رسوایی جنسی ایلان ماسک ۲۵۰ هزار دلار خرج روی دست اسپیس‌اکس گذاشت

۴ خرداد ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
ایلان ماسک رسوایی جنسی

عجیب است اما به نظر می‌رسد حقیقت دارد؛ ایلان ماسک به خاطر رسوایی جنسی عجیبی که به بار آورد باعث شد بار دیگر تمام نگاه‌ها به سمت او معطوف شود.

ایلان ماسک این روزها به خاطر خرید توییتر، حسابی در خبرگزاری‌های مختلف به سرتیتر خبرها تبدیل شده است. بنابراین وقتی نام او را طی چند روز اخیر می‌دیدیم، تصور می‌کردیم باز هم قرار است در رابطه با خرید توییتر توسط او چیزی بشنویم. اما اینطور که به نظر می‌رسد، این‌بار اتفاقی بسیار عجیب و تأسف‌بار رخ داده است.

البته اصل این اتفاق برای سال ۲۰۱۶ است. زمانی که در یکی از پروازهای ویژه‌ی اسپیس‌اکس، ایلان ماسک از یکی از مهمانداران هواپیما می‌خواهد که با او رابطه‌ی جنسی داشته باشد. نمی‌دانیم چه اتفاقی افتاد اما این مهماندار ظاهرا این موضوع را با خود شرکت اسپیس‌اکس در میان گذاشت و شرکت هم برای اینکه او را ساکت نگه دارد، ۲۵۰ هزار دلار به وی رشوه داد و با وی قطع همکاری کرد. البته به گفته‌ی وب‌سایت بیزینس اینسایدر، ایلان ماسک از او خواسته تا بدنش را ماساژ دهد. ماساژ دادن هم امری کاملا عادی است و مهمانداران اسپیس‌اکس برای انجام این کار، مدرک دریافت می‌کنند. اما اتفاق دقیقا از جایی رخ می‌دهد که ماسک حین انجام این کار، به او می‌گوید که اگر حاضر به برقراری رابطه‌ی جنسی شود، برای او اسب می‌خرد. این پیشنهاد به این دلیل داده شد که مهماندار ظاهرا یک سوارکار بود.

این خبر را هم یکی از دوستان آن مهماندار در سال ۲۰۱۸ به وب‌سایت اینسایدر داد؛ یعنی زمانی که وکیل مهماندار از دوست او خواست که برای اثبات این ادعا، شهادت بدهد. دوست مهماندار می‌گوید که این خانم از برقراری رابطه‌ی جنسی با ایلان ماسک خودداری کرد و خیلی هم از این پیشنهاد عصبانی شد. او حتی مدعی شد بعد از رد پیشنهاد ماسک، اسپیس‌اکس تعداد شیفت‌های کاری این مهماندار را هم به عنوان تلافی کاهش داد و در نهایت هم همانطور که گفته شد با وی قطع همکاری کرد.

شادی ایلان ماسک

ایلان ماسک که توییت گذاشتن را خوب بلد است، بار دیگر در این شبکه‌ی اجتماعی پیامی را با کاربران به اشتراک گذاشت با این مضمون که این خبر کذب است. او این واقعه را کاملا غیرواقعی (utterly untrue) دانست و مدعی شد همه چیز دروغ است. او حتی دوست مهماندار را هم به دروغ‌گویی متهم کرد. ایلان ماسک معتقد است پشت این اتهامات اهدافی نهفته است و حتی اخیرا هم مدعی شد که طی ماه‌های آتی، شاهد انتشار خبرهای مشابه بیشتری علیه او خواهیم بود که همه‌ی آن‌ها هدف‌دار و برای ضربه زدن به او هستند.

اینسایدر می‌گوید قبل از اینکه این اخبار را فاش کند، با آن مهماندار مشورت نکرده است. از طرفی این زن هم در رابطه با این موضوع هیچ بیانیه‌ای صادر نکرد و به اینسایدر هم پاسخی نداده است. ایلان ماسک اما بلافاصله بعد از اینکه اینسایدر درخواست توضیح داد، مدعی شد این اخبار کذب است و گفت: «اگر تمایل به آزار و اذیت جنسی داشته باشم، بعید است که این اولین بار در تمام این ۳۰ سال دوره‌ی کاری من باشد که چنین خبری منتشر می‌شود». پاسخ سریعی که باعث شد وب‌سایت منبع متعجب شود و تصور کند ماسک آماده بوده تا نه تنها این اتهامات بلکه اتهامات احتمالی آینده را هم از خود دور کند.

البته یک سری از کارمندان زن اسپیس‌اکس و تسلا در رابطه با تجربه‌های خود گفته‌اند که این دو شرکت فرهنگ زشتی دارند. آن‌ها معتقد بودند نه اسپیس‌اکس و نه تسلا حتی زمانی که گزارش تعرض جنسی از سوی همکاران، به مدیریت داده می‌شد، هیچ اقدامی انجام نمی‌دادند که کمک‌کننده باشد.

اسپیس‌اکس حالا باید در رابطه با رسوایی جنسی ایلان ماسک و تمام این اتهامات، به وب‌سایت منبع یعنی The Verge پاسخ دهد تا ببینیم چگونه از خود دفاع می‌کند. فعلا که چیزی در این رابطه گفته نشده است.

به نظر شما این داستان واقعی است یا به قول ایلان ماسک، هدف‌دار بوده و برای بدنام کردن او مطرح شده است؟

منبع: The Verge

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه