۶ قانون طلایی برای گرم ماندن در هوای سرد

۱۹ آبان ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۴ دقیقه
6 قانون اصلی برای گرم ماندن در روزهای سرد سال

حالا که در نیمه‌ی پاییز هستیم می‌دانیم که هوا تا ماه‌های آینده گرم نخواهد شد و حتی روزهای سردتری را هم در پیش خواهیم داشت. پس باید به فکر گرم ماندن در این روزهای سرد باشیم. فرقی ندارد شما عاشق فصل گرم هستید یا سرد، سرمای زمستان می‌تواند آزاردهنده باشد.

امروز در دیجی‌کالا مگ می‌خواهیم ۶ روش مفید برای گرم ماندن در روزهای سرد سال را با هم مرور کنیم. پس این مطلب را تا آخر بخوانید تا حسابی گرم بمانید.

۱. لباس‌های گرم بپوشید

لباس‌های گرم بپوشید

اولین قانون طلایی برای جان سالم به در بردن از هوای سرد این است که لباس‌های گرم بپوشید. متأسفانه بعضی از افراد برای حفظ استایل از لباس‌های گرم استفاده نمی‌کنند. اگر شما هم از این دسته افراد هستید توصیه می‌کنیم به سراغ لباس‌های گرمی بروید که با استایلتان هم‌خوانی دارد و شما را گرم نگه می‌دارد.

برای شروع به سراغ لباس‌های پشمی بروید. یک لباس پشمی نازک را زیر همه‌ی لباس‌هایتان بپوشید تا گرمای بدن را حفظ کرده و از شما در برابر سرما محافظت کند. در زمان انتخاب اکسسوری کلاه و شال‌های پشمی را برای گرم نگه داشتن سر و گردن انتخاب کنید. همچنین جوراب‌های پشمی و چکمه‌های ضد آب هم می‌تواند به گرم‌تر نگه داشته شدن بدنتان کمک کند.

۲. محیط زندگی‌اتان را گرم نگه دارید

محیط زندگی‌تان را گرم نگه دارید

آخرین چیزی که برای پایان یک روز کاری انتظار دارید برگشتن به یک خانه‌ی سرد است. پس باید خانه را دنج و گرم کنید تا بعد از بازگشت بتوانید خستگی و سرما را یک‌جا از بدنتان بیرون کنید. اگر شوفاژ دارید صبح قبل از بیرون رفتن آن را روی درجه‌ی کم تنظیم کنید، تمام در و پنجره‌ها را ببندید و اجازه دهید در طول روز خانه گرم بماند. اگر از بخاری استفاده می‌کنید صبح شعله‌ی آن را روی کم‌ترین درجه تنظیم کنید، یک ظرف آب روی آن بگذارید و سپس از خانه بیرون بروید. با انجام این کارها می‌توانید مطمئن باشید که عصر در یک خانه‌ی گرم قدم می‌گذارید.

۳. در، دیوار و پنجره‌ها را بررسی کنید

در، دیوار و پنجره‌ها را بررسی کنید

اگر خانه‌ی شما همیشه سرد است و با روشن کردن بخاری هم گرم نمی‌شود باید دیوارها را بررسی کنید. عایق کردن دیوارها یکی از مهم‌ترین راه‌ها برای گرم ماندن خانه در هوای سرد است. برای پوشاندن درزها و شکاف‌های اطراف در و پنجره‌ها از درزگیر استفاده کنید. اگر هم دیوارهای خانه نازک است می‌توانید از یک متخصص بخواهید تا یک لایه عایق حرارتی به دیوارها اضافه کند.

۴. از گرمای طبیعی استفاده کنید

از گرمای طبیعی استفاده کنید

همیشه لازم نیست برای گرم نگه داشتن خانه از وسایل گرمایشی استفاده کنید چون این روش به دریافت قبض‌های سرسام‌آور منتهی می‌شود. استفاده از گرمای طبیعی خورشید می‌تواند به گرم ماندن خانه در طول روز کمک کند. پرده‌ها را کنار بزنید و اجازه دهید آفتاب در خانه پهن شود. نور طبیعی خورشید علاوه بر گرم کردن خانه باعث دلپذیرتر شدن فضای آن هم می‌شود و از وقت گذارندن در اتاق‌ها لذت خواهید برد. البته نباید فراموش کنید که با تاریک شدن هوا باید پرده‌ها را بکشید تا گرمای خانه هدر نرود.

۵. تخت خواب را گرم نگه دارید

تخت خواب را گرم نگه دارید

دراز کشیدن در یک تخت گرم لذت‌بخش‌تر از رفتن در رختخوابی است که باید با گرمای بدن خودتان گرمش کنید. البته لازم نیست حتما در اتاق خواب هم یک بخاری روشن کنید، روش‌های مختلف و کم‌هزینه‌تری برای گرم کردن تخت خواب وجود دارد. استفاده از یک پتوی برقی، کیسه‌ی آب گرم یا بطری‌های حاوی آب گرم که در حوله یا پارچه‌ی پشمی پیچیده شده‌اند می‌تواند رختخواب را حسابی گرم کند. هر کدام از این وسایل که در دسترستان بود را یک ساعت قبل از خوابیدن زیر پتو بگذارید و اجازه دهید محیط خوابتان حسابی گرم شود.

۶. متابولیسم بدن را فعال نگه دارید

متابولیسم بدن را فعال نگه دارید

اغلب افراد در روزهای سرد احساس تنبلی دارند و دوست دارند فقط استراحت کنند، در صورتی که باید فعالیت بدنی بیشتری داشته باشند تا بدن بتواند به شکل طبیعی خود را گرم نگه دارد. به یاد داشته باشید که بدن در هوای سرد کالری بیشتری می‌سوزاند تا بتواند خود را گرم نگه دارد و شما می‌توانید با افزایش فعالیت بدنی دراین راه به بدنتان کمک کنید.

پس برای گرم ماندن در روزهای سرد سال میزان کالری مصرفی روزانه‌ی خود را افزایش دهید و فعالیت بدنی داشته باشید. همچنین مصرف نوشیدنی‌های گرم و سوپ‌های مختلف و حتی حلیم را فراموش نکنید. اگر از طرفداران سوپ هستید می‌توانید سوپ‌های زیر را امتحان کنید.

مرور کلی

مرور کلی

هیچ کسی از سرما و تحمل آن لذت نمی‌برد. حتی افرادی که عاشق فصل سرد هستند هم دوست دارند بیشتر اوقات خود را در محیطی گرم بگذرانند یا با لباس‌های گرم در هوای سرد قدم بزنند. تحمل سرما سخت و آزاردهنده است و می‌تواند باعث ایجاد سرماخوردگی شود، پس لازم است که در روزهای سرد سال بدنمان را گرم نگه داریم تا بتوانیم بیشتر از آن مراقبت کنیم. به‌خصوص حالا که دومین فصل سرد کرونایی منتظر ما است و لازم است بیشتر از قبل به فکر تقویت و محافظت از بدنمان باشیم. در این مطلب ۶ قانون کلی برای گرم ماندن در روزهای سرد سال بیان شده است. با انجام این ۶ کار می‌توانید مطمئن باشید که سرما را احساس نخواهید کرد. اگر شما هم روش خاصی برای گرم ماندن و فرار از سرماخوردگی می‌دانید برای ما در قسمت کامنت‌ها بنویسید.

منبع: WeHeart

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۸۹ دیدگاه
 1. Avatar مسیب

  من خونه که میام سردم میشه میرم تو کوچه گرمم بشه.

 2. Avatar ممد صدام کن🤝🏿

  عالی مینوازی سید استفاده بردم🗿

 3. Avatar امیر

  تصن به فکر خودم نرسیده بود😂😐

 4. Avatar Deniz

  خیلی اثر داشت 😊🤭

 5. Avatar لیلی

  اگر میخواهید گرم بمانید لباس گرم بپوشید🤣🤣🤣🤣چرا ب فکر خودم نمیرسید با مایو میرفتم بیرون

 6. Avatar Khadija

  خوب شد گفتین ما قبلاً بلاتکلیف مانده بودیم 😁😝

 7. Avatar عرفان

  تموم شد
  خیلی تاثیر گذاربود😂😂✋

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه