تغییرات جدید تیم مدیریتی پلی‌استیشن اعلام شد؛ جایگزین‌های جیم رایان مشخص شدند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۴ دقیقه
تیم مدیریتی پلی‌استیشن

پس از کناره‌گیری جیم رایان (Jim Ryan)، مدیرعامل سابق سونی اینتراکتیو اینترتینمنت (Sony Interactive Entertainment)، این شرکت اعلام کرده که هیداکی نیشینو (Hideaki Nishino) به عنوان مدیر عامل گروه تجاری پلتفرم سونی اینتراکتیو اینترتینمنت و هرمن هالست (Hermen Hulst) به عنوان مدیر عامل گروه تجاری استودیوهای این شرکت منصوب خواهد شد. این تغییرات تیم مدیریتی پلی‌استیشن از اول ژوئن (۱۲ خرداد) سال جاری اعمال می‌شوند.

هیروکی توتوکی که در حال حاضر به عنوان مدیر عامل موقت سونی اینتراکتیو اینترتینمنت مشغول به کار است، علاوه‌بر نقش رئیس، مدیر مالی ارشد شرکت نیز خدمت خواهد کرد. در واقع نیشینو و هالست به توتوکی گزارش خواهند داد و قصد دارند برای تقویت هر کسب و کار اصلی و در عین حال به حداکثر رساندن هم‌افزایی در سونی همکاری نزدیک داشته باشند. توتوکی در این باره گفت:

سونی اینتراکتیو اینترتینمنت یک تجارت پویا و رو به رشد است که تجربیات باورنکردنی‌ای را از طریق ارتباط محتوا و فناوری ارائه می‌کند. این دو رهبر مسئولیت‌های روشنی خواهند داشت و جهت‌گیری استراتژیک را مدیریت خواهند کرد تا اطمینان حاصل شود که تمرکز بر افزایش عمق تعامل با کاربران فعلی پلی‌استیشن و ارائه‌ی تجربیات به مخاطبان جدید، مواردی مهم باقی بمانند.

پلی‌استیشن استودیوز

نیشینو در حال حاضر تیم مسئول توسعه‌ی تجربیات و فناوری محصولات و خدمات پلی‌استیشن را رهبری می‌کند. او در سمت جدید خود به عنوان مدیر عامل گروه تجاری پلتفرم، همچنان مسئولیت فناوری، محصولات، خدمات و تجربه را بر عهده خواهد داشت. او همچنین بر روابط این ناشر و توسعه‌دهنده‌ی مستقل و عملیات تجاری، از جمله فروش و بازاریابی سخت‌افزار، خدمات و تجهیزات جانبی نظارت خواهد کرد. نیشینو می‌گوید:

ما به اتصال بازیکنان و سازندگان از طریق محصولات، خدمات و فناوری در سطح جهانی ادامه خواهیم داد و همیشه در تلاش هستیم تا جامعه‌ی خود را با نوآوری در هر زمینه در سونی اینتراکتیو اینترتینمنت بزرگتر کنیم. من مفتخرم که در کنار هرمن هالست به چنین نقش مهمی منصوب شده‌ام. با همکاری نزدیک‌تر با هم، در موقعیتی قرار می‌گیریم تا تجربه‌های باورنکردنی‌ای را برای مخاطبان در حال گسترش در حال حاضر و در آینده ایجاد کنیم.

از طرفی هالست در حال حاضر به عنوان معاون ارشد و رئیس استودیوهای پلی‌استیشن و مسئول توسعه‌ی محتوا در بسیاری از دستگاه‌ها از جمله کنسول‌های پلی‌استیشن و رایانه‌های شخصی و آوردن مالکیت معنوی بازی‌های ویدیویی به رسانه‌های جدید مانند فیلم و تلویزیون از طریق پلی‌استیشن پروداکشنز است. تیم پلی‌استیشن پروداکشنز در حال کار روی چند اثر اقتباسی است و سریال لست آو آس را توسعه داده است. هالست در نقش جدید خود به عنوان مدیر عامل گروه تجاری استودیوها، مسئولیت توسعه، انتشار و عملیات تجاری محتوای انحصاری شرکت را بر عهده خواهد داشت. او درباره نقش خود و تغییرات تیم مدیریتی پلی‌استیشن بیان کرد:

از اینکه گروه تجاری استودیو را رهبری می‌کنم و در عین حال برای آینده آماده می‌شوم و همچنان بر موفقیت خود با پلی‌استیشن ۵ ادامه می‌دهم، هیجان‌زده هستم. صنعت بازی‌های ویدیویی یکی از بزرگ‌ترین صنایع سرگرمی در جهان است و بر پایه‌ی تلفیق محتوا و فناوری بنا شده است و من مشتاقانه منتظر بردن سطح بازی و سرگرمی به ارتفاعات جدیدی هستم.

هرمن هالست و نیشینو

از راست به چپ: هیدکی نینیشو، هرمن هالست

در ادامه پیامی از هیروکی توتوکی که برای کارمندان سونی ارسال شده، آمده است:

در طول دهه‌ی گذشته، سونی اینتراکتیو اینترترنیمنت رشد فوق‌العاده‌ای داشته است و بر موفقیت‌های مستمر ما در سخت‌افزار، نرم‌افزار و خدمات از طریق تمرکز بیشتر بر تعامل با بازیکنان استوار است. برای ادامه‌ی این رشد و حفظ شتاب فعلی، ما با ساختار مدیریتی جدیدی برای ادامه همراه خواهیم شد. از اول ژوئن، هیداکی نیشینو به مدیرعامل گروه تجاری پلتفرم سونی و هرمن هالست به عنوان مدیر عامل گروه تجاری استودیوها منصوب خواهند شد. از همان تاریخ، من از سمت فعلی خود به عنوان مدیرعامل موقت کناره‌گیری می‌کنم و علاوه بر نقش‌هایم در شرکت، رئیس شرکت سونی اینتراکتیو اینترتینمنت می‌شوم. هرمن و نیشینو هر دو به من گزارش خواهند داد.

نیشینو به نقش خود برای نظارت بر فناوری، محصولات، خدمات و تجربه‌ی پلتفرم ادامه خواهد داد. او همچنین بر روابط ناشر و استودیوهای مستقل و عملیات تجاری، از جمله فروش و بازاریابی سخت‌افزار، خدمات و تجهیزات جانبی نظارت خواهد کرد. از طرفی هرمن به رهبری کسب و کار استودیو‌های سونی، از جمله استودیو‌های پلی‌استیشن، بانجی و پلی‌استیشن پروداکشنز ادامه خواهد داد. او مسئول توسعه، انتشار، و عملیات تجاری محتوای انحصاری سونی و همچنین فرصت‌های گسترش مالکیت معنوی از طریق پلی‌استیشن پروداکشنز خواهد بود.

در اواخر این ماه، درباره‌ی چشم‌انداز بلندمدت سونی و نقش اساسی سونی اینتراکتیو اینترتینمنت در این چشم‌انداز بیشتر اطلاعات کسب خواهید کرد. همانطور که قبلا نیز اشاره کردم، سال مالی جدید، نوعی شروع یک دوره‌ی جدید برای سونی است که در آن مسیر رشدی پایدار را تعیین خواهیم کرد. آینده‌ی فوق‌العاده روشنی برای سونی قائل هستم و این به لطف شما است. از زمانی که در اکتبر ۲۰۲۳ رئیس شدم، از اشتیاق، رویکرد‌های نوآورانه و کار تیمی شما الهام گرفته‌ام. این ارزش‌ها به خوبی به ما کمک می‌کنند تا آینده‌ی هیجان‌انگیزی را برای سونی اینتراکتیو اینترتینمنت آغاز کنیم.

منبع: Gematsu

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازیبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما