تسلا ۷۵ درصد از بیت‌کوین‌های خود را فروخت

۳۰ تیر ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
بیت‌کوین‌های تسلا

شرکت تسلا گزارش مالی فصل دوم ۲۰۲۲ خود را منتشر کرد که بر اساس اطلاعات مندرج شده در آن، این شرکت ۷۵ درصد از بیت‌کوین‌های خود را تنها یک سال پس از خرید فروخته است. این شرکت سازنده‌ی خودروهای برقی همچنین اعلام کرد که این فروش ۹۳۶ میلیون دلار به ترازنامه‌ی این شرکت در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۲ اضافه کرده است.

تسلا در ابتدای سال ۲۰۲۱ حدود ۱.۵ میلیارد دلار در بیت‌کوین در رنج قیمتی ۲۳ تا ۲۷ هزار دلار سرمایه‌گذاری کرد. به گزارش CoinDesk، در بحبوحه‌ی رکود گسترده در بازارهای ارزهای دیجیتال، قیمت بیت‌کوین در اواسط ژوئن به زیر ۱۷۷۰۰ دلار سقوط کرد. گزارش مالی سه‌ماهه دوم ۲۰۲۲ تسلا همچنین نشان می‌دهد که این شرکت با تورم، اوضاع نابسامان اقتصادی و زمستان ارزهای دیجیتال دسته و پنجه نرم می‌کند.

بیت‌کوین‌های تسلا

این اولین باری نیست که تسلا بیت‌کوین‌های خود را می‌فروشد. این شرکت همچنین در سال ۲۰۲۱، با قیمتی حدود ۱۰۱ میلیون دلار بخشی از بیت‌کوین‌های خود را به فروش رساند. تسلا در گزارش خود نیز اعلام کرد که ارزش دارایی‌های دیجیتال باقی‌مانده‌اش ۲۱۸ میلیون دلار است که در سه‌ماهه گذشته این میزان حدود ۱.۲ میلیارد دلار گزارش شده بود. «ایلان ماسک»، مدیرعامل تسلا، مفسر برجسته ارزهای دیجیتال این شرکت بوده است. تسلا در حالی ۷۵ درصد از بیت‌کوین‌های خود را فروخت، که ایلان ماسک پیش‌تر در گفت‌وگو با جک دورسی تاکید کرده بود که این شرکت و اسپیس‌‎اکس قصد فروش موجودی بیت‌کوین خود را ندارند.

ماسک در این باره توضیح داد: «دلیل اینکه ما تعدادی از بیت‌کوین خود را فروختیم این بود که مطمئن نبودیم قرنطینه‌های کووید ۱۹ در چین چه زمانی کاهش می‌یابد. بنابراین، برای ما مهم بود که با توجه به عدم قطعیت قرنطینه‌های کووید در چین، شرایط نقدینگی خود را به حداکثر برسانیم.» مدیرعامل تسلا اما در ادامه گفت که این شرکت آماده افزایش ذخایر بیت‌کوین خود در آینده است و فروش سه‌ماهه دوم نباید به عنوان قضاوت منفی درمورد بیت‌کوین‌های این شرکت تلقی شود.

منبع: WSJ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه