۱۱ علامت که نشان می‌دهند همسرتان مثل قبل شما را دوست ندارد!

۱۷ خرداد ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۸ دقیقه
علائمی که همسرتان دیگر شما را دوست ندارد

یکی دو سال اول ازدواج همه چیز خوب است. عشق‌ و علاقه‌ی بین شما و همسرتان زبانزد دوست و فامیل است و همه می‌دانند که چقدر همدیگر را دوست دارید. اما بعد از گذشت چند سال ممکن است آتش عشقتان فروکش کند و فکر کنید همسرتان دیگر شما را مثل قبل دوست ندارد. در چنین موقعیتی سردرگم می‌شوید و نمی‌دانید آینده‌‌‌ی زندگی مشترکتان سر از کجا در می‌آورد! در این شرایط باید متوجه شوید که احساسات همسرتان نسبت به شما واقعا تغییر کرده است یا نه.

ممکن است تغییر رفتار همسرتان که باعث شده فکر کنید دیگر به شما علاقه ندارد، به‌خاطر یک مشکل کاری یا هر مشکل دیگری باشد. این مقاله از دیجی‌کالا مگ را به زوج‌ها اختصاص داده‌‌ایم و می‌خواهیم شما را با ۱۱ علامت آشنا کنیم که نشان می‌دهند همسرتان دیگر علاقه‌ای به شما ندارد. در پایان هم راه‌حلی را برای این مشکل در اختیارتان قرار می‌دهیم. تا پایان مقاله در کنار ما باشید.

۱. مثل قبل به کارهای مربوط به شما علاقه نشان نمی‌دهد

قبلا همسرتان وقتی از سرکار به منزل برمی‌گشت، با دقت به حرف‌های شما گوش می‌داد. برای شغل، رفت‌وآمد شما با دیگران و اهداف و رویاهایتان اهمیت قائل بود. او ساعت‌ها وقت می‌گذاشت و با شما صحبت می‌کرد. اما الان همه چیز تغییر کرده است. به نظر می‌آید که او دیگر تمایلی برای گوش کردن به حرف‌های شما ندارد‌‌. او مثل قبل از شما نمی‌پرسد که روزتان چطور بوده یا در طول روز چه کارهایی را انجام داده‌اید.

همسرتان تقریبا تمام چیزهایی که به او می‌گویید را فراموش می‌کند. به‌طور مثال یادش می‌رود که به او گفتید شب خانه‌ی مادرتان شام دعوت دارید‌. وقتی که با او درباره‌ی مسائل شخصی خود صحبت می‌کنید، می‌توانید از چشم‌هایش متوجه شوید که به حرف‌های شما توجهی نمی‌کند و زندگیتان دیگر جذابیتی برای او ندارد.

۲. وقت بسیار کمی با شما می‌گذراند

اگر همسرتان مثل قبل شما را دوست نداشته باشد، دیگر برای وقت گذراندن با شما تلاش نمی‌کند.

همسرتان تقریبا تمام وقت خود را در محل کار یا با دوستان و خانواده‌ی خود می‌گذراند و شما را در زندگی اجتماعی‌اش راه نمی‌دهد. زمانی که در خانه است، انگار که در دنیای دیگری قرار دارد و هیچ توجهی به شما نمی‌کند.

همسرتان یا وقت خود را بیرون از منزل می‌گذراند یا زمانی که در خانه است، خود را مشغول تلویزیون، مسائل مربوط به کار یا بازی‌های ویدئویی می‌کند، انگار نه انگار که شما وجود دارید. اگر همسرتان مثل قبل با شما وقت نمی‌گذراند و مدام خود را مشغول کارهای مختلف می‌کند تا با شما ارتباط نداشته باشد‌، قطعا مشکلی وجود دارد.

۳. شما را در اولویت قرار نمی‌دهد

زمانی که همسرتان شما را دوست داشته باشد، بخش بزرگی از زندگی او را تشکیل خواهید داد. او همیشه شما را در اولویت قرار می‌دهد و حاضر است برای جلب رضایت و خوشبختی شما هر کاری که از دستش بر می‌آید را انجام دهد. ممکن است سرش خیلی شلوغ باشد و به قول معروف وقت سر خاراندن هم نداشته باشد، با این حال همیشه در اولویت اول زندگی او قرار دارید.

اگر متوجه شده‌اید که همسرتان مسائل کاری، دوستان، خانواده و سرگرمی‌هایش را در اولویت قرار داده و دیگر اهمیتی به شما نمی‌دهد، به احتمال زیاد علاقه‌اش به شما کم شده است.

۴. شما را در برنامه‌هایش جای‌ نمی‌دهد

همسرتان شما را در برنامه‌هایش جای‌ نمی‌دهد

وقت گذراندن با یکدیگر برای زوج‌ها اهمیت زیادی دارد. اگر همسرتان برای بیرون رفتن با دوستان یا خانواده‌اش برنامه‌ریزی می‌کند و از شما نمی‌خواهد همراه با او بروید، باید بدانید که مشکلی وجود دارد. در صورتی که همسرتان بعد از ساعت کاری و آخر هفته‌ها خودش را مشغول نگه می‌دارد تا کنار شما نباشد، حقیقت را بپذیرید که او دیگر مثل قبل به شما علاقه ندارد.

۵. با شما ارتباط برقرار نمی‌کند

بیشتر زوج‌ها به‌ویژه در سال‌های اول ازدواج عادت دارند ۲۴ ساعته با یکدیگر صحبت کنند و اگر کنار هم نباشند، از طریق پیامک و تماس تلفنی با هم ارتباط داشته باشند. البته شدت این موضوع به‌ مرور زمان کمتر می‌شود که این موضوع طبیعی است. اما قطع کامل ارسال پیامک و تماس تلفنی نشانه‌ی خوبی نیست‌.

اگر این شما هستید که همیشه به او پیامک می‌دهید و زمانی که از هم دور هستید با او تماس می‌گیرید و جویای احوال او می‌شوید، اما او نه پیامکی می‌دهد و نه تماسی می‌گیرد، به احتمال زیاد مشکلی وجود دارد.

۶‌. به ظاهر شما توجهی نمی‌کند

همسر شما جزء اولین نفرهایی بود که هر گونه تغییر در ظاهرتان را به‌سرعت متوجه می‌شد و همیشه از تیپ و پوشش شما تعریف می‌کرد، اما الان حتی متوجه بدیهی‌ترین تغییرات هم نمی‌شود. شاید پیش خودتان فکر کنید حتی اگر کل موهای سرتان را هم بزنید، همسرتان متوجه نمی‌شود.

۷. همیشه از دست شما عصبانی است

فرقی ندارد چکار می‌کنید، در هر صورت همسرتان همیشه و حتی سر کوچک‌ترین مسائل از دستتان عصبانی می‌شود و شما را سرزنش می‌کند. او حتی عصبانیت خود را پنهان نمی‌کند و آن را با داد و فریاد نشان می‌دهد. همسرتان با حرف‌های آزاردهنده‌ی خود شما را ناراحت می‌کند و ناراحتی شما برایش هیچ ارزشی ندارد. زمانی که علاقه‌ی همسرتان به شما فروکش کرده باشد، دیگر برای به دست آوردن دلتان بعد از دعوا و مشاجره هیچ تلاشی نمی‌کند و پا پیش نمی‌گذارد.

۸. جلوی دیگران شما را تحقیر می‌کند

همسرتان جلوی دیگران شما را تحقیر می‌کند

هیچ تجربه‌ای تلخ‌تر از تحقیر شدن در مقابل دیگران توسط همسر نیست. همسرتان بدون توجه به احساساتی که دارید، جلوی دیگران شما و رفتارتان را نقد کرده و حتی شما را مسخره می‌کند. او می‌داند که این رفتارش به‌شدت شما را آزار می‌دهد، با این حال بدون توجه به این موضوع به تحقیر کردن شما در مقابل خانواده، دوستان یا حتی غریبه‌ها ادامه می‌دهد.

۹. به خواسته‌های شما اهمیتی نمی‌دهد

قبلا کافی بود لب تر کنید تا همسرتان هر چیزی که می‌خواهید و در توانش است را برایتان فراهم کند. او هر کاری می‌کرد تا شما را خوشحال کند. اما الان همه چیز تغییر کرده است. زمانی که از همسرتان چیزی می‌خواهید، طوری رفتار می‌کند که انگار از او چیز نشدنی و سختی را خواسته‌اید. زمانی که از او کوچک‌ترین خواسته‌ای دارید، با آوردن انواع بهانه‌ها شما را قانع می‌کند که نمی‌تواند خواسته‌تان را برطرف کند‌.

۱۰. به خاطر شما کوتاه نمی‌آید

زن و شوهر خواسته‌ها و نیازهای متفاوتی دارند، اما به خاطر علاقه‌ای که به یکدیگر دارند، سعی می‌کنند در خیلی از مسائل کوتاه بیایند و راه میانه را پیش بگیرند تا مشکلی پیش نیاید و کارها طوری پیش رود که هر دو راضی باشند. همسرتان قبلا عادت داشت منطقی و با توجه به علایق هر دو طرف در مورد مسائل مختلف تصمیم‌گیری کند، اما الان این‌طور نیست. او سلیقه و علایق خودش را در نظر می‌گیرد و به خواست شما هیچ توجهی نمی‌کند.

به‌طور مثال زمانی که می‌خواهید بیرون بروید از شما نمی‌پرسد دوست دارید به پارک بروید یا مهمانی، یا زمانی که می‌خواهید برای تماشای فیلم به سینما بروید، بدون توجه به نظر شما خودش تصمیم می‌گیرد که کدام فیلم را ببینید. همسرتان دعوت مهمانی را بدون مشورت را با شما قبول می‌کند و پیش خودش فکر نمی‌کند که شاید شما برای آن روز برنامه‌ی دیگری ریخته باشید. این وضعیت جای نگرانی دارد.

۱۱. با شما درباره‌ی آینده صحبت نمی‌‌کند

همسرتان عادت داشت همیشه با شما از آینده، تعداد بچه‌هایی که قرار است داشته باشید یا مسائلی از این دست صحبت کند، اما الان این‌طور نیست؛ انگار که آینده‌ی طولانی را برای زندگی مشترکتان نمی‌بیند. او از صحبت کردن درباره‌ی آینده طفره می‌رود و تمایلی به صحبت کردن راجع به آن نشان نمی‌دهد.

در چنین وضعیتی چه کنم؟

راه‌حل

گاهی اوقات صدایی از درون به شما می‌گوید که مشکلی در زندگی مشترکتان وجود دارد. همیشه نمی‌توان به صدای دورن اعتماد کرد. در بعضی از مواقع فقط به دلیل عزت‌نفس پایین نگران می‌شویم که همسرمان دیگر ما را دوست ندارد. همچنین ممکن است همسرتان دچار مشکلات خانوادگی یا کاری شده باشد و به همین دلیل از توجه به شما غفلت کند. همسرتان در مورد مشکلش چیزی به شما نگفته تا نگران نشوید. این خود نشان‌دهنده‌ی علاقه‌ی او به شما است.

اگر متوجه شدید که علت رفتار سرد همسرتان مشکلات ذکر شده است، کمی به او زمان دهید تا بتواند مشکلات را حل کند. در چنین مواقعی رفتار همسرتان بعد از رفع مشکل به حالت عادی برمی‌گردد. اما در صورتی که مطمئن هستید هیچ مشکلی اتفاق نیفتاده و نمی‌توانید علت رفتار سرد همسرتان را پیدا نمی‌کنید، باید به فکر راه‌حل باشید.

بهتر است قبل از اینکه مشکل را به خانواده، دوستان و اطرافیان اطلاع دهید، با همسرتان صحبت کنید. یک روز که حال و حوصله‌ی صحبت کردن دارد و خسته نیست، به او بگویید می‌خواهید درباره‌ی مسأله‌ی مهمی با او صحبت کنید. فقط حواستان به لحنتان باشد. باید با لحن آرام با او حرف بزنید. به همسرتان بگویید که مدتی است متوجه شده‌اید رفتارش تغییر کرده و نگران او و زندگی مشترکتان شده‌اید.

از او بخواهید علت را بگوید و اگر مشکلی وجود دارد، آن را با شما مطرح ‌کند تا بتوانید یک راه‌حل اساسی برای آن پیدا کنید. هنگام صحبت کردن حتما به همسرتان یادآوری کنید که او و زندگی مشترکتان برای شما اهمیت زیادی دارد و به همین دلیل می‌خواهید مشکل را هرچه زودتر برطرف کنید. اگر همسرتان علت را گفت و توانستید به نتیجه برسید که خیلی عالی است‌. اما اگر به هر دلیلی به نتیجه نرسیدید، بهتر است از یک مشاور خانواده‌ی حاذق در این زمینه کمک بگیرید.

کلام آخر

در این مقاله از دیجی‌کالا مگ درباره‌ی علائمی صحبت کردیم که نشان می‌دهند همسرتان علاقه‌اش را به شما از دست داده است. اگر متوجه شدید که همسرتان این علائم را دارد، بهترین و عاقلانه‌ترین کار این است که موضوع را با او مطرح کنید و با یکدیگر به حل مشکل بپردازید. به او بگویید که متوجه تغییر رفتار او شده‌اید و می‌خواهید علت را بدانید. اگر به هر دلیلی در این کار موفق نشدید، باید از مشاور خانواده کمک بگیرید. از دوستان و اطرافیان برای پیدا کردن یک مشاور حاذق پرس‌وجو کنید و در سریع‌ترین زمان ممکن به او مراجعه کنید تا بتوانید مشکل را به‌طور اصولی حل کنید.

این مطلب فقط جنبه‌ی آموزش و اطلاع‌رسانی دارد. پیش از استفاده از توصیه‌های این مطلب حتما با پزشک متخصص مشورت کنید. برای اطلاعات بیشتر بیانیه‌ی رفع مسؤولیت دیجی‌کالا مگ را بخوانید.

منبع: a conscious rethink

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar لب

    ازاولش هم ذاتا اینجوری بود زن من

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه