اولتران در برابر تانوس؛ کدامیک بدون سنگ‌های ابدیت برنده می‌شود؟

۲۰ مهر ۱۴۰۰ | ۱۶:۰۰ ۲۰ مهر ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
مارول

اولتران و تانوس از معروف‌ترین ضدقهرمانان دنیای سینمایی مارول هستند و اگرچه اولتران، تایتان دیوانه را به راحتی در سریال چه می‌شود اگر…؟ مارول کشت اما نبرد بین آن‌ها بدون سنگ‌های ابدیت یک موضوع کاملا متفاوت است. سنگ‌های ابدیت در سه فاز اول دنیای سینمایی مارول، موارد مهمی هستند و انگیزه‌ای کلیدی برای هر دو نسخه لایو‌اکشن تانوس و اولتران ایجاد می‌کنند. این سنگ‌ها توانایی‌های خارق‌العاده‌ای به دارنده خود منتقل می‌کنند اما به هر حال، این دو ضدقهرمان حتی بدون آن‌ها هم رقیبان سرسختی خواهند بود.

اولتران توسط تونی استارک و بروس بنر برای محافظت از زمین در برابر تهدیدهای فرازمینی ایجاد شد. او یک هوش مصنوعی است که پس از فعال شدن در داستان فیلم انتقام‌جویان: عصر اولتران، به یک قاتل تبدیل شد. اولین بدن رباتیک او مانند لباس زرهی مرد آهنی تونی استارک، بسیار قدرتمند بود. با این حال، بدن نهایی او از ویبرانیوم ساخته شده بود که او را به موجودی کشنده‌تر تبدیل می‌کرد. اولتران مانند مرد آهنی می‌تواند گلوله‌هایی مانند اشعه از دستان خود شلیک کند و میدان‌های ضدجاذبه مانند وسایل نقلیه چیتاوری در انتقام‌جویان را دستکاری کند. در مقابل، تانوس یک تایتان و یک گونه بیگانه انسان‌نمای تقریبا منقرض‌شده با قدرت و دوام فیزیکی قابل توجه است. بسیاری معتقدند که تانوس قوی‌ترین موجود جهان است و همین موضوع نشان می‌دهد که او بسیار قوی‌تر از سایر تایتان‌هاست.

اولتران در طول فیلم عصر اولتران چندین بار با انتقام‌جویان مبارزه کرد و ثابت نمود که حتی در صورت مبارزه هم‌زمان با چندین قهرمان هم، حریفی قدرتمند است. اولتران در اولین بدن واقعی خود اغلب توسط انتقام‌جویانی مانند کاپیتان آمریکا و مرد آهنی آسیب می‌دید یا نابود می‌شد و فورا هوش مصنوعی خود را به بدن جدیدی منتقل می‌کرد. با این حال، او در فرم ارتعاشی خود، یک حریف بسیار چالش برانگیز بود.

مارول

اگرچه انتقام‌جویان باز هم در قسمت پایانی فیلم، او را با کمک یک‌دیگر شکست دادند. تانوس در اکثر مواقع فیلم انتقام‌جویان: جنگ ابدیت، از دستکش ابدیت استفاده می‌کرد اما شاید بهترین مکان برای نمایش قدرت او، فیلم بازی پایانی بود، جایی که با کاپیتان آمریکا، ثور و مرد آهنی مبارزه کرد و به راحتی و بدون این که هیچ کدام از سنگ‌ها باعث افزایش قدرت وی شود، بر هر سه نفر غلبه کرد. این امر به وضوح نشان می‌دهد که تانوس می‌تواند حتی بدون وجود سنگ‌ها نیز اولتران را شکست دهد.

همان‌طور که در سراسر دنیای سینمایی مارول نشان داده شده است، ویبرانیوم یکی از با دوام‌ترین مواد در جهان است اما محدودیت‌هایی دارد. ترکیبی از پرتو انرژی سنگ ذهنی ویژن، تک پرتو مرد آهنی و رعد و برق ثور به تدریج باعث ذوب شدن بدنه فلزی اولتران شد. تانوس با شمشیر دو پره خود که به احتمال زیاد از اورو ساخته شده بود در مبارزه با انتقام‌جویان در بازی پایانی، با ضرباتی مکرر، سپر کاپیتان آمریکا را از بین برد. تانوس در یک نبرد تن به تن به راحتی می‌تواند بدنه زرهی اولتران را بشکند و او را نابود کند.

تسلیحات اولترون، ترکیبی از فناوری استارک و چیتاوری است و شلیک‌های انفجاری انرژی او مرگبار هستند اما باز هم برای شکست تانوس کافی نیستند. تانوس در برابر مرد آهنی با زره مارک ال وی خود (که سلاح‌هایش تقریبا از اولتران بهتر بودند)، از شمشیر خود برای منحرف کردن پرتوی مرگبار تونی که حتی ثور هم با رعد و برق خود آن را تقویت کرده بود، استفاده کرد. اولتران شاید تهدیدی جدی برای انتقام‌جویان باشد اما یارای مقابله با تانوس نیست.

سنگ‌های ابدیت برای پیروزی فوری کسانی که آن‌ها را در دست دارند به کار می‌آیند. تانوس هنگام مرگ در اثر حمله مرگبار ثور، از سنگ‌ها برای از بین بردن نیمی از زندگی و التیام زخم‌های خود استفاده کرد. اولتران در سریال چه می‌شود اگر…؟ از سنگ ذهنی استفاده کرد تا تانوس را قبل از این که این دو به صورت برابر مبارزه کنند، بلافاصله شکست دهد. تانوس در یک مبارزه بدون وجود سنگ ابدیت، اولتران را نابود می‌کند، چرا که وی یکی از مرگبارترین تهدیدات دنیای سینمایی مارول است.

منبع: Screenrant

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۶ دیدگاه
 1. Avatar باربد آرمال

  تو سینما اولتران تو کمیک قطعا تانوس

 2. Avatar کارن کردی

  اگر التران از تانوس قویتر بود که انتقام جویان همون سال ۲۰۱۵ شکست میخوردند بعدشم انتقام جویان از سال ۲۰۱۵ صدر در صد ضعیف تر از سال ۲۰۱۸ هستند دیگه پس چرا شکست خوردند؟ تاز ۲۰۱۸ پلنگ سیاه و کل واکاندا و نگهبانان کهکشان و شاهین، دکتر استرنج، دوست دکتر استرنج، اسپایدرمن رو داشتند در هرصورت هم شکست خوردند پس تانوس اگر با ۵ تا التران همزمان هم مبارزه کنه میبره

 3. Avatar اکبر

  دادا معلوم تانوس
  آخر فیلم پایان بازی
  دهن کاپیتان آمریکا
  مرد اهنی
  ثور
  دهنشون رو سرویس کرده بود
  اون وقت از این یارو بر نیاد؟

 4. Avatar Shayan

  تانوس هم تایتانه هم یه جنگجو قدرتمنده اولتران فقط یه هوش مصنوعی تو کالبد یه رباطه سوالتون مسخرس حداقل تانوس در برابر تور بود یه چیزی

 5. Avatar باربد آرمال

  هم تو سینما هم تو کمیک تانوس بدون اینفینیتی استونز برندست

 6. Avatar پارسا

  این چه سوالی معلومه ثانوس