست کنید. این مورد باعث می‌شود تا حدی نیز برای صاحب مجلس، احترام قائل بوده باشید.

چه رنگ کفشی با کت و شلوار خود بپوشید

تعیین کفش مناسب، چیزی که با کت و شلوار همخوانی داشته باشد، نه تنها کار ساده‌ای نیست بلکه ذهن مردان بسیاری را نیز به خود مشغول کرده است. زمان و بخش زیادی از فرآیند خرید را نیز به خود اختصاص داده است.

با کت و شلوار مشکی چه کفشی بپوشیم؟

کت و شلوار مشکی

به طور کلی، هر چه کت و شلوار تیره‌تر باشد، گزینه‌های کمتری برای ست کردن کفش‌هایتان دارید. حتما این را شنیده‌اید که بالاتر از سیاهی رنگی نیست که با آن ست کنید. با در نظر گرفتن این موضوع، کفش‌های مشکی تنها انتخاب شما خواهند بود.

در این قسمت فقط انتخاب مدل است که همان‌طور که در بخش قبلی گفته شد، باید سعی کنید مدل انتخابی شما با شلوار کاملا هماهنگ باشد.

با کت و شلوار آبی-سرمه‌ای چه کفشی بپوشیم؟

کت و شلوار آبی-سرمه‌ای

معمولا این مدل کت و شلوارها به رنگ سرمه‌ای یا آبی روشن به بازار عرضه می‌شوند. در این شرایط بهتر است که با کت و شلوار آبی روشن خود یک جفت کفش کلاسیک مشکی به تن کنید. اما اگر رنگ کت و شلوار سورمه‌ای است، کفش و کمربند قهوه‌ای انتخاب خیلی بهتری است. پیشنهاد ما این است که کفش را قهوه‌ای تیره انتخاب کنید.

با کت و شلوار خاکستری چه کفشی بپوشیم؟

کت و شلوار خاکستری

وقتی صحبت از کت و شلوار خاکستری روشن می‌شود، کفش مشکی برای کلاسیک نگه داشتن استایل بهترین است. با این حال، شما همچنین این آزادی را دارید که در سراسر طیف قهوه‌ای، از قهوه‌ای مایل به زرد تا ماهاگونی را نیز انتخاب کنید.

با کت و شلوار زغالی، چه کفشی بپوشیم؟

کت و شلوار زغالی

مانند مشکی، زغالی نیز آنقدر تیره است که دست شما را در انتخاب کفش می‌بندد. یک جفت کفش قهوه‌ای تیره هم در اینجا نامناسب به نظر می‌رسد، پس بهتر است که به همان رنگ مشکی بسنده کنید.

با کت و شلوار بژ چه کفشی بپوشیم؟

کت و شلوار بژ

چند رنگ کت و شلوار وجود دارد که شما را ملزم به دوری از کفش مشکی می‌کند. رنگ بژ یکی از آن‌هاست. درعوض، با هر رنگ قهوه‌ای همخوانی کاملی دارد.

با کت و شلوار زیتونی یا سبز، چه کفشی بپوشیم؟

کت و شلوار زیتونی

سبز و زیتونی ممکن است رایج‌ترین رنگ‌های کت و شلوار موجود در بازار نباشند، اما در مورد ست کردن کفش‌های شما چیزهای زیادی برای گفتن دارند. سایه‌های قهو‌ه‌ای را انتخاب کنید. از شاه بلوطی گرفته تا ماهاگونی، یا آن را با رنگ مشکی، ساده و کلاسیک نگه دارید.

با کت و شلوار قهوه‌ای چه کفشی بپوشیم؟

کت و شلوار قهوه‌ای

کت و شلوار قهوه‌ای نیز مانند مشکی انتخاب‌های محدودی برای کفش دارد. بهتر است در همان طیف قهوه‌ای بمانید. فقط به یاد داشته باشید که رنگ کفش را باید تیره‌تر از رنگ قهوه‌ای کت و شلوارتان انتخاب کنید.

پس متوجه شدید که با هر کت و شلواری چه کفشی بپوشید اما

این را نیز به یاد داشته باشد که برخی رنگ‌ها نه تنها با سلیقه شما متناسب نیستند بلکه ممکن است با ظاهر شما نیز همخوانی نداشته باشد. پس در قدم ابتدایی کت و شلوار را با توجه به قد و ظاهر خود انتخاب کنید و سپس با دقت به هر آنچه در این متن گفته شد، به سراغ کفش خود بروید.

منبع: apetogentleman

برچسب‌ها :
دیدگاه شما