۱۰ مدل از بهترین لباس خواب‌‌های زنانه و مردانه همراه با ترفندهای خواب عمیق بهاری

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱۳ دقیقه
10 مدل از بهترین لباس خواب‌‌های زنانه و مردانه؛ همراه با ترفندهای خواب عمیق در بهار

اختلال خواب در بهار یک اتفاق عادی است. تغییر طول روز، تغییرات هورمونی، تغییر عادت‌ها و چندین دلیل دیگر باعث این بی‌خوابی‌ها می‌شود. در این مطلب از دیجی‌کالا مگ قرار است ۲۰ ترفند عالی برای داشتن خواب عمیق و باکیفیت در شب‌های بهاری را به شما بگوییم. همچنین ۱۰ مدل از بهترین لباس خواب‌های زنانه و مردانه را به شما معرفی می‌کنیم تا وقتی برای خواب آماده می‌شوید، بدنتان هم مثل ذهنتان احساس آرامش و آسایش داشته باشد.

چرا در بهار بی‌خواب می‌شویم؟

 بهترین لباس خواب‌‌های زنانه و مردانه برای بهار

قبل از معرفی بهترین لباس خواب‌‌های زنانه و مردانه بهتر است با هم دلایل بی‌خوابی و اختلال خواب در بهار را بررسی کنیم. تغییر ریتم شبانه روزی یا همان ساعت درونی شما در بهار، باعث تغییر ناگهانی عادت‌های خواب می‌شود. مطالعات نشان داده است که با تغییر فصل ساعت داخلی بدن کمی دیرتر از ساعت‌های رسمی منطقه‌ای تغییر می‌کند و همین موضوع باعث ایجاد یک ناهماهنگی بین تمایلات بدن و زندگی روزمره می‌شود.

همچنین این تغییرات درونی باعث ایجاد اختلال در ترشح هورمون ملاتونین در بدن می‌شود. ملاتونین با ایجاد احساس خستگی و خواب‌آلودگی ما را برای خواب آماده می‌کند. در اوایل بهار که روزها طولانی‌تر می‌شوند، تنظیمات ترشح ملاتونین هنوز بر اساس روزهای کوتاه زمستانی است و همین موضوع برای بی‌خوابی و بدخوابی در بهار کافی است.

بعد از موارد ذکر شده می‌توان گفت که آلرژی بهاری و افزایش انرژی بدن در طول روز می‌توانند در بدخوابی و بی‌خوابی بهاری موثر باشند. همچنین استفاده از لباس خواب زنانه و مردانه نامناسب می‌تواند باعث ایجاد اختلال در چرخه‌ی خواب شود.

ترفندهایی برای خواب بهتر و عمیق‌تر در بهار

 بهترین لباس خواب‌‌های زنانه و مردانه برای خواب راحت

اگر برای خوابیدن در شب‌های بهاری مشکل دارید پیشنهاد می‌کنیم از ترفندهای زیر استفاده کنید. این راهکارها از طرف متخصصانی که روی کیفیت و نحوه‌ی خواب تحقیق و مطالعه می‌کنند، پیشنهاد شده است. البته استفاده از بهترین لباس خواب‌‌های زنانه و مردانه می‌تواند خواب آرام‌تری را برای شما به همراه داشته باشد اما این تمام ماجرا نیست و شما باید تغییرات بیشتری ایجاد کنید.

۱. به برنامه‌ی خواب ۷ روزه پایبند باشید

دیر خوابیدن در روزهای آخر هفته و تماشای فیلم تا دیروقت خیلی وسوسه کننده است امام باید بدانید همین تغییر برنامه‌ی به ظاهر کوچک می‌تواند باعث بر هم خوردن تنظیمات خواب کل هفته‌ی شما شود. پس بهتر است آخر هفته‌ها در همان ساعتی به رختخواب بروید که در طول هفته می‌روید.

۲. آلارم گوشی را تنظیم کنید

اگر شما هم هر روز به خودتان می‌گویید «کاش دیشب زودتر خوابیده بودم تا امروز خواب‌آلود نبودم» بهتر است از موبایلتان کمک بگیرید. در قسمت آلارم گوشی‌تان ساعتی که می‌خواهید بیدار شوید را مشخص کنید و مدت زمان مورد نیاز برای خوابیدن را هم وارد کنید. گوشی به شما می‌گوید که چه ساعتی در شب برای خواب بهتر است. حالا آلارم آن را برای ۷ روز هفته تنظیم کنید و به این برنامه پایبند بمانید.

۳. در برابر دکمه‌ی snooz مقاومت کنید

فقط خواب عمیق کیفیت لازم برای از بین بردن خستگی‌های جسمی و ذهنی شما را دارد. پس اگر صبح‌ها برای کمی بیشتر خوابیدن دکمه‌ی snooz آلارم را می‌زنید باید بدانید که چرخه‌ی طبیعی خواب را مختل کرده‌اید. به همین دلیل است که صبح خواب می‌مانید، روز را با خستگی شروع می‌کنید و در طول روز انرژی کافی برای انجام کارها را ندارید.

۴. در طول روز فقط یک چرت کوتاه بزنید

یک استراحت کوتاه در بعدازظهر می‌تواند شما را شاداب و باطراوت کند، مخصوصا اگر قرار است بیشتر از حالت عادی در محل کار خود حضور داشته باشید. اما فراموش نکنید که نباید بیشتر از ۳۰ دقیقه را به این کار اختصاص دهید چون می‌تواند چرخه‌ی عادی خواب شما را مختل کند.

۵. نور آفتاب صبح را از دست ندهید

بهتر است اولین کاری که بعد از بیدار شدن انجام می‌دهید دریافت نور طبیعی آفتاب باشد. این کار می‌تواند به بیدار شدن سریع‌تر مغز و بدن شما کمک کند. حتی اگر از دسته افرادی هستید که شب‌ها عادت دارید تا دیر وقت بیدار بمانید این کار به بیدار شدن شما کمک بسیار زیادی می‌کند. صبح‌ها حدود ۱۵ دقیقه در معرض نور آفتاب قرار بگیرید تا در طول روز سرحال باشید.

۶. قهوه‌ی بعدازظهر را حذف کنید

اغلب افراد بعد از صرف ناهار کمی احساس خستگی می‌کنند و به همین دلیل کافئین مصرف می‌کنند. نوشیدن یک فنجان قهوه در بعدازظهر می‌تواند باعث دیرتر خوابیدن شما شود و به مرور چرخه‌ی خواب طبیعی شما را مختل کند. پس بعد از ناهار کافئین مصرف نکنید و به جای آن سبزیجات کافی در کنار ناهار مصرف کنید تا حالت سنگینی و خواب‌آلودگی شما از بین برود.

۷. سیگار را ترک کنید

 بهترین لباس خواب‌‌های زنانه و مردانه دیجیکالا

نیکوتین یکی دیگر از محرک‌هایی است که می‌تواند مشکلات جدی برای خواب شما ایجاد کند. در یک مطالعه مشخص شد که خستگی پس از بیدار شدن در صبح در افراد سیگاری ۵ برابر بیشتر از افراد غیرسیگاری است. پس اگر می‌خواهید یک خواب با کیفیت داشته باشید سیگار را ترک کنید.

۸. قبل از خواب ورزش نکنید

درست است که ورزش مزایای زیادی برای سلامتی دارد اما وقتی نزدیک به زمان خواب ورزش می‌کنید مضرات آن بیشتر از مزایا می‌شود. فعالیت شدید سطح آدرنالین شما را افزایش می‌دهد و شما را هوشیارتر می‌کند. به همین دلیل بهتر است حداقل ۲ ساعت قبل از خواب ورزش نکنید. در مقابل، پوشیدن بهترین لباس خواب‌‌های زنانه و مردانه می‌تواند احساس راحتی، ریلکس شدن و آسایش را در بدن شما به جریان انداخته و شما را برای خواب آماده کند.

۹. شب‌ها غذا و تنقلات سنگین نخورید

بدن ما برای هضم غذا در طول خواب طراحی نشده است پس اگر دوست دارید قبل از خواب تنقلات بخورید بهتر است خوراکی‌های سبک را انتخاب کنید. همچنین نباید قبل از خواب پروتئین مصرف کنید چون هضم آن زمان‌بر است و شب‌ها می‌تواند دستگاه گوارش شما را اذیت کند. آجیل، میوه یا چوب شور از تنقلات کاملا مناسب برای قبل از خواب هستند. اگر هم عادت دارید که شب‌ها غذای سنگین بخورید بهتر است ۴ ساعت بین زمان غذا خوردن و خوابیدن فاصله باشد.

۱۰. یک ساعت قبل از خواب نور را کم کنید

نور می‌تواند به مغز شما سیگنال بیدار شدن و هوشیاری بفرستد پس برای آماده شدن بدن و مغز برای خواب باید حداقل یک ساعت قبل از خوابیدن، نور محیط را کم کنید. همچنین بهتر است استفاده از موبایل، لپ‌تاپ و وسایل الکترونیکی را هم در این زمان کنار بگذارید.

۱۱. در اتاق خواب از رنگ‌های آرامش‌بخش استفاده کنید

برای بهتر خوابیدن باید خود را در وضعیت آرامش قرار دهید و هیچ چیزی بهتر از آرام شدن به کمک رنگ‌ها وجود ندارد. آبی یا زرد کمرنگ و مات بهترین رنگ‌ها برای اتاق خواب هستند. رنگ‌های درخشان و روشن مثل سفید یا قرمز هم بدترین انتخاب برای اتاق خواب به شمار می‌آیند.

۱۲. از یک تشک مناسب استفاده کنید

گاهی علت بی‌خوابی شبانه فقط و فقط تشک نامناسب است. حتما تشک یا خوشخواب خود را بررسی کنید و از مناسب بودن آن مطمئن شوید. در صورت نیاز هم حتما تشک خود را تعویض کنید تا خواب راحتی داشته باشید.

۱۳. مطمئن شوید به میزان کافی از پتو یا ملافه سهم دارید

معرفی بهترین لباس خواب‌‌های زنانه و مردانه

بعد از ازدواج باید به صورت مشترک با همسرتان روی یک تخت بخوابید. احتمالا هم تصمیم گرفته‌اید که از یک پتو یا ملافه‌ی دو نفره به صورت مشترک استفاده کنید. پیشنهاد ما به شما این است که از دو پتو یا ملافه‌ی یک نفره استفاده کنید تا در طول شب به طول مطلوب روی خود را می‌پوشانید. پس می‌بینید که غیر از پوشیدن بهترین لباس خواب‌‌های زنانه و مردانه، کافی بودن رختخواب هم می‌تواند بر احساس آرامش و کیفیت خواب شما تاثیر داشته باشد.

۱۴. اتاق خواب را خنک و تاریک نگه دارید

کارشناسان متوجه شده‌اند که خوابیدن در اتاق تاریک با دمای حدود ۲۰ درجه‌ی سانتیگراد می‌تواند یک خواب عمیق و عالی را تضمین کند. قبل از خواب هم هر وسیله‌ی الکترونیکی را از محیط خواب خود دور کنید تا بتوانید بدون هیچ مزاحمتی بخوابید.

۱۵. محیط را ساکت نگه دارید

بهتر است اتاق خواب را ساکت نگه دارید. اگر امکان کنترل صدای محیط را ندارید می‌توانید از یک دستگاه نویز سفید استفاده کنید یا با موبایلتان نویز سفید پخش کنید تا به راحتی به خواب بروید. استفاده از بخارساز در اتاق خواب هم می‌تواند مجاری تنفسی شما را در طول شب مرطوب نگه داشته و به بهتر خوابیدن شما کمک کند.

۱۶. تنفس عمیق را امتحان کنید

دراز کشیدن در تخت، خیره شدن به سقف و انتظار برای به خواب رفتن واقعا روش وحشتناکی است. به جای این کار می‌توانید از تکنیک تنفس عمیق کمک بگیرید. به آرامی نفسی عمیق بکشید، تا جایی که ریه‌های شما کاملا پر شود. سپس به همان آرامی نفس خود را خارج کنید. با این کار احساس آرامش به طور طبیعی در بدن شما به جریان می‌افتد.

۱۷. با رایحه درمانی خود را آرام کنید

یک عصاره سوز در اتاق خواب خود بگذارید و کمی روغن اسطخدوس در آن بریزید تا عطر آن فضای اتاق را پر کند. اسطخدوس می‌تواند خوابی آرامش‌بخش برای شما به همراه داشته باشد. اگر در اتاق خود دستگاه بخور سرد دارید و امکان اضافه کردن اسانس به آن وجود دارد، می‌توانید کمی عصاره‌ی اسطخدوس در آن بریزید.

۱۸. قبل از خواب دوش بگیرید

حمام آب گرم یکی دیگر از راه‌های موثر برای از بین بردن خستگی روز و آماده شدن برای خواب است. وقتی بدن شما در حمام گرم می‌شود و سپس با حوله خود را خشک و خنک می‌کنید، این سیگنال به مغزتان ارسال می‌شود که زمان خواب رسیده است.

۱۹. با ذهن خالی به رختخواب بروید

اگر فکر می‌کنید فکر و خیال‌هایتان مانع خوابیدن شما می‌شود بهتر است قبل از خواب هرچه در ذهن دارید را در یک دفتر یادداشت بنویسید یا نقاشی کنید. این کار به خالی شدن ذهن و دور شدن آن از درهم ریختگی‌ها کمک می‌کند و شرایطی ایجاد می‌کند که بتوانید به راحتی بخوابید.

بهترین لباس خواب‌‌های زنانه و مردانه در دیجی‌کالا

 بهترین لباس خواب‌‌های زنانه و مردانه برای عروس و داماد

حالا که به طور کامل درباره‌ی دلیل اختلال خواب در شب‌های بهاری و بی‌خوابی در این فصل صحبت کردیم و از همه‌ی ترفندهای بهتر خوابیدن در این فصل گفتیم، نوبت به معرفی بهترین لباس‌های خواب زنانه و مردانه می‌رسد. پوشیدن لباس خواب مناسب می‌تواند بدن را برای خواب آماده کند و به ذهن این پیغام را بدهد که دیگر واقعا وقت خواب رسیده است. همچنین راحت بودن این لباس به شما کمک می‌کند خواب بهتری را تجربه کنید و صبح سرحال‌تر بیدار شوید. پس اگر آماده هستید به سراغ معرفی بهترین لباس خواب‌های زنانه و مردانه از نظر خریداران دیجی‌کالا برویم.

بهترین لباس خواب مردانه

در این بخش ۵ مدل از بهترین لباس خواب‌های مردانه که در بین خریداران دیجی‌کالا طرفداران زیادی دارد را به شما معرفی می‌کنیم.

۱. ست تی شرت و شلوارک مردانه مادر مدل villy400-72

این لباس خواب مردانه از پارچه‌ی نخی دوخته شده و شامل یک تی‌شرت و یک شلوارک طرح‌دار می‌شود. یقه‌ی گرد دارد و آستین‌های تی‌شرت آن کوتاه است. کمر شلوارک کشی و نرم است و دو جیب در دو طرف خود دارد. این محصول ایرانی را نباید با آب داغ بشویید و در زمان شست‌وشو به هیچ وجه نباید از مواد سفیدکننده استفاده کنید. این لباس از بهترین لباس خواب‌‌های زنانه و مردانه در دیجی‌کالا به انتخاب خریداران است.

ست تی شرت و شلوارک مردانه مادر مدل villy400-72

۲. ست تی شرت و شلوارک مردانه مادر مدل ۴۱۸-۷۹

این لباس خواب دو تکه‌ی نخی شامل یک تی‌شرت و یک شلوارک طرح‌دار می‌شود. این لباس برای سایز L مناسب است و کمر شلوارک آن فقط ۶۴ سانتیمتر می‌شود. فراموش نکنید که این لباس نباید خشکشویی شود و فقط باید آن را با آب کمتر از ۳۰ درجه و بدون استفاده از سفیدکننده بشویید.

ست تی شرت و شلوارک مردانه مادر مدل 418-79

۳. ست تی شرت آستین کوتاه و شلوارک مردانه آریان نخ باف مدل Z17630

این لباس پنبه‌ای و خنک شامل تی‌شرت و شلوارک طرح‌دار می‌شود که طرح روی آن چاپ شده است. آستین کوتاه دارد و شلوارک هم دو جیب در اطراف دارد. این لباس در سایزهای L, M, XL, XXL تولید شده است.

ست تی شرت آستین کوتاه  و شلوارک مردانه آریان نخ باف مدل Z17630

۴. ست تی شرت و شلوار مردانه مادر مدل Vicky Z81

این لباس خواب مردانه که در سایزهای L, XL, XXL تولید شده از جنس پنبه است و طرح ارتشی سبز دارد. تی‌شرت آن آستین کوتاه است و شلوارک هم کمر کشی دارد. این لباس ایرانی نباید خشکشویی شود و فقط باید آن را با آب کمتر از ۳۰ درجه و بدون استفاده از سفیدکننده بشویید.

ست تی شرت و شلوار مردانه مادر مدل Vicky Z81

۵. ست تی شرت آستین کوتاه و شلوارک مردانه مادر مدل Cooper z83

طرح روی این لباس پنبه‌ای هم مثل مدل قبلی ارتشی اما با رنگ زمینه‌ی آبی و سورمه‌ای است. تی‌شرت آن آستین کوتاه و شلوارک آن هم کمرکشی است. این لباس باید با آب کمتر از ۳۰ درجه‌ی سانتیگراد، با مایع لباسشویی و بدون سفیدکننده شسته شود. همچنین برای اتوکشی باید از دمای متوسط اتو استفاده کنید و به هیچ وجه آن را خشکشویی نکنید. این لباس فقط در سایز L تولید شده است.

ست تی شرت آستین کوتاه و شلوارک مردانه مادر مدل Cooper z83

بهترین لباس خواب زنانه

در این بخش ۵ مدل از بهترین لباس خواب‌های زنانه که در بین خریداران دیجی‌کالا طرفداران زیادی دارد را به شما معرفی می‌کنیم.

۱. ست تی شرت و شلوار زنانه مادر مدل Kitty405-84

این مدل لباس خواب زنانه شامل یک تی‌شرت و یک شلوار می‌شود که جنس هر دو نخی است. یقه‌ی تی‌شرت گرد است، قد آن تا روی باسن می‌رسد و کمر شلوار هم کشی است. این لباس باید با دمای متوسط و مایع لباسشویی شسته شود و فقط با اتوی با دمای متوسط اتوکشی شود.

ست تی شرت و شلوار زنانه مادر مدل Kitty405-84

۲. ست تاپ و شلوارک زنانه مدل یقه رومی

این لباس خواب زیبا از جنس کرپ و ریون دوخته شده است. تاپ یقه‌ی رومی دارد و بدون آستین است. قد شلوارک هم کوتاه است و از دو طرف به کمک دو بند جمع می‌شود. مدل لباس جذب است و در زمان خواب احساس خوبی به شما می‌دهد.

ست تاپ و شلوارک زنانه مدل یقه رومی

۳. ست تی شرت و شلوارک زنانه مادر مدل ۴۲۵-۷

این تی‌شرت و شلوار از پارچه‌ی نخی طرح‌دار دوخته شده است. یقه‌ی تی‌شرت گرد، آستین آن کوتاه است و قد آن تا روی باسن می‌رسد. شلوار هم کمر کشی دارد و به شکل ساده دوخته شده است. این لباس فقط در سایز M تولید شده و عرض کمر آن فقط ۳۰ سانتیمتر است.

ست تی شرت و شلوارک زنانه مادر مدل 425-7

۴. ست ۳ تکه لباس زنانه طرح میکی موس

این لباس خواب جذاب و زیبای سه تکه شامل یک تی‌شرت، یک شلوارک و یک شلوار با طرح محبوب میکی ماوس می‌شود. شلوار و شلوارک قرمز با خال‌های درشت سفید است و تی‌شرت هم کاملا سفید، یک طرح میکی ماوس بزرگ در قسمت جلوی آن چاپ شده است. جنس این لباس از لاکرا و نخ است و برای سایزهای ۳۸ تا ۴۶ مناسب است.

ست 3 تکه لباس زنانه طرح میکی موس

۵. ست تی شرت و شلوار زنانه مادر مدل Dayna403-54

آخرین لباس خواب زنانه در این لیست یک تی‌شرت و شلوار زیبا و بامزه با طرح دایناسور است. این ست جزو بهترین لباس خواب‌‌های زنانه و مردانه در دیجی‌کالا است. این لباس ایرانی در سایزهای M و L تولید شده است. جنس آن نخی است و تی‌شرت ساده با عکس یک دایناسور در پهلوی خود دارد. شلوار هم کمر کشی و طرح‌دار است. یقه‌ی تی‌شرت گرد و آستین‌های آن هم کوتاه است که باعث ایجاد احساس راحتی در شما می‌شود. این لباس باید با آب کمتر از ۳۰ درجه‌ی سانتیگراد، با مایع لباسشویی و بدون سفیدکننده شسته شود. همچنین برای اتوکشی باید از دمای متوسط اتو استفاده کنید و به هیچ وجه آن را خشکشویی نکنید.

ست تی شرت و شلوار زنانه مادر مدل Dayna403-54

منابع: lullextractedبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما