۷ نکته‌ی مهم که از تریلر «مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست» فهمیدیم

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۵ دقیقه

بالاخره تریلر فیلم «مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست» منتشر شد. طرفداران ماه‌هاست مشتاق هستند تا اولین تصاویر این دنباله را ببینند که اطلاعات آن، در تمام مراحل تولید، محرمانه مانده است.

چند شایعه در فضاهای مختلف درباره طرح داستان این فیلم، منتشر شده بود که خبر از بازگشت شخصیت‌های فیلم‌های قبلی، توبی مگوایر و اندرو گارفیلد می‌داد که به واسطه ایجاد چندجهانی، به این فیلم راه می‌یابند اما تریلر راهی به خانه نیست، یک‌بار برای همیشه مشخص کرد که واقعا چه می‌گذرد و داستان سومین دنباله با حضور تام هالند در نقش مرد عنکبوتی، در واقع چه چیزی را در بر خواهد داشت.

این تریلر همچنین نکاتی درباره‌ی آنچه در این فیلم و فراتر از آن می‌بینیم، افشا می‌کند. سونی پیکچرز برنامه‌های بزرگی برای کاراکترهای کمیک‌های مارول در آینده دارد. اما دقیقا در این تریلر چه می‌گذرد؟

۱. طرح داستان

مرد عنکبوتی

مدت‌هاست که مخاطبان منتظر فیلم راهی به خانه نیست هستند اما با دیدن این تریلر می‌توانند تا حدودی طرح داستان آن را بفهمند. این فیلم، دنباله‌ی فیلم دور از خانه است که در پایان آن، هویت مخفی پیتر پارکر توسط میستریو (جیک جیلنهال) برای جهانیان فاش شد. در حال حاضر، نه تنها پارکر، ناشناس نیست، بلکه اطلاعات غلط منتشر شده به خاطر اقداماتش علیه میستریو، او را به‌عنوان یک شخصیت شرور نشان داده است.

پیتر که به دنبال راهی برای محافظت از دوستان و خانواده خود است، به دنبال دکتر استرنج (بندیکت کامبربچ) می‌رود و از او می‌خواهد طلسمی اجرا کند تا مردم جهان فراموش کنند که پیتر پارکر، مرد عنکبوتی است. اما مثل همیشه، پیتر کمی عجله می‌کند و هنگام اجرای طلسم با استرنج درگیر می‌شود و اوضاع به گونه‌ای دیگر پیش می‌رود. پس از خواندن طلسم، جهان اطراف آن‌ها دچار تغییر می‌شود و استرنج به پیتر می‌گوید: «ما ثبات فضا و زمان را دستکاری کردیم. چندجهانی مفهومی است که ما اطلاعات خیلی کمی درباره آن داریم. مشکل تو هستی که سعی می‌کنی دو تا زندگی متفاوت داشته باشی. هرچه بیشتر این کار را انجام دهی، اوضاع خطرناک‌تر می شود.»

در این تریلر به طور دقیق مشخص نمی‌شود که پارکر و استرنج به کجا و چه زمانی رفته‌اند اما وجود چند شرور آشنا نشان می‌دهد که آن‌ها به طرز جالبی در چندجهانی گیر افتاده‌اند و به نحوی به جدول زمانی فیلم‌های قبلی مرد عنکبوتی (با حضور توبی مگوایر) ورود کرده‌اند.

۲. حتی پوشش زمستانی دکتر استرنج هم یک لباس خاص است

مرد عنکبوتی

شاید این موضوع کمی دور از اصل داستان و جزء فرعیات باشد اما وقتی پیتر به دیدار دکتر استرنج در سنکتوم سنکتروم می رود، به دلایلی، همه‌جا سرد و برفی است. نکته‌ی جالب این صحنه این است که استرنج برای گرم نگه داشتن خود، کاپشن ضخیمی پوشیده است و حتی این لباس زمستانی او هم به شکل پوشش نمادین ابرقهرمانی او است. این پوشش شاید به نوعی خودنمایی محسوب می‌شود.

۳. شاید کار به جایی برسد که پیتر پارکر، لباس سیاه مرد عنکبوتی متعلق به فیلم مرد عنکبوتی ۳ را بپوشد

یک صحنه خیلی کوتاه در تریلر وجود دارد که در آن، به نظر می‌رسد پیتر، لباس مشکی مرد عنکبوتی که آن را در مرد عنکبوتی ۳ به کارگردانی سم ریمی دیده بودیم، پوشیده است؛ همان لباس امو اسپایدی که توبی مگوایر با پوشیدن آن، اذیت شد. اینکه چگونه و چرا پارکر سر از این لباس در می‌آورد نامشخص است اما فقط می‌توان امیدوار بود که مانند مگوایر، از شر آن پوشش، خلاص شود.

۴. بازگشت گرین گابلین

مرد عنکبوتی

ویلم دفو از اظهارنظر درباره حضور خود در مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست، خودداری کرده است اما با توجه به تریلر به نظر می‌رسد که او بازگشته است. در یکی از صحنه‌های تریلر، بمب‌های کدویی سبز رنگ گرین گابلین که در فیلم‌های ریمی دیده بودیم، در یک آزادراه پرتاب می‌شوند و این نشان می‌دهد که دفو بار دیگر در قالب شخصیت منفی خود، ایفای نقش خواهد کرد.

۵. دکتر اختاپوس فوق‌العاده به نظر می‌رسد

حالا که احتمالا پای انتقام‌جویی به داستان باز شده است، باید بگوییم آلفرد مولینا هم نقش قدیمی خود را در فیلم مرد عنکبوتی ۲ سم ریمی دوباره بازی خواهد کرد و این بار با کمک تصاویر دیجیتالی، روی صورت او جوان‌سازی صورت گرفته است. مولینا در مصاحبه قبلی، جزئیات زیادی درباره‌ی نقش خود فاش کرد و توضیح داد که شخصیت او در راهی به خانه نیست، در همان بازه زمانی مردن دکتر اختاپوس در مرد عنکبوتی ۲ ظاهر می‌شود. هالند، با وجود چندجهانی و تمام این‌ها به وضوح در یک جدول زمانی است که در آن، دکتر اختاپوس هنوز در برابر مرد عنکبوتی مگوایر شکست نخورده اما هنوز شهر را به طور کامل تخریب نکرده است و زمان زیادی هم از حضور او نمی‌گذرد.

۶. سونی احتمالا در حال توسعه شش شرور است

مرد عنکبوتی

ما فهمیدیم که گرین گابلین و دکتر اختاپوس در این فیلم حضور دارند و همچنین به طور قطع، شاهد حضور جیمی فاکس به‌عنوان الکترو هستیم که در فیلم مرد عنکبوتی شگفت‌انگیز ۲ (نسخه اندرو گارفیلد) با او آشنا شدیم. طرفداران کمیک می‌دانند که این شرایط، فقط به معنی یک چیز است؛ شش شرور قرار است دور هم جمع شوند. شش شرور، گروهی از شروران فیلم مرد عنکبوتی بودند که برای انجام کارهای بسیار مخرب، دور هم جمع شدند و به نظر می‌رسد ما حداقل نیمی از آن تیم را در فیلم راهی به خانه نیست، داریم. با اضافه شدن کرکس با بازی مایکل کیتون (از مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه) و یکی دیگر از اعضا، کل تیم شش شرور در این پروژه حضور خواهند داشت.

سونی پیش از این سعی کرده بود تا پس از فیلم مرد عنکبوتی شگفت انگیز ۲، یک اثر اختصاصی برای شش شرور، با نویسندگی و کارگردانی درو گدار تولید کند اما بعد از مدتی نظرش عوض شد و روند پیشرفت پروژه را متوقف کرد و تصمیم گرفت در عوض با استودیوی مارول در بازسازی فیلم‌ مرد عنکبوتی همکاری کند. اما همه‌ی این‌ها به این معناست که این استودیو مدت‌هاست درباره شش شرور فکر می‌کند، بنابراین احتمالا این تیم، به‌عنوان دشمنان ترسناک پیتر پارکر در راهی به خانه نیست، حضور داشته باشند و این فیلم، نقطه آغازی خواهد بود تا سونی بتواند فیلم اختصاصی شش شرور خود را بدون مشارکت مارول بسازد، دقیقا مانند فیلم‌ ونوم و فیلم موربیوس که در آینده منتشر خواهد شد.

۷. حالا عنوان فیلم با عقل جور در می‌آید

راهی به خانه نیست که عنوان این فیلم است حالا منطقی به نظر می‌رسد و برای مخاطبان معنادار می‌شود، چرا که پیتر پارکر (تام هالند) درگیر شرایط دشواری شده و به جهان دیگری رفته است و شاید او در آن‌جا مرد عنکبوتی نیست و شخص دیگری است. احتمالا تمرکز اصلی فیلم بر پارکر و استرنج است که سعی می‌کنند راه بازگشتی به جهان خود پیدا کنند.

منبع: Colliderبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

۵ دیدگاه
 1. مهدی

  از اینکه دکتر اختی تام نمیشناسه درسته ولی از کجا معلوم تو اون صحنه سلام کرده.(ساب زیرو تو تیزر مورتال کامبت هم اسم خوذش گفت ولی تو فیلم همچین چیزی نبود. دکتر استرنج به احتمال زیاد یا خودش نیست یا حالش دست خودش نیست (در سریال: چی میشه اگه….؟!به غیر از خط دایتانی اصلی ۲نوع دکتر استرنج دیگری هم وجود داشت) به این ترتیب احتمالا یا اون یکی یا اگه ربطی نداشته باشه دکتر اخلاقش عوض شده حالا چه دست خودش باشه یا نباشه. ***درمورد الکترو تو بازی مرد عنکبوتی نهایی اگه دیده باشید الکترو برقس زرد ولی بعد جهش نهایی ابی میشه *** بقیه موضوع ها هم در فیلم مشخص میشه. در جواب got7 زنده نه اما شاید با نسخه های مال دیگر جهان هاشون دیدار داشته باشه ولی نه چون میخوان محوریت فیلم بیستر درباره ی مردان عنکبوتی قرار بدن اونا رو دیگه نشون نمیدن یا در حد یک تکه صحنه.(فیلم دیگه زیاد از حد شلوغ میشه دیگه نیشه انتقام جویان تا مرد عنکبوتی

 2. بابک

  سلام دکتر اختاپوس در واقع به خود مردعنکبوتی توبی مگوایر هستش نه به مردعنکبوتی تام هالند دلیلش ساده س چون مطمئنم دکتر اختابوس فقط ی پیتر پارکر یک مرد عنکبوتی رو خوب میشناسه اونم توبی مگوایر که اومده کاره نیم کارشو و نابود کردن مردعنکبوتی که دنبالش هست رو نابود کنه قول میدم دکتراختابوس وقتی به توبی مگوایر حمله میکنه باواکنش مردعنکبوتی تام هالند که به کمک توبی میاد مواجه می‌شود و موقتا شکست میخوره وعقب نشینی میکنه که زمینه تشکیل شیش شرور و مقابل با سه مردعنکبوتی رو میکشن پس اون سلام فقط وفقط از دکتر اختاپوس به پیتری هست که میشناسش یادتون باشه بعد اکران حرفمو باورمیکنی

 3. Got7

  اگه این خط زمانی بهم خورده ممکن همه اونایی که مردن برگردن؟مرد اهنی و بیوه سیاه؟

 4. عارف

  باید بگم ششمین شرور داستان مرد عنکبوتی کرگدن یا همون راینو هست که در آخر فیلم مرد عنکبوتی شگفت انگیز نسخه اندرو گارفیلد خودش رو نشون داد اینطوری قراره تیم شش شرور دنیای عنکبوتی کامل بشه

 5. برسام

  یک تئوری وجود داره که فردی که پیتر پارکر بازش کمک میخواد دکتر استرنج نیست و مفیستو یا یکی از کنگ ها هستند – چونکه در هیچ کمیک بوکی صحبت کردن باعث نشده تا تمرکز دکتر استرنج بهم بخوره و نشون میده اون فرد تسلط کامل روی اسپل نداره-
  تئوری دیگه هم میگه که خراب شدن اسپل تقصیر پیتر پارکر نیست و به صورت اتفاقی اجرای اسپل همزمان شده با نابودی خط مقدس زمان (قسمت آخر لوکی) و انگار همزمان شدن این موارد و یک فعالیت از سمت واندا باعث میشه تا خط مقدس زمان شکسته بشه و در فیلم اختصاصی دکتر استرنج مشخص میشه دلیل چی هست !
  از اون طرف هم آخر فیلم بیوه سیاه نشون میده که به یلنا میگن که هاک آی قاتل خواهرت هست و اون وصل میشه به سریال هاک آی و ممکنه برای نچات بلک ویدو قصد سفر در زمان داشته باشه و باز هم باعث شکسته شدن مولتی ورس بشه !

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما