نقدها و نمرات Star Wars Jedi: Survivor منتشر شد؛ پیشرفت و یادگیری از اشتباهات گذشته

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۶ دقیقه
Star Wars Jedi Survivor Reviews

شرکت الکترونیک آرتز (Electronic Arts) برای مدت زیادی است که مسئول ساخت بازی‌های جنگ ستارگان (Star Wars) است. این شرکت نیز تا الان توانسته عناویل بسیار خوبی را عرضه کند و نسبتاً موفق عمل کند. بحث اصلی اینجاست که الکترونیک آرتز در سال ۲۰۱۴ تصمیم گرفت بازی‌های بتلفرانت (Battlefront) را عرضه کند. عناوینی چند نفره که مبارزات در دنیای جنگ ستارگان را به طرفداران نشان می‌دادند.

عناوین بتلفرانت با استقبال خوبی مواجه نشدند و هر دو بازی با وجود فروش نسبتاً خوب، طرفداران را ناامید کردند. به همین دلیل الکترونیک آرتز نیاز داشت تا دوباره به دوران اوج عناوین جنگ ستارگان بازگردد. به همین دلیل مجموعه جنگ ستارگان جدای (Star Wars Jedi) را پایه‌گذاری کرد. مسئولیت ساخت عناوین جنگ ستارگان جدای بر عهده شرکت ریسپاون (Respawn) بوده و عملکرد بسیار خوبی داشت.

بازی‌های جنگ ستارگان جدای تمرکز روی بخش تک نفره داشته و یک داستان جدا از عناوین اصلی جنگ ستارگان را دنبال می‌کنند. با این حال شما با کاراکترهای آشنا و دنیای جنگ ستارگان روبرو هستید. اولین بازی مجموعه جنگ ستارگان جدای، فالن اوردر (Fallen Order) نام داشته و توانست موفقیت خوبی کسب کند. تنها مشکل این بازی عرضه پر از ایراد آن بود که در گذشت زمان بهتر شد. حال نوبت به شماره ۲ این مجموعه به نام نجات‌مانده (Survivor) رسیده است. بازی جنگ ستارگان جدای: نجات‌مانده توانست از سایت متاکریتیک (Metacritics) نمره ۸۶ و از سایت اپن کریتیک (Open Critic) هم نمره ۸۶ را دریافت کند.

اینطور که به نظر می‌رسد منتقدان این بازی را دوست داشتند. در حقیقت بازی نجات‌مانده یک قدم رو به جلو نسبت به فالن اوردر بوده و عرضه بهتری را نسبت به این بازی داشت. ریسپاون توانسته دوباره شرکت الکترونیک آرتز را به دوران اوج خود بازگردانده و یک بازی بسیار خوب را عرضه کند. حال با خلاصه نقد بازی جنگ ستارگان جدای: نجات‌مانده با ما همراه باشید.

نقد و نمرات بازی Star wars jedi survivor

خلاصه نقد بازی جنگ ستارگان جدای: نجات‌مانده

VGC – امتیاز ۱۰ از ۱۰

بازی جنگ ستارگان جدای: نجات‌مانده، مجموعه جنگ ستارگان را در بهترین حالت خود نشان می‌دهد. این بازی یک ماجراجویی لذت بخش بوده و شخصیت‌های بسیار معروف است. از طرفی مبارزات در این بازی بسیار لذت بخش بوده و دنیای آن نیز به شدت گسترده است. اگر مشکلات عملکرد بازی را کنار بگذاریم، این بازی یکی از بهترین عناوین از دنیای جنگ ستارگان است. بازی‌ای که ما را به آینده ماجراجویی با کال کستیس (Cal Kestis) مشتاق می‌کند.

Playstation Universe – امتیاز ۹.۵ از ۱۰

با این بازی شرکت ریسپاون خود را به عنوان بهترین سازنده عناوین جنگ ستارگان مطرح کرد. دنیای بازی نجات‌مانده بسیار گسترده بوده و یک داستان بسیار زیبا دارد. از طرفی اشاره‌های زیادی به عناوین قدیمی جنگ ستارگان هم دارد. بازی جدای نجات‌مانده از هر لحاظ از عنوان قبلی این مجموعه بهتر بوده و آن را پیشرفت داده است.

Game Informer – امتیاز ۹۳ از ۱۰۰

شرکت ریسپاون به بهترین نحو از اشتباهات خود در عنوان جنگ ستارگان قبلی درس گرفت. به همین دلیل بازی نجات‌مانده یک نسخه تکامل یافته و کامل است. این بازی تمامی مواردی که مجموعه جنگ ستارگان را زیبا می‌کند را نیز در خود دارد. از طرفی داستان بسیار زیبایی داشته و لذت یک جدای واقعی بودن را به شما نشان می‌دهد.

IGN – امتیاز ۹ از ۱۰

بازی نجات‌مانده تمامی نکات مثبت فالن اوردر را با خود برداشته و یک سطح بالاتر می‌‌برد. به جای اینکه این بازی دوباره کاراکتر اصلی را به اول راه بازگرداند، ما را در جایگاه یک شوالیه‌ی جدای ماهر قرار می‌دهد. کسی که می‌تواند به یک مبارز بسیار قدرتمند تبدیل شود. از طرفی مبارزات نیز در این بازی بسیار جذاب بوده و دنیای بازی نیز گسترده‌تر، متنوع‌تر و عمیق‌تر شده است. همینطور اینکه کاراکترهای دوست داشتنی نیز در بازی وجود داشته که تجربه آن را چندین برابر لذت‌بخش‌تر می‌کنند. داستان نجات‌مانده چیزی است که از ابتدای کار می‌توانید آن را پیش‌بینی کنید ولی نقاط قوت خود را دارد. اگر شما مشکلات زمان عرضه بازی را کنار بگذارید، یک دنباله بسیار زیبا بوده که از هر لحاظ از بازی اصلی بهتر است. اگر ریسپاون یک بازی دیگر بسازد، این مجموعه بهترین سه گانه عرضه شده از دنیای جنگ ستارگان در چند سال اخیر خواهد بود.

نقد و نمرات بازی star wars jedi survivor

بازی جنگ ستارگان جدای: نجات‌مانده در زمان عرضه یک به روزرسانی روز اول خواهد داشت که مشکلات عملکرد آن را تا حد زیادی برطرف خواهد کرد. اینطور که به نظر می‌رسد به روزرسانی روز اول این بازی حجم بسیار زیادی داشته ولی تأثیر زیادی روی عملکرد آن دارد.

Games Radar Plus – امتیاز ۹ از ۱۰

باز نجات‌مانده یک دنباله بسیار خوب است که در برخی از مواقع نمی‌تواند پیشرفت خود را به خوبی نشان دهد. نکته اینجاست که این بازی تمامی نکات مثبت بازی فالن اوردر را برداشته و آن را بهتر کرده است. ماجراجویی جدید کال از قبل بالغ‌تر شده و داستان نیز دارای فراز و نشیب زیادی است. این بازی توانسته یک گروه از قهرمانان را بوجود آورده و یک عنوان جدید از جنگ ستارگان را به چالش می‌کشد.

Screen Rant – امتیاز ۹ از ۱۰

بازی جنگ ستارگان جدای: نجات‌مانده نشان می‌دهد که چگونه یک داستان خطی و ساده می‌تواند چندین بازه زمانی جنگ ستارگان را بدون پیچیده شدن بررسی کند. از طرفی این بازی دنیای بسیار گسترده‌ای داشته که همین باعث می‌شود بسیار مهیج و جذاب باشد.

VG 247 – امتیاز ۸ از ۱۰

بازی جنگ ستارگان نجات‌مانده نسبت به عنوان قبلی یک پله بالاتر بوده و به شدت مهیج است. لذت از بازی تا زمانی ادامه دارد که شما نگذارید مشکلات عملکردی بازی جلوی شما را بگیرند. از لحاظ داستانی این بازی یک شاهکار نیست و درگیرکننده‌ترین عنوان اکشن در تاریخ هم نیست. با این حال این بازی هیچ کاری را بد انجام نمی‌دهد و در جایی که نیاز است بهتر هم عمل می‌کند. این بازی یک دنیای بسیار دقیق را از دنیای جنگ ستارگان نشان داده و روی مناطق مهم تمرکز دارد. بازی جنگ ستارگان جدای را می‌توان به راحتی به طرفداران مجموعه جنگ ستارگان پیشنهاد کرد و شکی در لذت بردن آن‌ها نداشت.

The Gamer – امتیاز ۷ از ۱۰

بازی جنگ ستارگان جدای نجات‌مانده هر چیزی است که یک طرفدار دنیای جنگ ستارگان می‌خواهد. داستان این بازی بسیار خوب بوده و از موارد مخصوص جنگ ستارگان به طور کامل استفاده می‌کند. نکته اینجاست که اگر شما طرفدار این مجموعه نباشید هم با یک تجربه ماجراجویی لذت بخش روبرو خواهید بود. بحث اصلی در مورد دنیای بازی این است که در مواقعی می‌تواند آزاردهنده باشد. این موضوع در مورد مشکلات عملکردی بازی نیز وجود دارد.

سایر نمرات و امتیازهای بازی جنگ ستارگان جدای: نجات‌مانده

 • Guardian – امتیاز ۱۰ از ۱۰
 • NME – امتیاز ۱۰ از ۱۰
 • Gaming Trend – امتیاز ۹.۵ از ۱۰
 • Atomix – امتیاز ۹۲ از ۱۰۰
 • Worth Playing – امتیاز ۹۱ از ۱۰۰
 • Game Critics – امتیاز ۹ از ۱۰
 • Twinfinite – امتیاز ۹ از ۱۰
 • GameByte – امتیاز ۹ از ۱۰
 • True Gaming – امتیاز ۹ از ۱۰
 • Checkpoint Gaming – امتیاز ۹ از ۱۰
 • Destructoid – امتیاز ۹ از ۱۰
 • God is a Geek – امتیاز ۹ از ۱۰
 • Inverse – امتیاز ۹ از ۱۰
 • Push Square – امتیاز ۹ از ۱۰
 • Everyeye.it – امتیاز ۸۷ از ۱۰۰
 • Playsense – امتیاز ۸.۵ از ۱۰
 • Dexerto – امتیاز ۸ از ۱۰

کنسول بازی سونی مدل PlayStation 5 ظرفیت 825 گیگابایت ریجن 1200 آسیا

کنسول بازی مایکروسافت مدل XBOX SERIES S ظرفیت 512 گیگابایت

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما