تکن ۷ پرفروش‌ترین بازی مجموعه تکن شد؛ فروش ۹ میلیون نسخه‌ای بازی

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
تکن 7

کاتسوهیرو هارادا (Katsuhiro Harada) در سالگرد ۵ سالگی بازی تِکن ۷ بیان کرد که این اثر توانسته بیش از ۹ میلیون نسخه فروش کند. این یعنی در حال حاضر تکن ۷ پرفروش‌ترین بازی سری تِکن است. قبل از این اثر، بازی تکن ۳ با فروش ۸.۳ میلیون نسخه‌ای در سراسر جهان رکورد پرفروش‌ترین بازی این سری را در اختیار داشت. این موضوع به‌وضوح عملکرد فوق‌العاده‌ی تکن ۷ را نشان می‌دهد.

در نوامبر سال گذشته، اعلام شده بود که بازی تکن ۷ موفق شده بیش از ۸ میلیون نسخه به فروش برساند. این یعنی از نوامبر سال گذشته تا به امروز تکن ۷ توانسته ۱ میلیون نسخه‌ی دیگر هم بفروشد تا چنین آماری را ثبت کند و فروش خود را به ۹ میلیون نسخه برساند.

بر اساس آماری که هارادا منتشر کرده است، اکنون فروش کلی مجموعه بازی تکن از ابتدای عمر این سری بازی قدیمی تا به حال به ۵۳ میلیون نسخه رسیده است. طبق محاسبه‌ای ساده، فروش تکن ۷ به‌تنهایی یک‌ششم فروش کل سری بازی تکن را تشکیل داده است.

فروش تکن 7

با در نظر گرفتن این اعداد و یک مقایسه‌ی ساده، تکن ۷ ششمین، هفتمین یا هشتمین بازی مبارزه‌ای پرفروش تاریخ است. این بازی از زمان عرضه‌اش در سال ۲۰۱۷ توانست موفقیت‌های بسیاری را به نام خود ثبت کند و همان‌طور که می‌بینیم از نظر تجاری هم عملکرد کاملاً موفقیت‌آمیزی داشته است.

بازی‌های مبارزه‌ای دیگری که می‌دانیم بیش از ۹ میلیون نسخه‌ فروش داشته‌اند، به این شرح هستند: سوپر اسمش برادرز آلتیمیت (با ۲۵.۷۱ میلیون نسخه‌ فروش)، استریت فایتر ۲ (با ۱۵.۵ میلیون نسخه‌)، سوپر اسمش برادرز براول و مورتال کامبت ۱۰ و مورتال کامبت ۱۱ (با ۱۲ میلیون نسخه‌)، بازی سوپر اسمش برادرز کنسول نینتندو ۳DS  (با ۹.۴۶ میلیون نسخه‌) و در انتها استریت فایتر ۴ (با ۹.۱ میلیون نسخه).

در حال حاضر می‌دانیم که دیگر محتوای پس از عرضه‌ی بازی تکن ۷ به اتمام رسیده است زیرا بعد از معرفی شخصیت جدید بازی یعنی لیدیا سوبیسکا (Lidia Sobieska) از فصل چهارم بازی، دیگر شاهد شخصیت جدیدی نبوده‌ایم. اگرچه بازی تکن ۸ معرفی نشده است اما تقریباً همه‌ی طرفداران سری در حال حاضر در انتظار معرفی این اثر هستند تا بعد از چندین سال لذت بردن از تکن ۷ به سراغ بازی جدید این سری محبوب بروند.

منبع: Eventhubs

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما