چرا کمک دکتر استرنج به مرد عنکبوتی در فیلم «راهی به خانه نیست» منطقی است؟

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
مرد عنکبوتی

اگرچه در ابتدا ممکن است کمی غیرعادی به نظر برسد که دکتر استرنج در فیلم «مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست»، به مرد عنکبوتی کمک کند اما در واقع کاملا با عقل جور در می‌آید. در حقیقت، این حرکت، دو خط داستانی مهم را در دنیای سینمایی بزرگ مارول در طی فاز ۳ و ۴ پیش می‌برد: وجوه شخصیتی دکتر استرنج و گسترش ناگزیر چندجهانی.

از لحظه‌ای که مخاطبان برای اولین بار با دکتر استفن استرنج ملاقات کردند، متوجه شدند که او خودخواه و بی‌پروا است، مایل است هر حد و مرزی را پشت سر بگذارد یا هر قانونی را که جلوی پیشبرد سریع اهدافش را می‌گیرد، زیر پا بگذارد.

البته همین خصوصیات هستند که او را به یک جراح و متخصص مغز و اعصاب ماهر تبدیل کرده‌اند و هم‌چنین موجب شده‌اند تا در مدت زمان کوتاهی، به هنرهای عرفانی تسلط پیدا کند. وونگ در تریلر مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست، هشدار می‌دهد که هیچگاه از یک طلسم پیچیده و خطرناک برای کمک به مرد عنکبوتی استفاده‌ نکنید و از همین جمله، معلوم می‌شود که استرنج‌ با مهارت‌های عرفانی خود، چنین کاری انجام داده است. در واقع با وجود همین ویژگی‌ها است که هیچ غیرممکنی برای او وجود ندارد و حتی در فیلم انتقام‌جویان: بازی پایانی، طرحی ریخت تا تیم انتقام‌جویان بر تانوس غلبه کند و نیمه از دست‌رفته جهان، بازگردد.

دکتر استرنج

رابطه استفن استرنج با پیتر پارکر، از نکات اصلی فیلم است. این دو در طول مدت کوتاه همکاری خود در انتقام جویان: جنگ ابدیت، با هم ارتباط خوبی برقرار کردند و این تجربه مشترک خوب، باعث می‌شود تا دکتر استرنج‌ از غریزه طبیعی خود در جهت کمک به او استفاده کند. هم‌چنین فرصتی عالی برای ادامه خط داستانی این سه‌گانه مرد عنکبوتی فراهم شده است تا نقش افراد مربی در آن ادامه داشته باشد و در هر قسمت، یک شخصیت جدید که مانند پدر پارکر است، به این ابر قهرمان جوان، در مسیر رشد او تا بزرگسالی کمک کند. دکتر استرنج قطعا با توانایی‌های بالای خود می‌تواند قدم در مسیر مرد آهنی، نیک فیوری و میستریو بگذارد و سبک و شخصیت جالب او می‌تواند به خوبی به مرد عنکبوتی بفهماند که هر فردی، مسئول تصمیمات شخصی خود است و باید عواقب ناخواسته آن‌ها را نیز بپذیرد.

مشارکت استرنج در راهی به خانه نیست، می‌تواند درس‌هایی برای خود او و نه فقط پارکر، به همراه داشته باشد. بینندگان از همان ابتدا متوجه شباهت‌های استفن استرنج و تونی استارک شده بودند و این شباهت می‌تواند در این فیلم نیز ادامه یابد. پایان داستان مرد آهنی، درباره شکسته‌نفسی و عدم خودشیفتگی تونی استارک و افزایش احساس تواضع او بود و وی به مرحله‌ای رسید که مایل بود خود را برای بقیه جهان، فدا کند. رابطه تونی با پیتر یکی از دلایل اصلی این تحول بود و موجب شد تا او به عنوان پدری واقعی، به تعهدات خانوادگی و تیمی خود عمل کند و همین اتفاق می‌تواند در آستانه اکران فیلم اختصاصی دکتر استرنج‌ در چندجهانی دیوانگی در اوایل سال بعد، برای این جادوگر عالی‌رتبه نیز تکرار شود.

این دنباله هم‌چنین به روایت رو به رشد چندمنظوره استودیو مارول کمک خواهد کرد اما قطعا انسجام و پیوستگی‌ لازم برای یک فیلم را هم دارد. فیلم بازی پایانی شاید به وجود چندجهانی اشاره کرده باشد و سریال وانداویژن نیز ممکن است مقدمات یک کراس‌اوور با همراهی یک فرانچایز دیگر را فراهم کرده باشد (بینندگان معتقدند کوییک‌سیلور از فرانچایز مردان ایکس استودیوی فاکس، قرار است به دنیای سینمایی مارول اضافه شود) اما در واقع، این پروژه جدید مرد عنکبوتی است که هر دو مورد بالا را شامل می‌شود و به طور جالبی چند جدول زمانی مختلف متعلق به چند فیلم از چندین دهه را به مخاطبان نشان می‌دهد. این احتمال وجود دارد که به لطف مداخله دکتر استرنج در داستان این فیلم، کنگ فاتح که به تازگی با او در سریال لوکی آشنا شده‌ایم، در این اثر نیز ظاهر شود و راه را برای خود در فیلم مرد مورچه‌ای و زنبورک: قلمرو کوانتومی، هموار کند.

منبع: Screenrantبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *

یک دیدگاه
  1. برسام

    لطفا بک مطلب درمورد معرفی دیود دستمالچیان که توی تعداد زیادی از فیلم های مارول حضور داره و خواهد داشت و با نقش Polka dot man توی جوخه انتحار معروف شده بنویسید

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما